Dinamo, abandonată de fani după umilința din Cupă cu FCSB 0-4! Câte bilete au vândut „câinii” pentru meciul cu UTA

De Alexandra Costea
Publicat: 1.11.2024, 19:22

Dinamo, abandonată de fani după umilința din Cupă cu FCSB 0-4!

Dinamo, abandonată de fani după umilința din Cupă cu FCSB 0-4!

Galeria lui Dinamo - Profimedia

Dinamo a fost abandonată de fani după umilința din Cupă cu FCSB 0-4! „Câinii” au fost aspru pedepsiți de suporteri după rezultatele negative din ultima perioadă. Dinamo se va duela cu UTA Arad în etapa cu numărul 15 din Liga 1. Meciul este programat sâmbătă, 2 noiembrie, de la 21:00. Meciul va putea fi urmărit în format LIVE TEXT pe AS.ro.

Reclamă

Fanii alb-roșiilor nu s-au înghesuit să cumpere bilete pentru duelul care va avea loc pe stadionul Arcul de Triumf.

Reclamă

Dinamo, abandonată de fani după umilința din Cupă cu FCSB 0-4! Câte bilete au vândut „câinii” pentru meciul cu UTA

Conform gsp.ro, clubul din Ștefan cel Mare a vândut puțin peste 2000 de bilete pentru meciul cu UTA Arad. Prezența va fi una redusă, mai ales că fanii dinamovişti sunt supărați după eșecul drastic din Cupa României cu eterna rivală.

Cu toate acestea, Dinamo este neînvinsă pe stadionul Arcul de Triumf. Aici, „câinii” înregistrat patru victorii și un rezultat de egalitate. Se pare că Arena Națională le-a purtat ghinion în acest sezon. În cele două meciuri pe care alb-roșii le-au disputat aici, amândouă cu FCSB, unul în Liga 1 și unul în Cupa României, elevii lui Zeljko Kopic au încasat 6 goluri și nu a marcat niciunul.

Până acum, suporterii luau cu asalt stadionul de lângă Mănăstirea Cașin. Dinamoviştii au obișnuit conducerea din Ştefan cel Mare să facă sold-out în mai puțin de 24 de ore. Stadionul Arcul de Triumf are o capacitate totală de 8207 locuri.

În cazul partidei de sâmbătă, nu există momentan sectoare epuizate în totalitate. Este o premieră la Dinamo. Suporterii obișnuiau să epuizeze primele sectoare în primele ore de la punerea în vânzare a biletelor. Dinamo se află în acest moment pe locul 4 în clasamentul general din Liga 1, cu 21 de puncte după primele 14 etape. Pe de altă parte, UTA se află pe locul 9, cu 18 puncte după 14 meciuri.

Drama prin care trece Mircea Rednic înainte de Dinamo-UTA Arad. ”Vin de la înmormântare!”

Șeful băncii tehnice de la Arad a ajuns pe ultima sută de metri la conferința de presă care precede partida dintre Dinamo şi UTA. Mircea Rednic a ajuns cu întârziere în fața jurnaliștilor pentru că a fost plecat la Hunedoara. Acolo, antrenorul l-a condus pe ultimul drum pe Dorin Nicşa, fostul său coleg. Cei doi au fost coechipieri la începutul anilor ’80 la Corvinul, cu Mircea Lucescu pe bancă.

”Am fost la înmormântare, am pierdut un prieten bun, un mare fotbalist, care a făcut performanţă când era la Hunedoara. E o zi tristă, mă bucur că ne-am mai revăzut cu caţi au mai rămas. Asta e viaţa. Uşor uşor ne împuţinăm, asta e viaţa.

Avea tehnică foarte bună, inteligent, stânga dreptul, a jucat cred pe toate posturile, polivalent. Un super băiat. Păcat, asta e viata, mergem înainte!”, a declarat, Rednic la conferința de presă, fiind vizibil afectat.

Reclamă
Recomandări
  • Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
  • Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    20:56

    Rapid cere oficial sancţionarea clubului Dinamo! Victor Angelescu e revoltat: „A recidivat”

    20:37

    Laurențiu Reghecampf, gata de o nouă aventură „exotică”! Țara în care este dispus să antreneze

    20:27

    Controversă uriaşă la clubul lui Aaron Boupendza, după decesul fotbalistului: „Să vă fie ruşine”

    20:15

    Real Madrid – Arsenal și Inter – Bayern Munchen LIVE TEXT (22:00), în sferturile Champions League. „Galacticii” vor remontada

    20:08

    Ruben Amorim, anunț de ultimă oră despre Andre Onana. Ce se va întâmpla la returul cu Lyon

    19:51

    Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentului

    1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 5 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 6 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie”s