A fost show total la Blagnac Boxing Night. Toate luptele le vezi în AntenaPLAY. Cine a câștigat main event-ul

De Florian Ceafalău
Publicat: 3.03.2023, 22:55
Actualizat: 13.07.2023, 22:01

Blagnac Boxing Night e AZI în AntenaPLAY de la 20:00. Ce meciuri de box vedem

A fost show total la Blagnac Boxing Night, gală ce a fost vineri, de la ora 21:00, în AntenaPLAY. Gala de box din Franța a oferit lupte tari între pugiliști foarte cunoscuți.

Gala din Franța a avut cap de afiș meciul dintre Marlon Brun și Cyrille Joly. Cei doi s-au luptat pentru centura de campion al Franței la categoria semi-grea. Câștiga de cauză a avut Marlon Brun, care a câștigat la decizie.

A fost show total la Blagnac Boxing Night. Toate luptele le vezi în AntenaPLAY

Intră aici pentru a vedea gala Blagnac Boxing Night!

Stirea inițială.

Aceștia s-au mai întâlnit de două ori, ambii având câte o victorie asupra celuilalt. Este singura înfrângere din cariera lui Marlon Brun. Acesta este evident luptătorul mai bine cotat, având un palmares de 14 victorii din 15 lupte.

De partea cealaltă, Jolly are 25 de lupte la profesioniști, dar doar 12 victorii.

Blagnac Boxing Night e AZI în AntenaPLAY de la 21:00

Primul meci al galei este între Odelia Ben Ephraim și Tijana Draskovic. Cele două fete vor boxa 6 runde de 2 minute. După ele vom vedea 3 meciuri de băieți de 6 runde a câte 3 minute, iar în co-main event vom vedea un meci de 8 runde.

Main eventul este și cel mai lung meci al serii, pe durata a 10 runde. Doar meciurile pentru centuri internaționale sau luptele foarte importante la nivel mondial sunt pe durata a 12 runde, numărul maxim de runde admise într-un meci de box.

6. Marlon Brun FRA vs Cyrille Joly FRA

16:25 Toni Petrea a transmis un avertisment, după ce FCSB a luat prima oară titlul după o pauză de 9 ani: „Sper să nu fie un accident” 16:17 „A fost un meci plin de emoţii pentru noi în faţa Ungariei”. Peter Balasz, prima reacţie după victoria uriaşă a României 15:12 Judd Trump, eliminat de la Campionatul Mondial de snooker! Jak Jones, victoria carierei 14:51 Bogdan Lobonţ, criticat de Robert Niţă: „Dacă eram Oaidă, îi ziceam `Ia, mă, tricoul și joacă tu!`” 14:07 Red Bull pierde „creierul” echipei, care e la un pas să semneze cu Ferrari! Plecare de ultim moment anunţată 13:57 Veste uriaşă pentru Gică Hagi! Proiect de 75 de milioane de euro la Constanţa: „De când aşteptam asta” 13:16 Brazilia îl omagiază pe Ayrton Senna, la 30 de ani de la moartea fostului mare campion 13:14 Răzvan Lucescu, cerut la Rapid în locul lui Bogdan Lobonţ: „L-aş alege şi în locul lui Mircea Lucescu!” 13:13 VIDEORomânia – Ungaria 2-1. Victorie istorică la Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A, live în AntenaPLAY 12:14 Detalii savuroase despre Ionuţ Luţu! S-a înscris la cursurile de directori sportivi de la FRF: „Avem traduceri?” Vezi toate știrile