Dumitru Dragomir i-a făcut echipa lui Mirel Rădoi pentru meciurile din preliminariile CM 2022. "Ovidiu Popescu este cel mai bun fundaş din ţară"

De Antena Sport
Publicat: 17.03.2021, 10:46

Jucătorii României se bucură pentru marcarea unui gol

Sport Pictures via Hepta

Dumitru Dragomir, sfaturi pentru Mirel Rădoi

„Ovidiu Popescu este cel mai bun fundaş din ţară! Oriunde îl pui, joacă. E fotbalist cu experienţă acum, fotbalist serios. Mie îmi place de Ovidiu Popescu… Şi de Nicuşor Bancu. Degeaba îl critică lumea, că nu e fundaş, că nu e. Dacă face 30 de curse pe banda lui nu e fundaş? Păi ce e, că asta înseamnă fundaş modern”, a spus Dragomir, pentru looksport.ro. 

Reclamă

Dumitru Dragomir i-a făcut echipa lui Mirel Rădoi

Florin Tănase nu trebuie să lipsească din primul 11 al lui Mirel Rădoi. A marcat 18 goluri în acest sezon pentru FCSB şi este cotat la 3 milioane de euro. Dumitru Dragomir i-a făcut şi echipa lui Rădoi.  

Reclamă

„Eu aş juca cu Ovidiu Popescu fundaş dreapta, cu Bancu stânga. Chiricheş şi Nedelcearu în centru. Cu Răzvan Marin, Stanciu, Hagi şi cu Bicfalvi… aş juca eu. În faţă cu Tănase obligatoriu şi cu Mihăilă. O să râdeţi, dar aş juca cu Mihăilă. În poartă aş juca cu ăsta de la FCSB, Vlad, dar nu e convocat. În situaţia de aici, ori cu Niţă, ori cu Lazar.

Deci Niţă – Ovidiu Popescu, Chiricheş, Nedelcearu, Bancu. Stanciu, Răzvan Marin, Hagi, Bicfalvi. Bicfalvi şi Răzvan Marin în faţa fundaşilor, iar Hagi şi Stanciu în benzi, deşi amândoi joacă acelaşi rol. În faţă obligatoriu Florin Tănase şi în faţă sunt mai mulţi Mihăilă, chiar Dennis Man, Puşcaş… Sunt variante”, a încheiat Dumitru Dragomir, fostul președinte LPF.

Lotul României pentru meciurile din preliminariile CM 2022

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
13:56

VIDEOImagini virale cu Sergio Ramos din Mexic! Ce i-a transmis portarului după ce i-a întors spatele la penalty

13:43

Aberdeen-Rangers (14.00) şi Fiorentina-Parma (16.00). Cristi Chivu, meci decisiv pentru menţinerea în Serie A

13:09

VIDEOAndrea Compagno „rupe plasele” la noua echipă! Cifre de senzaţie pentru fostul atacant al celor de la FCSB

12:49

Ce spune Patrick Vieira despre plecarea de la Genoa lui Dan Şucu. E dorit de echipe importante

12:30

Universitatea Craiova – FCSB LIVE TEXT (21:00). Fierbe Bănia! Reveniri spectaculoase la FCSB

12:23

„Aici se arată valoarea!” O fostă glorie a Craiovei, avertisment pentru Rădoi: „Nu avem potenţial de titlu”

1 Dinamo forţează transferul unui jucător din Liga 1. Noua ţintă a lui Zeljko Kopics 2 Adrian Şut a semnat cu o nouă firmă de impresariat şi a fost prezentat oficial: „Bun-venit”s 3 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 4 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 5 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie”s 6 Marius Şumudică, „săgeţi” către FCSB după derby-ul câştigat cu Dinamo. „Credeţi că domnul Şucu are nevoie de asta?”s