CS Mioveni – Rapid 0-2 | Giuleştenii sunt lideri! Au două victorii şi nu au primit gol, deşi fundaşii centrali au împreună 71 de ani

Publicat: 23.07.2021, 23:20.

Rapid a învins-o cu 2-0 pe CS Mioveni

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Rapid s-a impus la Mioveni cu 2-0. Au marcat Dragoş Grigore (’42) şi Adrian Bălan (’55). Pentru fostul dinamovist este prima reuşită în Liga 1, după şapte ani!

În prima rundă, Rapid a învins-o cu 1-0 pe Chindia Târgovişte. Bălan a înscris şi în meciul de pe Arena Naţională.

Rapid este liderul campionatului la finalul zilei, cu maximum de puncte şi fără niciun gol primit. Asta deşi fundaşii centrali Dragoş Grigore şi Cristi Săpunaru au împreună 71 de ani!

LIVE SCORE CS Mioveni – Rapid 0-2

Update: Final de meci la Mioveni.

Update: GOOOL Rapid! Contraatac perfect al alb-vişiniilor, în minutul 55. Carnat a scăpat din marcaj, putea finaliza, dar a ales să îi paseze lui Adrian Bălan. Atacantul Rapidului a înscris cu uşurinţă, pentru a doua etapă la rând!

Update: A început repriza secundă.

Update: Pauză! Giuleştenii conduc cu 1-0 după primele 45 de minute.

Update: GOOOL Rapid! Dragoş Grigore a marcat pentru 1-0 în minutul 42, cu o lovitură de cap, în urma unui corner.

Update: Problemele au fost remediate la timp. Meciul a început la Mioveni.

Update: Gazdele au probleme cu nocturna cu doar zece minute înainte de startul programat al partidei.

Echipele de start

CS Mioveni (4-4-2): Popescu – Oancea, Balaur, Iacob, Șerbănică – Toma, Panait, Dumitriu, Rădescu – Rusu – Blănaru; Antrenor: Alex Pelici
Rezerve: Ducan, Scarlatache, M. Chindriș, Buziuc, Garutti, Dat, Coșereanu, Massaro, An. Cristea

Rapid (4-1-4-1): H. Moldovan – Belu, Săpunaru, D. Grigore, Junior Morais – Crepulja – Carnat, Albu, Ilie, Hlistei – Bălan; Antrenor: Mihai Iosif
Rezerve: Drăghia, Barbu, Costin, Goge, Despa, Dandea, Pănoiu, Moise, Florică

Rapid a jucat după 6 ani în prima ligă şi a câştigat meciul de pe Arena Naţională contra Chindiei Târgovişte.

S-a terminat 1-0, spre satisfacţia celor 15.000 de fani care au creat o atmosferă de vis. „Giuleştenii” speră să lege şi al doilea succes, contra unei alte echipe care a obţinut promovarea.

În prima rundă, Mioveni a pierdut cu acelaşi scor, 0-1, pe terenul lui Gaz Metan Mediaş.

22:26 Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi 22:16 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY 21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” Vezi toate știrile