Mihai Stoica, mesaj uluitor după ce FCSB a fost eliminată din Cupa României. Anunțul care îi va bucura pe fanii „roș-albaștrilor”

De Alex Ioniță
Publicat: 8.12.2023, 8:20

Mihai Stoica, mesaj uluitor după ce FCSB a fost eliminată din Cupa României

Mihai Stoica / Hepta

Mihai Stoica a transmis un mesaj uluitor după ce FCSB a fost eliminată din Cupa României. Oficialul formației patronate de Gigi Becali a spus doar câteva cuvinte, care vor conta enorm de mult pentru fanii clubului.

Duelul dintre oltenii lui Adrian Mititelu și vicecampioana României s-a încheiat cu scorul de 2-0. Astfel, echipa lui Elias Charalambous a fost eliminată din Cupa României și mai concurează doar în campionatul intern. Duelul dintre cele două echipe s-a jucat în Bănie și a fost în format LIVE SCORE pe AS.ro.

După partida din Bănie, la ieșirea de pe stadion, Mihai Stoica a ținut să transmită un scurt mesaj, chiar dacă echipa sa a fost eliminată din Cupa României. Acesta a spus, în stilul caracteristic, că lumea o va vedea pe FCSB în Supercupa României:

„O să ne vedem în Supercupă!”, a transmis Mihai Stoica, la finalul duelului cu FCU Craiova.

În cadrul meciului cu echipa lui Adrian Mititelu, cei de la FCSB au folosit un „prim 11” experimental. Totuși, în prima repriză, jocul „roș-albaștrilor” nu a fost unul bun, iar scorul înregistrat la pauză a fost de 2-0 în favoarea gazdelor.

După primele 45 de minute, Gigi Becali și-a ieșit din minți. Patronul vicecampioanei a ordonat 4 schimbări la pauză, dar jucătorii introduși în teren nu au reușit să schimbe soarta meciului. Astfel, scorul a rămas de 2-0 pentru FCU Craiova, iar oltenii s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

Darius Olaru e devastat după eliminarea din Cupă: „O partidă foarte proastă”

„O partidă foarte proastă din partea noastră, din nou. Asta este, trebuie să ne ridicăm fiindcă în 3 zile avem alt meci.

Nu ştiu de unde, pur şi simplu nu ne mai facem jocul nostru. Ne lipseşte încrederea. Jocul nu merge şi nu avem nici rezultate. Era un alt obiectiv al nostru Cupa, nu am reuşit să ne calificăm mai departe. Trebuie să ne adunăm şi să mergem mai departe.

Am încercat să intrăm bine, cei care am intrat în a doua repriză de pe bancă. (n.r.: Ce v-au spus suporterii?) Ne-au încurajat şi ne-au spus că ne aşteaptă un meci, care şi noi ştim că va fi foarte dificil şi pe care trebuie să îl tratăm altfel dacă vrem să scoatem ceva din acea partidă.

Trebuie să avem altă atitudine. Dacă nu vom schimba ceva vom pierde partida (n.r.: cu CFR Cluj)! Am vrut doar să dau totul în această seară. Atât am putut, din păcate am ieşit din Cupă”, a declarat Darius Olaru pentru digisport.ro după ce FCSB a părăsit Cupa României.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

18:03 Federico Piovaccari s-a retras din fotbal! Ultimul marcator din Champions League pentru FCSB a făcut anunțul la aproape 40 de ani 17:50 „Prea bătrân!” Alex Chipciu a ratat transferul şi au apărut dezvăluiri din interior. Ce s-a întâmplat cu adevărat 17:37 „Își arată din nou caracterul murdar!” Suporterii FCSB-ului, atac total după ce Rapid le-a oferit doar 400 de bilete la derby! 17:30 „Durerea a revenit!” Simona Halep, anunţ despre viitorul ei după ce a fost nevoită să se retragă de la Trophee Clarins 17:24 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 16 mai 17:09 FotoJurnalista care s-a iubit cu Ion Ţiriac, apariţie răvăşitoare pe plajă: „Superbă”. Este cu 31 de ani mai tânără decât miliardarul 16:53 Gicu Grozav a semnat prelungirea contractului cu Petrolul! Laszlo Balint a făcut anunțul: „Lucrurile sunt rezolvate” 16:36 „E cert!” Radu Drăgușin, anunțat titular în Sheffield – Tottenham! L-a dat pe spate pe Postecoglou la meciul cu Manchester City 16:30 Salariul pe care îl cere Dennis Man pentru a semna! Se poate îmbogăţi imediat după ce a promovat în Serie A cu Parma 15:49 Germania a anunţat lotul preliminar pentru EURO 2024! Surprize uriaşe! Numele mari care nu au fost convocate de Nagelsmann Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu