Marius Ştefănescu, gol anulat în Bodo/Glimt – Sepsi! Reuşita jucătorului dorit de FCSB, anulată pentru offside în prelungiri

De Alex Masgras
Publicat: 31.08.2023, 21:26

Marius Ştefănescu, gol anulat în Bodo/Glimt - Sepsi

Marius Ştefănescu, în Bodo/Glimt - Sepsi / Captură Digi Sport

Marius Ştefănescu, gol anulat în Bodo/Glimt – Sepsi! La doar un minut după ce Pellegrino a marcat din penalty, deţinătoarea Cupei României a venit cu un răspuns excelent.

Marius Ştefănescu, jucătorul dorit de FCSB, a făcut o preluare senzaţională şi l-a învins pe Haikin, dar reuşita sa a fost anulată pentru o poziţie de offside, la scorul de 3-2 pentru norvegieni, în prelungirile returului din play-off-ul Conference League.

În minutul 101, la un minut după ce Bodo/Glimt a revenit la conducere, după ce Pellegrino a transformat de la 11 metri, echipa lui Liviu Ciobotariu a răspuns imediat.

Ninaj a trimis o minge perfectă pentru Ştefănescu. Jucătorul dorit de FCSB a făcut o preluare superbă, după care l-a învins pe portarul Haikin, dar scorul nu s-a făcut 3-3.

Din nefericire pentru deţinătoarea Cupei României, golul a fost anulat pentru o poziţie de offside de asistent. Spre deosebire de prima repriză, decizia nu a mai fost întoarsă de VAR, aşa cum s-a întâmplat şi când Pellegrino a înscris în minutul 12, dar reuşita sa a fost anulată de VAR, deoarece balonul a ieşit în afara terenului.

HJK Helsinki – Farul Constanța 2-0

HJK Helsinki – Farul 2-0. Campioana României a fost eliminată din Conference League. Echipa lui Hagi a avut parte de un meci de coşmar în Finlanda.

Farul a pierdut cu 2-0 în deplasare, după ce a a câştigat în tur. Aventura europeană a campioanei României s-a încheiat în playoff-ul Conference League.

La Helsinki, gazdele au început marcând în minutul 5, prin Bojan Radulovic, dar golul a fost anulat după consultarea VAR, pentru ofsaid. Acelaşi Bojan Radulovic a deschis însă scorul în minutul 20, profitând de o defensivă constănţeană fără reacţie.

În minutul 39 Farul a ratat în două faze consecutive prin Louis Munteanu şi Budescu, dar cei care au marcat au fost finlandezii, prin Radulovic, care a reuşit dubla în minutul 70 şi a dus scorul la 2-0. Acesta a fost şi scorul final, iar constănţenii părăsesc cupele europene, cu 2-3 scor cumulat în cele două manşe ale play-off-ului din Conference League.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16
22:37
VIDEOStatuie pentru Kylian Mbappe, înainte de EURO 2024! Cum arată „sosia” superstarului care și-a anunțat plecarea de la PSG
16
22:33
Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!”
16
22:11
„Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu
16
22:00
Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe
16
21:49
Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!”
16
21:28
BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului
16
21:19
VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV
16
21:06
„Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată
16
20:48
Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB
16
20:15
FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta