Luis Diaz, după ce Columbia a dominat clar România pe Wanda Metropolitano: „România este o echipă foarte, foarte mare”

Publicat: 27.03.2024, 7:44

Luis Diaz, după ce Columbia a dominat clar România pe Wanda Metropolitano: România este o echipă foarte, foarte mare

Luis Diaz, după ce Columbia a dominat clar România pe Wanda Metropolitano: "România este o echipă foarte, foarte mare"

Luis Diaz, în duel cu Olimpiu Moruţan - Profimedia Images

Luis Diaz i-a lăudat pe tricolori, după ce Columbia a dominat clar România, pe Wanda Metropolitano. Vedeta lui Liverpool a jucat timp de 66 de minute, în care sud-americanii marcaseră deja de două ori.

Horaţiu Moldovan a avut o intervenţie spectaculoasă la ocazia lui Diaz din prima repriză, astfel că jucătorul cotat la 75 de milioane de euro a rămas doar cu assist-ul de la golul secund înscris de Columbia, prin Arias.

Luis Diaz, după ce Columbia a dominat clar România pe Wanda Metropolitano

„Am făcut o partidă bună, am muncit mult. Suntem fericiţi şi mulţumiţi de grupul pe care îl avem. Continuăm să creşetem ca echipă, ca o familie, pentru ceea ce urmează.

România este o echipă foarte, foarte mare. A demonstrat în repriza a doua că are jucători buni, a făcut o repriză foarte bună. Şi noi am coborât nivelul şi nu trebuia să facem asta. Dar am făcut ce trebuia, am câştigat, ceea ce e cel mai important”, a declarat Luis Diaz, pentru AntenaSport.

Nicolae Stanciu: „Trebuie să recunoaştem că au fost superiori şi au meritat victoria”

Nicolae Stanciu a declarat, marţi seară, că meciul cu selecţionata Columbiei a fost unul plăcut pentru spectatori, dar columbienii au fost superiori şi au meritat victoria, cu 3-2.

„A fost un meci plăcut, mă bucur că au fost mulţi fani în tribune. Trebuie să recunoaştem că au fost superiori şi au meritat victoria. Cred că până la urmă şi acest amical şi cel cu irlanda ne-au adus momente bune, iar pe cele proaste le vom corecta până la Euro-2024.

Sper ca pe viitor să arătăm la fel ca ei, să ne închegăm cât mai bine. Cred că am făcut lucruri bune de când a venit Mister. Le mulţumim românilor că au venit la meci”, a declarat Stanciu.

Naţionala României a fost învinsă de Columbia, scor 3-2, într-un meci de pregătire pentru Euro-2024. În primul meci amical, disputat la Bucureşti, România a remizat cu Irlanda de Nord, scor 1-1.

„A fost un test foarte util. Şi mi l-am dorit, aşa cum am spus şi înaintea jocului. Este o echipă completă. Are forţă, viteză, tehnică şi cultură tactică pentru că au jucători care joacă în Europa. E o forţă, nu întâmplător au câştigat împotriva Germaniei, Spaniei şi Braziliei.

Asta am vrut, să ne chinuie puţin. Am primit răspunsuri la întrebările pe care le aveam. Am folosit aceste două jocuri din toate punctele de vedere ca nişte teste. Statistica ne-a spus că nici Brazilia, nici Spania şi nic Germania nu au tras pe poarta Columbiei mai mult de 3 ori. Noi am tras de 4 ori”, a spus şi Edi Iordănescu, pentru Antena Sport.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

15:03 Irina Begu, în turul 3 de la Roma! Calificare după doar 29 de minute pentru româncă, după abandonul adversarei 14:49 Foto„A vrut să aibă o Valentina mică!” Anunţul făcut de soţia lui Cristi Borcea! Valentina Pelinel a spus totul 14:34 Dominic Thiem se retrage din tenis! Anunţul campionului din 2020 de la US Open: „Am ajuns la concluzia că e decizia corectă” 14:21 Decizia luată de Denis Alibec, după ce a fost dorit la FCSB! Mama atacantului a făcut anunţul: „E un risc, dar şi-l asumă!” 13:43 Cornel Dinu i-a făcut praf pe şefii lui Dinamo: „Au vrut să aibă o jucărie fotbalistică!” Ce a spus despre Mircea Rednic 13:42 Yokohama – Al Ain LIVE VIDEO (sâmbătă, 13:00) în AntenaPLAY. Manşa tur a finalei Ligii Campionilor Asiei 12:57 Mircea Lucescu, mesaj ferm atunci când a fost întrebat despre Rapid! Unde a fost surprins alături de Dan Şucu 12:39 Dinamo a primit o veste uriaşă înaintea meciului cu UTA! Ce a decis Comisia de Recurs 12:26 Câte bilete s-au vândut la FCSB – CFR Cluj! Arena Naţională, gata să „erupă” la meciul campionilor 12:23 FCSB, echipament special la meciul cu CFR Cluj: „Şi cea mai mare echipă din toate timpurile din România a jucat aşa” Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției