CM 2022 | Reacţia lui Robert Lewandowski, după ce a dat primul gol la un Campionat Mondial: „Un vis devenit realitate”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 26.11.2022, 20:45
Actualizat: 26.11.2022, 22:28

Robert Lewandowski a marcat primul său gol la un Campionat Mondial

Reacţia lui Robert Lewandowski, după ce a dat primul gol la un Campionat Mondial. Starul polonez a marcat al doilea gol pentru echipa sa în meciul cu Arabia Saudită, scor 2-0.

Robert Lewandowski a avut o reacţie extrem de emoţionantă după ce a marcat pentru prima dată la un Campionat Mondial. Lewandowski a ajuns la 77 de goluri marcate la naţională şi l-a egalat pe marele Pele.

Cu cât îmbătrânesc, cu atât sunt mai impresionabil. Sunt conştient când vine vorba de Cupa Mondială că ar putea fi şi ultima a mea. Când joci la echipa naţională, trebuie să te concentrezi pe rezultate. Întotdeauna mi-am dorit să marchez la Cupa Mondială, iar acest vis a devenit realitate„, a spus Robert Lewandowski după ce a marcat primul gol la un Campionat Mondial.

Robert Lewandowski a început să plângă după ce a marcat primul său gol la un Campionat Mondial

Starurile polonezilor, Robert Lewandowski şi Zielinski, au marcat golurile primei victorii a polonezilor la Mondialul din Qatar. Polonia are 4 uncte şi va juca în ultima etapă cu Argentina lui Lionel Messi. De cealaltă parte, Arabia Saudită va juca cu Mexic.

La finalul primei repriză, la scorul de 1-0 pentru Polonia, Arabia Saudită a ratat un penalty. De asemenea, Polonia a lovit de două ori bara prin Milik şi Lewandowski.

Polonia a deschis scorul prin Zielinski, în minutul 39, care a înscis din pasa lui Lewandowski. Patru minute mai târziu Al Shehri a fost faultat în careu şi, după consultarea VAR, arbitrul brazilian Wilton Sampaio a dictat lovitură de la 11 metri. A executat Al Dawsari, dar Szczesny a apărat şutul jucătorului saudit.

Repriza secundă a adus ocazii de ambele părţi, însă cei care au marcat au fost polonezii, prin Lewandowski, în minutul 83.

Cum a reacționat soția lui Robert Lewandowski după golul reușit de starul polonez în Polonia – Arabia Saudită 2-0

Soția lui Robert Lewandowski, Anna Lewandowska, a avut o reacție emoționantă după golul înscris de atacantul Barcelonei în meciul Polonia – Arabia Saudită, din grupa C de la Campionatul Mondial din Qatar 2022.

Anna Lewandowska nu putea să rateze meciul dintre Polonia și Arabia Saudită. Soția lui „Lewy”, în compania familiei și a prietenilor, l-a susținut îndeaproape pe atacantul Barcelonei. Soțul ei a marcat primul gol din carieră la Cupa Mondială.

„Știu că echipa este foarte motivată și va face totul pentru a câștiga. Trebuie doar să ținem degetele încrucișate și să-i aclamăm. Fiecare turneu are propriile reguli, iar acesta este plin de surprize încă de la început, așa că orice este posibil!”, a spus Anna Lewandowska, citată de sport.interia.pl.

13:33 EXCLUSIVDarius Olaru, pregătit pentru sărbătoarea de titlu a FCSB-ului. Mesajul căpitanului pentru fani: „Un stadion plin!” 13:07 FotoCristi Borcea, în culmea fericirii de Paşte! Valentina Pelinel a făcut public totul 13:03 Parma – Cremonese și Palermo – Ascoli, 16:00, LIVE VIDEO în AntenaPLAY! Man și Mihăilă sărbătoresc promovarea în fața fanilor 12:26 Ladislau Boloni s-a prăbușit emoțional după ce a ajuns aproape de retrogradare: „Nu știu dacă să urlu! Luăm două zile somnifere” 12:22 VIDEOEliza Samara şi Andreea Dragoman, victorie clară în proba de dublu la Saudi Smash 2024. Competiţia e exclusiv în AntenaPLAY 11:36 Foto„A venit iepurașul!” Milionarul Arpad Paszkany, cadou fabulos pentru iubita cu 24 de ani mai tânără. Antonela este în extaz 11:34 Iga Swiatek a câştigat turneul de la Madrid, după o revenire fabuloasă în finala cu Sabalenka 11:09 Marele Premiu de Formula 1™ de la Miami va fi în direct pe Antena 3 CNN şi LIVE STREAM în AntenaPLAY, de la ora 23:00 10:56 EXCLUSIVVictor Pițurcă, anunț surprinzător despre CSA Steaua: „Mai bine că a rămas în Liga 2”. Avertisment pentru șefii Armatei 10:32 VIDEOCristiano Ronaldo, un nou record uriaş după ce a reuşit un hattrick pentru Al Nassr. Obiectivul uriaş al starului portughez Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi