Alexandru Mitriță i-a adus victoria lui Marius Șumudică, în a doua zi de Crăciun! Cum a marcat românul

Publicat: 26.12.2022, 17:45

Alexandru Mitriţă, gol superb în duelul dintre Mirel Rădoi şi Marius Şumudică

Alexandru Mitriţă, în timpul unui meci pentru Al Raed/ Twitter

Alexandru Mitriță i-a adus victoria lui Marius Șumudică în meciul disputat luni de Al Raed, în a doua zi de Crăciun.

Formaţia Al Raed, antrenată de Marius Şumudică, a învins, luni, în deplasare, cu 2-1, echipa Al Batin, într-un meci din etapa a zecea a campionatului Arabiei Saudite, în care Alexandru Mitriţă a înscris golul care a stabilit scorul final.

Alexandru Mitriță i-a adus victoria lui Marius Șumudică

Mitriţă a marcat în minutul 57, după ce în minutul 31 Al Raed deschisese scorul prin El Berkaoui şi Al Batin egalase prin Al Shammari în minutul 49.

Alexandru Mitriţă a jucat până în minutul 82. Celălalt jucător român de la Al Raed, Silviu Lung Jr., a fost integralist.

Al Raed ocupă locul 11 în clasament, cu 12 puncte, în timp ce Al Batin este pe ultima poziţie, cu doar un punct.

Marius Şumudică a răbufnit în timpul interviului la ultima partidă la Al Raed

Înainte de victoria de luni, Al Raed a fost eliminată din Cupa Arabiei Saudite de către Al Batin. Formaţia lui Marius Şumudică, la care evoluează Alexandru Mitriţă şi Silviu Lung Jr., a fost învinsă cu scorul de 0-1.

După acel meci, Marius Şumudică a fost vizibil deranjat de rezultatul obţinut de echipa sa, declarând că prestaţia jucătorilor a fost una dezastruoasă. Tehnicianul român a mărturisit că s-a simţit din plin lipsa unor jucători, printre care şi Alexandru Mitriţă, internaţionalul român nefiind în lot pentru partida din Cupă.

„Ne este foarte rușine de rezultatul de astăzi, ne este rușine pentru fanii noștri, pentru președinte, iar unii jucători nu joacă așa cum trebuie, cu sufletul pentru sigla pe care o poartă pe piept. Eu nu am o telecomandă în mână ca să-i fac să joace. Nu e nintendo (n.r. – joc video). Nu joacă fanii, nu joacă președintele, nu joc eu.

Acești jucători când intră nu fac nimic. Când nu-i ai pe Pablo, Hamis, Mitriță, Sultan, Mohammed Salem, când pierzi cinci -șase titulari echipa nu mai este la fel. Trebuie să rezolvăm aceste probleme.

Nu există respect pentru acest club din partea unor. Una preparăm la antrenament și alta jucăm. Eu nu pot intra pe teren și să dau o pasă de gol sau nu pot intra eu să marchjez. Nu sunt aici să antrenez ca să fac școală cu jucătorii. Jucpătorii trebuie să joace pentru Al Raed. Dacă nu, nu e problemă, să se ducă la președinte și să ceară să plece„, a declarat Marius Şumudică, în presa din Arabia Saudită.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

21:22 Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!” 21:03 Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet! 20:50 LIVE VIDEOBellator Champions Series Paris e ACUM LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Patrick Mix – Magomed Magomedov e main-event-ul 20:38 Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor 20:36 VideoUn cuplu de români este pentru a treia oară la Imola! Alexandra ţine cu Verstappen, Victor cu Hamilton! Reportaj EXCLUSIV 19:49 Marius Şumudică a spus care este adevărata Steaua pentru el! Ironii pentru echipa lui Gigi Becali: „M-au egalat la titluri” 19:39 Danemarca – Elveția, Letonia – Suedia (13:20) și Canada – Finlanda (17:20), LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Spectacol la CM de hochei 19:20 VIDEOSesiunea de antrenamente la Porsche Mobil 1 Supercup Imola 2024 a fost în AntenaPLAY. Programul complet 19:14 FotoBruneta asaltată de milionari a dezvăluit cum încearcă bărbaţii însuraţi să o agaţe: „Întotdeauna găsesc o cale” 19:04 Massimiliano Allegri a fost dat afară de Juventus! Motivul uluitor din spatele demiterii. Italienii au făcut anunțul oficial Vezi toate știrile

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta