Mihai Stoica, euforic după calificarea FCSB-ului: „Victorie cu inima roș-albastră!”. Cu cine s-a tras în poză la final: „Na!”

De Cosmin Cioboată
Publicat: 29.07.2022, 9:02

Mihai Stoica, managerul general de la FCSB

Mihai Stoica, bucurie în timpul unui meci / Hepta

Mihai Stoica a fost euforic după calificarea FCSB-ului în turul 3 preliminar din Conference League. Managerul general al vicecampioanei s-a tras în poză cu Risto Radunovic, cel care a marcat golul calificării în minutul 87, din penalty.

FCSB a trecut de Saburtalo Tbilisi cu 4-3, la general, după o victorie răsunătoare pe Arena Națională. Trupa lui Nicolae Dică a câștigat cu 4-2 în manșa retur, la finalul unei confruntări dramatice.

Mihai Stoica, euforic după calificarea FCSB-ului: „Victorie cu inima roș-albastră!”

Mihai Stoica și-a dât frâu liber emoțiilor după fluierul de final și a luat cu asalt contul de Facebook.

„Victorie cu inima (roș’ albastră)!”, a scris, în primă fază, Mihai Stoica, adăugând două emoji-uri în formă de inimi roșii și albastre.

Ulterior, MM a revenit cu o fotografie alături de Risto Radunovic, eroul FCSB-ului din minutele de final.

Mihai Stoica s-a tras în poză cu Risto Radunovic, după FCSB - Saburtalo 4-2Mihai Stoica s-a tras în poză cu Risto Radunovic, după FCSB - Saburtalo 4-2
Mihai Stoica s-a tras în poză cu Risto Radunovic, după FCSB – Saburtalo 4-2 / Facebook Mihai Stoica

Nicolae Dică, debut cu victorie în noul mandat la FCSB

FCSB – Saburtalo 4-2.  Echipa lui Nicolae Dică s-a calificat în turul 3 preliminar din Conference League. Dawa, Edjouma, Coman şi Radunovic au marcat golurile unei reveniri fabuloase pe Arena Naţională.

FCSB s-a calificat în turul al treilea preliminar al Conference League, iar Gigi Becali speră în continuare la banii din Conference League.

Dawa a deschis scorul în minutul 44, când a înscris cu o lovitură de cap la cornerul executat de Cordea. În startul reprizei secunde, Octavian Popescu a trimis în bară (minutul 47), iar în minutul 56 tot Octavian Popescu a pasat pentru Edjouma şi acesta a marcat pentru 2-0.

Sikharulidze a înscris în minutul 69 primul gol al georgienilor, iar Iuri Tabatadze a adus egalarea cu un gol pe contraatac, în minutul 77.

Trei minute mai târziu a urmat golul lui Florin Coman, din centrarea lui Radunovic, care a readus-o pe FCSB în avantaj 3-2. În minutul 86, Radunovic a transformat un penalty acordat pentru un fault asupra lui Cordea şi a închis tabela la 4-2, scor care o califică pe FCSB în turul al treilea preliminar al Conference League.

FCSB se va duela cu slovacii de la Dunajska Streda în turul al treilea preliminar. După ce s-au impus cu 2-0 în deplasarea de la Vikingur, slovacii de la Dunajska Streda s-au impus şi în retur cu acelaşi scor.

Dunajska Streda a terminat pe locul patru în Slovacia în stagiunea precedentă. Dunajska are un lot cotat în total la 11,7 milioane de euro. Cel mai valoros jucător din lotul lui Dunajska e mijlocașul central maghiar Zsolt Kalmar, în vârstă de 27 de ani, cotat la 800.000 de euro.

1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol
1
23:40
Gigi Buffon, emoţionat de revenirea lui Parma în Serie A! Mesaj superb după performanţa la care au contribuit Man şi Mihăilă
1
23:31
FotoDennis Man şi Valentin Mihăilă, la bustul gol după ce au promovat în Serie A! Imagini de senzaţie cu românii de la Parma
1
23:12
Mihai Stoica a spus totul despre sărbătoarea câştigării titlului! Ce a pregătit FCSB: „La cât am aşteptat, trebuia să facem ceva”
1
23:02
VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol fabulos în Arabia Saudită! Starul portughez a început să danseze după ce a înscris
1
22:36
Mihai Rotaru l-a descris în trei cuvinte pe Costel Gâlcă şi a spus cine ia deciziile la echipa lui: „Aşa am procedat cu toţi”
1
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
1
22:04
Mihai Stoica a anunţat care e primul jucător care poate semna cu FCSB după câştigarea titlului: „Au început negocierile”
1
21:48
Jannik Sinner s-a retras de la Madrid! Organizatorii turneului au dezvăluit problema italianului