Adrian Porumboiu, reacţie genială după ce Mogoş a fost făcut KO de Dumfries: „Ăia bat de sting, cum să cadă al nostru așa ușor?!”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 3.07.2024, 22:23

Adrian Porumboiu, reacţie genială după ce Mogoş a fost făcut KO de Dumfries

MMA / MMA2 via Hepta

Adrian Porumboiu a avut o reacţie genială după ce Mogoş a fost făcut KO de Dumfries. Fundaşul României nu a mai putut continua partida după ce s-a ciocnit cu starul olandez.

Dumfries i-a spart şi capul lui Ianis Hagi, chiar în startul partidei dintre România şi Olanda. Adrian Porumboiu a găsit o explicaţie savuroasă după ce Dumfries a făcut „două victime”.

„La Ianis Hagi nu e penalty, adversarul a lovit mingea cu capul, iar brațul s-a dus în capul lui Ianis, nu poate fi vorba. Mogoș e vasluian de-al meu, dar olandezul a avut mai mult fibră și al nostru mai mult puf. E de la Văleni, din zonă de la noi de aici, unde lumea se mai bate. M-a sunat și Corneliu (n.r. fiul său), care era în Franța și se uita la meci și m-a întrebat cum e posibil, că știa și el cum sunt oamenii ăștia la Văleni!

Ăia bat de sting, cum să cadă al nostru așa ușor? Bine, Mogoș a plecat de foarte mult timp, însă baza lui de alimentație a fost deficitară. Ăla a intrat și l-a lăsat fără aer, un contact între doi jucători, unul tare, hrănit cu armură, ăsta făcut din puf, crescut cu pui de Crevedia. Nu poate fi vorba de mai mult”, a spus Adrian Porumboiu pentru prosport.ro.

Reacţia lui Rafael Van der Vaart, când a văzut ce a făcut Denzel Dumfries împotriva României. Ianis Hagi şi Mogoş, făcuţi KO

A apărut reacţia lui Rafael Van der Vaart, când a văzut ce a făcut Denzel Dumfries împotriva României. Fundaşul dreapta al naţionalei Olandei a făcut ravagii în prima repriză a meciului din optimile de finală de la EURO 2024

Fundaşul lui Inter l-a umplut de sânge pe Ianis Hagi, încă din primele minute ale confruntării de pe Allianz Arena. După a avut o intervenţie brutală la Vasile Mogoş, cel care a avut nevoie de intervenţia medicilor. Edi Iordănescu l-a şi schimbat cu Bogdan Racoviţan.

Van der Vaart a comentat, la pauză, ce a văzut în prima repriză şi a scos în evidenţă forţa impresionantă a lui Dumfries.

Schouten a fost bun, Reijnders a fost bun și consider că Bergwijn a fost foarte bun pe partea dreaptă, alături de Dumfries.

Puterea lui Dumfries… asta a fost minunat de văzut. Pur și simplu a continuat. Incursiunile lui puteau fi mai bune din când în când. Dumfries face adesea lucrurile corect„, a spus Van der Vaart pentru vi.nl.

Vasile Mogoş a fost schimbat după o ciocnire violentă cu Dumfries

Vasile Mogoş a fost schimbat după o ciocnire violentă cu Dumfries, în prima repriză a partidei cu Olanda. Fundaşul României nu a mai putut continua partida şi a cerut schimbare.

O ciocnire violentă s-a produs în minutul 32 între Dumfries şi Vasile Mogoş. Impactul a fost extrem de dur, iar jucătorul României nu a mai putut continua meciul. Acesta a fost schimbat cu Bogdan Racoviţan.

Imediat după ciocnirea cu Dumfries, Vasile Mogoş a cerut intervenţia medicilor. După mai multe secunde, Mogoş şi-a dat seama că nu mai poate continua meciul şi a fost schimbat cu Bogdan Racoviţan.

• China Smash 2024 e exclusiv în AntenaPLAY, în perioada 26 septembrie - 6 octombrie
  • Levadiakos - PAOK, meci din etapa a 7-a din Grecia, e duminică, de la ora 20:30, exclusiv în AntenaPLAY
  • Se va impune Ianis Hagi la prima echipă a lui Rangers?

0:03

Anunţul lui Cătălin Cîrjan după ce a marcat cu Farul şi apoi s-a accidentat! Ce se va întâmpla cu el înainte de meciul cu FCSB

23:55 4 oct.

VIDEORio Ave – Famalicao 1-1 a fost în AntenaPLAY. Porto – Braga (duminică, 22:30) e meciul etapei a 8-a din Liga Portugal

23:36 4 oct.

Gică Hagi a criticat şi el dur arbitrajul după Farul – Dinamo 1-1: „Am avut penalty-uri nu ştiu câte”! Ce i-a spus arbitrul

23:35 4 oct.

New Jersey Devils, victorie categorică cu Buffalo Sabres! Noul sezon din NHL a debutat la Praga

23:24 4 oct.

Denis Alibec a făcut praf arbitrajul după Farul – Dinamo 1-1: „Am avut 3 penalty-uri clare neacordate”!

23:21 4 oct.

Zeljko Kopic şi Dennis Politic nu au căzut de acord după Farul Constanţa – Dinamo 1-1! Ce au spus despre remiza de la Ovidiu

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 4 Adrian Mititelu a făcut anunţul: cine e antrenorul lui FCU Craiova! De ce s-a prăbuşit echipa din Bănies 5 Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: „Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”s 6 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”s

4 zodii care vor fi de neoprit în luna octombrie 2024. Trec peste orice greutate

Nativii care își pot schimbă propriile vieți pe 5 octombrie 2024. Zodiile care vor străluci sub lumina reflectoarelor