Gafă halucinantă a lui David Miculescu, în Silkeborg – FCSB! Penalty incredibil făcut de „perla” de 1,7 milioane de euro

Publicat: 6.10.2022, 20:38

David Miculescu, într-un meci pentru FCSB

Gafă halucinantă a lui David Miculescu, în Silkeborg - FCSB

David Miculescu, într-un meci pentru FCSB / Hepta

David Miculescu a făcut o gafă incredibilă în meciul Silkeborg – FCSB, din etapa a treia din grupele Conference League.

La o centrare venită pe bara a doua, Miculescu a resping balonul cu piciorul, însă nu a ținut cont că avea un adversar în spatele său. „Perla” de la FCSB l-a lovit direct în cap pe fotbalistul lui Silkeborg. Arbitrul a dictat penalty pentru joc periculos.

Gafă halucinantă a lui David Miculescu, în Silkeborg – FCSB

De la 11 metri, Helenius l-a învins pe Târnovanu fără emoții. Era minutul 35 și deja al treilea gol încasat de roș-albaștri în Danemarca.

FCSB nu mai luase trei goluri în prima repriză a unui meci de la o înfrângere 2-5 cu Poli Iași, în septembrie 2020.

FCSB joacă cu rezervele împotriva lui Silkeborg, după ce patronul Gigi Becali a anunțat că roș-albaștrii se vor concentra exclusiv pe partidele din Liga 1, acolo unde vicecampioana riscă să rateze play-off-ul.

FCSB și-a luat două goluri în primele 7 minute

Danezii au marcat de două ori în primele șapte minute ale partidei din Danemarca. Echipa lui Nicolae Dică a fost de nerecunoscut în debutul partidei.

Vinovat pentru primul gol încasat de vicecampioana României, în minutul 3, a fost chiar „perla” Octavian Popescu. Tavi a pasat direct la adversar în preajma propriului careu, iar Kylnge a înscris cu o deviere la colțul scurt.

A doua reușită a danezilor a venit în minutul 7, după un șut al lui Kusk deviat de Dawa, la care Târnovanu n-a mai putut interveni.

Nicolae Dică, surpriză uriaşă în echipa de start din Silkeborg – FCSB

Opt titulari de la vicecampioana României nu joacă în meciul cu Silkeborg.

Florinel Coman, Andrea Compagno, Andrei Cordea, Malcom Edjouma, Joonas Tamm, Darius Olaru, Boban Nikolov și Billel Omrani au rămas în ţară. Vor fi odihniţi pentru duelul cu Petrolul, din campionat.

Astfel, Nicolae Dică a pregătit o surpriză uriaşă în echipa de start a celor de la FCSB. Andrei Dumiter, care nu a prins deloc lotul celor de la FCSB de 5 luni, a fost titularizat pentru meciul din Danemarca.

Dumiter a evoluat ultima oară pentru FCSB pe 14 mai 2022, în FCSB – FC Voluntari 2-2, remiză în urma căreia gruparea roş-albastră şi-a luat gândul de la titlu. Acesta a mai bifat apariţii şi pentru FCSB 2, în Liga 3.

11:34 Iga Swiatek a câştigat turneul de la Madrid, după o revenire fabuloasă în finala cu Sabalenka 11:09 Marele Premiu de Formula 1™ de la Miami va fi în direct pe Antena 3 CNN şi LIVE STREAM în AntenaPLAY, de la ora 23:00 10:56 EXCLUSIVVictor Pițurcă, anunț surprinzător despre CSA Steaua: „Mai bine că a rămas în Liga 2”. Avertisment pentru șefii Armatei 10:32 VIDEOCristiano Ronaldo, un nou record uriaş după ce a reuşit un hattrick pentru Al Nassr. Obiectivul uriaş al starului portughez 10:17 Lionel Messi, gol și cinci pase decisive într-o singură repriză! A „distrus” două recorduri și i-a uluit pe americani 9:52 Reacţia surprinzătoare a lui Max Verstappen după ce va pleca din pole position la Miami: „Nu e chiar distractiv” 9:46 Vinicius, ironie devastatoare pentru un star al Barcelonei! Reacție virală după ce Real Madrid a devenit campioana Spaniei 9:24 Florin Prunea s-a prăbuşit emoţional după dezastrul de la Dinamo: „E teribil! Inadmisibil!” 9:11 FotoFemeia care i-a schimbat viața lui Mihai Neșu, după divorțul dureros și moartea părinților: „S-a mutat special din București!” 9:02 Mihai Stoica, verdict cumplit pentru Dinamo: „A cam retrogradat!” Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi