Anamaria Prodan nu l-a iertat pe Dennis Man: „Mi se pare o mare insultă și o trădare”

De Alex Masgras
Publicat: 18.10.2023, 21:06

Anamaria Prodan nu l-a iertat pe Dennis Man

Dennis Man ar putea pleca de la Parma

Dennis Man, în timpul unui meci / Profimedia

Anamaria Prodan nu l-a iertat pe Dennis Man. Jucătorul celor de la Parma se afla sub contract cu Anamaria Prodan înainte de a se transfera în Italia. Cu toate acestea, el „a rupt” înţelegerea şi s-a transferat la Parma prin intermediul firmei de impresariat condusă de fraţii Becali.

Reclamă

Prodan a câştigat în primă instanţă, dar Dennis Man a făcut apel. Un verdict în acest caz se aşteaptă de un an şi jumătate.

Reclamă

Anamaria Prodan nu l-a iertat pe Dennis Man

Verdictul se tot amână deoarece judecătorul vrea să verifice dacă fotbalistul celor de la Parma este jucător profesionist.

Anamaria Prodan, care a fost prezentă la Gala Excelenţei, a vorbit din nou despre Dennis Man, spunând că se simte trădată şi nu îl va ierta niciodată.

„Este vorba într-adevăr de Dennis. Eu l-am crescut și l-am dus la Steaua (n.r. FCSB) când nimeni nu știa de el. L-am rugat pe Gigi din inimă să se uite la Liga 2, când el niciodată nu se uita. Și când veți vorbi cu șefii de la UTA Arad, veți vedea câte nopți s-a făcut acest transfer. Nu am dormit săptămâni ca să fac acest transfer.

În momentul în care îl crești, nu-i iei niciun ban și apoi vii: ”Am semnat doar pentru o oră!”. Mi se pare o mare insultă și o trădare. Trădarea niciodată nu se iartă. Când joci la Parma sau Steaua (n.r. FCSB), ești profesionist. Probabil că domnul judecător nu știe lucrurile astea. Când o să se pună la punct cu legislația, nu o să mai avem o altă amânare!”, a declarat Anamaria Prodan, în cadrul unui eveniment.

Anamaria Prodan cere pedepse exemplare în scandalul pariurilor ilegale

Scandalul pariurilor din Italia a fost comentat şi de Anamaria Prodan. Impresara din România cere pedepse dure şi consideră că cei găsiţi vinovaţi trebuie excluşi din viaţa sportivă:

„Din punctul meu de vedere nu contează cine a fost prins sau cum. Trebuie excluşi din viaţa sportivă. Nu ai voie să faci aşa ceva.

Nu ai voie să distrugi competiţia, nu ai voie să distrugi visul coechipierilor tăi. Nu există pentru mine aşa ceva! Eu de-a lungul anilor am fost acuzată că fac parte din mafia pariurilor, cred că sunt singurul om din România care am spus să facem test la detectorul de minciuni.

Există mafia fotbalului la nivel mondial, de asta fotbalul este distrus. Nu trebuie iertat aşa ceva. Nu există pe pământ ca un sportiv să joace la pariuri şi vedeţi că pe oriunde au fost prinşi, au fost pedepsiţi, nu a contat numele”, a declarat Anamaria Prodan, în cadrul unui eveniment.

Anamaria Prodan a vorbit şi despre Radu Drăguşin. Internaţionalul român l-a împrumutat pe Nicolo Fagioli cu 40.000 de euro, italianul justificând în momentul împrumutului că are nevoie de bani pentru un ceas.

„Îmi pare foarte rău că este Drăguşin în situaţia asta pentru că este speranţa echipei naţionale, dar repet, pentru mine este de neconceput. Poate nu ştia nici el, dar când eşti implicat în discuţii de acestea e foarte greu, mai ales la nivelul ăsta”, a mai spus Anamaria Prodan.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
22:56 20 apr.

„Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”

22:46 20 apr.

„M-a șocat!” Dan Petrescu, la pământ după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Nu am înțeles nimic”

22:21 20 apr.

„Nu a fost de vină” Gigi Becali a analizat „parada” lui Mihai Popescu din cu CFR 3-2. Ce i-a reproșat lui Târnovanu

22:11 20 apr.

Gigi Becali, verdict despre lupta pentru titlu după 3-2 cu CFR Cluj: „Nu ai cum să îl mai pierzi!”

22:02 20 apr.

Cum arată clasamentul Ligii 1 după FCSB – CFR Cluj 3-2! Victorie uriașă pentru campioana en-titre

21:53 20 apr.

FCSB – CFR Cluj 3-2! Roș-albaștrii, pas uriaș în lupta pentru titlu după un derby „de foc”

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 5 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul luis 6 Petrolul şi-a prezentat noul antrenor principal. Revine în fotbalul românesc după 12 anis