Valentin Mihăilă a răbufnit la adresa lui Edi Iordănescu! Motivul pentru care şi-ar fi rupt tricoul, după Belarus – România 0-0

De Viviana Moraru
Publicat: 13.10.2023, 15:48

Valentin Mihăilă a răbufnit la adresa lui Edi Iordănescu, după Belarus - România 0-0

Edi Iordănescu şi Valentin Mihăilă/ Colaj Profimedia, Captură AntenaSport

Valentin Mihăilă a răbufnit la adresa lui Edi Iordănescu, după ce România a remizat în deplasare cu Belarus, scor 0-0. Internaţionalul român s-ar fi declarat nemulţumit de faptul că a fost trimis în teren pe final de joc.

Edi Iordănescu i-a titularizat în atac pe Dennis Drăguş, Dennis Alibec şi Dennis Man, iar Valentin Mihăilă a rămas pe bancă, pentru duelul de la Budapesta, duel care s-a văzut în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY.

Valentin Mihăilă a răbufnit la adresa lui Edi Iordănescu, după Belarus – România 0-0

Conform gsp.ro, Mihăilă a fost extrem de nervos la finalul meciului cu Belarus, motivul fiind reprezentat de faptul că a prins doar şase minute, din timpul regulamentar.

Sursa citată mai sus notează că Edi Iordănescu i-ar fi transmis lui Valentin Mihăilă faptul că acesta urmează să fie titular contra Belarusului, cu o zi înainte de meci. Însă jucătorul a fost lăsat pe bancă, şi trimis în teren pe final de joc, în minutul 84, în locul lui Nicolae Stanciu.

De asemenea, Mihăilă s-a plâns şi de faptul că Denis Drăguş a fost titularizat, atacantul fiind la prima convocare din această campanie de calificare la EURO 2024. Mijlocaşul celor de la Parma a fost nemulţumit şi de faptul că a fost trimis în teren în ultimele minute de joc.

„Ce să fac în doar 5-6 minute? Ce să arăt?”, ar fi spus Valentin Mihăilă, care şi-ar fi dorit să evolueze măcar jumătate de oră, în duelul de la Budapesta.

Acesta ar fi şi motivul pentru care Valentin Mihăilă şi-a rupt tricoul pe teren, imediat după fluierul final al partidei.

Pe lângă Valentin Mihăilă, şi Olimpiu Moruţan s-a declarat nemulţumit de statutul de rezervă, din duelul cu Belarus. Mijlocaşul lui Ankaragucu a fost trimis în teren în minutul 61, în locul lui Dennis Man.

Valentin Mihăilă a marcat trei goluri pentru România, în aceste preliminarii. Internaţionalul român a reuşit o „dublă” în duelul cu Elveţia, şi a mai înscris şi în meciul cu Kosovo, din septembrie.

Valentin Mihăilă a cedat nervos şi şi-a rupt tricoul după fluierul final!

Valentin Mihăilă a cedat nervos şi şi-a rupt tricoul după fluierul final! Introdus pe teren de Edi Iordănescu în minutul 84, în locul lui Nicolae Stanciu, Valentin Mihăilă nu a mai reuşit să fie eroul naţionalei, ca în meciul cu Elveţia.

Imaginile pe care vi le prezentăm în exclusivitate îl arată pe Valentin Mihăilă cu tricoul rupt după ce arbitrul a fluierat sfârşitul partidei.

Şi Denis Drăguş s-a prăbuşit emoţional şi a izbucnit în lacrimi la meciul cu Belarus, după ce naţionala nu a reuşit să înscrie şi să obţină victoria.

Naţionala a controlat autoritar partida disputată la Budapesta, dar nu a reuşit să găsească drumul către golul izbăvitor. Astfel, tricolorii rămân pe locul 2 în grupă, dar ar putea ajunge la mâna rezultatelor pentru a obţine calificarea la EURO 2024.

Cine va câştiga Balonul de Aur 2024?

10
22:25
Sepsi – Rapid 3-2. Un nou meci de coşmar pentru giuleşteni, care sunt „condamnaţi” la ultimul loc din play-off!
10
22:24
FotoMesajul primit de Mihai Neşu, la 13 ani după accidentul cumplit care l-a imobilizat în scaun cu rotile: „Va juca pentru Dumnezeu”
10
22:00
Yokohama – Al Ain, 13:00, LIVE VIDEO în AntenaPLAY. Manşa tur a finalei Ligii Campionilor Asiei
10
21:55
Modul emoţionant prin care Ligue 1 şi-a luat rămas-bun de la Kylian Mbappe! Imagine fabuloasă cu starul care se desparte de PSG
10
21:44
Kylian Mbappe se poate despărți cu un trofeu de PSG! Finala Cupei Franței e LIVE în AntenaPLAY, pe 25 mai
10
21:15
BREAKING NEWSKylian Mbappe și-a luat adio de la PSG! Mesajul transmis de superstarul francez! Cale liberă spre Real Madrid
10
21:10
Kriszta Incze și Cătălina Axente s-au calificat la Jocurile Olimpice! Team Romania a ajuns la 85 de sportivi
10
20:32
Mesajul lui Florinel Coman pentru fanii FCSB-ului, înainte de sărbătoarea de titlu. Detalii importante pentru suporteri
10
20:15
Mircea Rednic l-a auzit pe Răzvan Zăvăleanu şi s-a descătuşat chiar înainte de Dinamo – UTA: „Eu nu merit banii?”
10
20:13
VideoÎncăierare generală la Slovacia – Germania! Scene incredibile cu procedee de wresling la Campionatul Mondial de hochei

Cu ce zodie se potrivește Balanța cel mai bine în căsătorie. Nativii cu care au compatibilitate perfectă

Zodii care au probleme cu dragostea în luna mai 2024. Nativii care nu reușesc să-și găsească marea iubire