CM 2022 | Uruguay – Coreea de Sud 0-0. Remiză în Grupa H din Qatar! Ambele formaţii au ratat ocazii uriaşe

De Dan Roșu
Publicat: 24.11.2022, 15:45
Actualizat: 24.11.2022, 16:59

Uruguay și Coreea de Sud joacă în grupa H de la Campionatul Mondial

Uruguay și Coreea de Sud joacă în grupa H de la Campionatul Mondial

Uruguay și Coreea de Sud joacă în grupa H de la Campionatul Mondial / Profimedia

CM 2022 | Uruguay – Coreea de Sud 0-0, partida a fost în format LIVE TEXT, pe AS.ro. Meciul dintre Uruguay şi Coreea de Sud este primul din Grupa H, una din care mai fac parte Ghana şi Portugalia.

Reclamă

Uruguay se află la a patra participare consecutivă la o ediţie de Campionat Mondial, iar la precedentele trei a reuşit să depăşească faza grupelor. Sud-americanii au 7 victorii şi un egal în 2022.

Reclamă

Pentru Coreea de Sud, aceasta este a zecea prezenţă consecutivă la Mondiale, dar asiaticii au trecut de grupe în doar două rânduri. Ei au terminat pe locul 4, în 2002, atunci când au fost gazda competiţiei.

CM 2022 | Uruguay – Coreea de Sud 0-0

Final! Uruguay – Coreea de Sud 0-0! Partida din Grupa H s-a încheiat la egalitate, după ce ambele formaţii au ratat ocazii uriaşe!

Min 43. Diego Godin trimite în bară, după un corner.

Min 34. Ratare uriașă semnată de Coreea de Sud! Hwang Ui-Jo a fost găsit într-o poziție ideală, la 6 metri de poartă, dar a reluat mult peste transversală.

Min 19. Ocazie pentru Uruguay! Federico Valverde scapă spre poarta Coreei de Sud, dar trage peste transversală.

Min 1. A început meciul!

Echipele de start:

Uruguay: Rochet – Caceres, Gimenez, Godin, Olivera – Vecino – Valverde, Bentancur – Pellistri, Suarez, Nunez

Coreea de Sud: S. Kim – M. Kim, M. Kim, Y. Kim, J. Kim – Hwang, Jung – Son, Lee, Na – Hwang

Istvan Kovacs, delegat la încă un meci de la Cupa Mondială

Istvan Kovacs a fost delegat la încă un meci de la Cupa Mondială din Qatar, Uruguay – Coreea de Sud, care se va disputa joi, la Al Rayyan, în grupa H a competiţiei. Kovacs va fi arbitru de rezervă.

La centru se va afla francezul Clement Turpin, iar arbitri asistenţi vor fi Nicolas Danos şi Cyril Gringore. Istvan Kovacs a fost arbitru de rezervă şi la partida Qatar – Ecuador, scor 0-2, din deschiderea CM.

Loturile celor două echipe

Lot Uruguay

Lot Coreea de Sud

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
22:56 20 apr.

„Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”

22:46 20 apr.

„M-a șocat!” Dan Petrescu, la pământ după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Nu am înțeles nimic”

22:21 20 apr.

„Nu a fost de vină” Gigi Becali a analizat „parada” lui Mihai Popescu din cu CFR 3-2. Ce i-a reproșat lui Târnovanu

22:11 20 apr.

Gigi Becali, verdict despre lupta pentru titlu după 3-2 cu CFR Cluj: „Nu ai cum să îl mai pierzi!”

22:02 20 apr.

Cum arată clasamentul Ligii 1 după FCSB – CFR Cluj 3-2! Victorie uriașă pentru campioana en-titre

21:53 20 apr.

FCSB – CFR Cluj 3-2! Roș-albaștrii, pas uriaș în lupta pentru titlu după un derby „de foc”

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 5 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul luis 6 Petrolul şi-a prezentat noul antrenor principal. Revine în fotbalul românesc după 12 anis