Scene incredibile în Cupa Asiei! I-a pus talpa pe faţă unui adversar şi a fost imediat ameninţat cu pumnul. S-a dat „roşu” cu VAR

De Alex Masgras
Publicat: 17.01.2024, 19:06

Scene incredibile în Cupa Asiei

Scandal în timpul meciului Tadjikistan - Qatar, la Cupa Asiei / Captură Antena Sport

Au fost scene incredibile în Cupa Asiei 2023! În al doilea meci al zilei de la turneul final transmis LIVE în AntenaPLAY, jucătorii celor două echipe au fost la un pas să se ia la bătaie.

Momentele tensionate din timpul meciului Tadjikistan – Qatar au avut loc în minutul 77, după ce Kamolov şi-a lovit un adversar cu piciorul.

Scene incredibile în Cupa Asiei 2023!

Partida dintre Tadjikistan şi Qatar de la Cupa Asiei a oferit imagini incredibile. În minutul 77, la 1-0 pentru Qatar, Kamolov a fost faultat de un adversar. Căzut, jucătorul din Tadjikistan a întins piciorul pentru a lovi un alt adversar din Qatar. Imediat după ce Ahmed Al Ganehi a căzut după lovitura primită, coechipierul Mohammed Waad a fost la un pas de a îl lovi cu pumnul pe Kamolov.

În primă fază, arbitrbul i-a arătat cartonaşul roşu lui Kamolov, dar în timp ce Ahmed Al Ganehi primea îngrijiri medicale, centralul a fost chemat de VAR pentru a revedea faza. După consultarea reluărilor, arbitrul l-a eliminat pe Kamolov.

În cele din urmă, partida a fost câştigată de Qatar cu 1-0. Unicul gol al partidei a fost marcat de Afif, încă din minutul 17. Ţara gazdă a obţinut deja calificarea în optimile de finală ale competiţiei. După primele două meciuri, Qatar are 6 puncte.

În ultimul meci al grupei, Qatar va juca cu China, ţară care a remizat în etapa a doua cu Liban, scor 0-0.

Clasament Grupa A:

Fază ireală la Cupa Asiei 2023! Arbitrul de la Arabia Saudită – Oman 2-1 s-a făcut de râs

Fază ireală la Cupa Asiei 2023. Shaun Evans, arbitrul de la Arabia Saudită – Oman 2-1, s-a făcut de râs. Acesta a luat o decizie jenantă, chiar în prelungirile partidei. Cupa Asiei 2023 este exclusiv în AntenaPLAY. (VEZI AICI VIDEO CU FAZA)

La scorul de 1-1, Arabia Saudită a egalat prin Al Bulayhi. Asistentul a ridicat fanionul, semnalizând o poziţie de offside. Reluările au arătat că Al Bulayhi se afla într-o poziţie regulamentară.

A intrat în scenă centralul Shaun Evans. După o discuţie cu cei din camera VAR, a decis să anuleze golul şi să dicteze reluarea jocului. După câteva secunde, arbitrul australian a făcut un gest uluitor. A oprit jocul şi a validat golul marcat de Arabia Saudită.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

11:20 Mihai Stoica a rămas „mască” pe Arena Națională, la sărbătoarea de titlu a FCSB-ului: „Ne-a copleșit! Nu mă așteptam!” 11:05 Norwich – Leeds (14:00) LIVE VIDEO în AntenaPLAY! Luptă incendiară în barajul de promovare în Premier League! Programul complet 10:49 FotoPartenerele jucătorilor de la FCSB au făcut spectacol după sărbătoarea de titlu! Imagini de senzație chiar de pe teren 10:46 Gigi Becali și-a făcut toate calculele, după ce FCSB a primit trofeul de campioană! Vrea să dea lovitura în sezonul viitor 10:04 Radu Drăgușin e gata să plece de la Tottenham! Echipa care oferă 46 de milioane de euro pentru fundașul român 10:00 „Cel mai frumos moment!” Ștefan Târnovanu nu și-a ascuns emoțiile după ce FCSB a primit trofeul de campioană! 9:32 Lovitură pentru FCSB înainte de preliminariile UEFA Champions League! Campioana nu va fi cap de serie în turul doi 9:23 Gigi Becali l-a „înțepat” pe Dan Șucu, imediat după ce FCSB a primit trofeul de campioană: „Rar întâlnești ca el!” 9:06 „Îmi doresc să rămân!” Risto Radunovic, anunț important după FCSB – CFR Cluj 0-1! Alte vedete doresc prelungirea contractului 8:46 FotoIon Țiriac și-a dezvăluit marele regret al vieții, ajuns la 85 de ani: „Nu aș mai face la fel niciodată!” Vezi toate știrile

Cu ce zodie se potrivește Balanța cel mai bine în căsătorie. Nativii cu care au compatibilitate perfectă

Zodii care au probleme cu dragostea în luna mai 2024. Nativii care nu reușesc să-și găsească marea iubire