Nu le-au ajuns 90 de minute! Norvegienii ne-au umilit și după meci: ”Puteam să-i batem cu 6 sau 7-0!”

De Antena Sport
Publicat: 12.10.2020, 6:37

DPA Images / Vidar Ruud via Hepta

Norvegia a umilit România

Norvegienii și-au dat și ei seama că au fost mult mai bine și au un singur regret: că nu au mai marcat mai multe goluri în poarta lui Tătărușanu.

Acum regret și mai mult că am ratat calificarea la Euro, deoarece azi s-a văzut cât de buni suntem. Este frustrant, dar măcar ne-am răzbunat pe români, puteam să-i batem cu 6 sau 7-0„, a spus Alexander Sorloth după meci.

Și starul de la Real Madrid, Martin Odegaard, a vorbit despre superiotatea Norvegiei în partida cu România.

Azi am jucat foarte bine. Aveam nevoie de acest succes dupa dezamăgirea cu Serbia. Am reușit în stil de mare echipa, ne bucurăm dar suntem totuși triști că nu am făcut la fel contra Serbiei„, a spus și Martin Odegaard.

Norvegia – România 4-0. În ultimul HAAL(AND)

Norvegia – România 4-0. Tricolorii au fost făcuți șah-mat de nordici. Monstrul Haaland a învins de unul singur naționala lui Rădoi. Luna octombrie a fost una de coșmar pentru noul selecționer.

Starul lui Dortmund a deschis scorul în minutul 13 al meciului. Sorloth a majorat diferența în minutul 39. România a fost făcută șah-mat în partea secundă de Haaland. Acesta a mai marcat în minutele 64 și 74.

11:35 Foto„Îmi place să gătesc!” Nadia Comăneci a dezvăluit ce nu lipsește niciodată de pe masa ei de Paște. Rețeta cu care dă lovitura 11:19 Mihai Rotaru a dezvăluit, chiar înainte de Universitatea Craiova – FCSB, ce obiectiv i-a trasat lui Costel Gâlcă 10:50 LIVE VIDEORomânii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Elena Zaharia joacă ACUM, în AntenaPLAY 10:48 Foto„Wow!” Fiica lui Marius Şumudică, şedinţă foto spectaculoasă. Sarah le-a aprins imaginaţia fanilor cu o apariţie electrizantă 10:40 „Dacă mi-ar da 35.000 de euro, tot aş zice nu!” Fostul campion cu FCSB îl refuză categoric pe Gigi Becali 10:19 Marius Lăcătuş, semnal de alarmă pentru CSA Steaua! Mesaj categoric despre situaţia echipei: „Fanii vor fi alături de FCSB!” 10:02 Marius Şumudică, anunţ despre gafa de proporţii făcută de Ianis Hagi înainte de EURO 2024: „Nu ştiu de cine a fost sfătuit” 9:55 Finală de vis la turneul de la Madrid! Iga Swiatek şi Aryna Sabalenka se vor lupta pentru trofeu 9:43 „Vor dispărea în mediocritate şi Max Verstappen va pleca!” Fratele lui Michael Schumacher anunţă dezastrul la Red Bull 9:36 Afacerea de lux cu care Ionuţ Chirilă a dat lovitura! Cristi Borcea i-a devenit client: „Vând foarte scump!” Vezi toate știrile