Gigi Becali, prima reacţie după umilinţa cu Rangers. Jucătorul desfiinţat: „Bă, mai bine o laşi în aut!”

Publicat: 25.10.2024, 0:12

Gigi Becali, prima reacţie după umilinţa cu Rangers. Jucătorul desfiinţat

Gigi Becali, în timpul unui interviu / Hepta

Gigi Becali, prima reacţie după umilinţa cu Rangers. Patronul celor de la FCSB nu şi-a menajat jucătorii după dezastrul de pe Ibrox.

Gigi Becali a lansat un val de atacuri după ce FCSB a pierdut clar meciul cu Rangers, scor 0-4. Campioana României a avut un gol anulat în minutul 2.

Gigi Becali, prima reacţie după umilinţa cu Rangers

„S-a întâmplat că am luat două goluri. Vând joci cu o echipă mai puternică fizic, trebuie să fii mai tehnic. Dacă eşti mai tehnic şi nu pasezi, după aceea primeşti gol. La fotbal, dacă nu decizi nu au cum să câştigi. La mijlocul terenului a fost un Edjouma. Bă, decât să dai cu capul pasă la adversar, mai bine laşi în aut. Ei trebuie să înţeleagă, şi Ştefănescu şi Luis Phelipe, şi Edjouma, chiar şi Baba, că nu trebuie să te joci cu mingea. Dacă nu pasezi şi nu joci repede, o pierzi şi la revedere.

Noi ne-am asumat înfrângerea asta. Ce era să zic? Că mergem acolo să mâncăm bătaie? De ce să mănânci două bătăi când poţi să mănânci una. Mai bine stai, ia câteva pe cocoaşă şi să te mai oboseşti. Eu zic că puteam să îi batem. A fost Edjouma care nu a contat la mijlocul terenului. La golul 3, Baba s-a plimbat cu mingea şi a pierdut-o. Diferenţa a fost mare pentru că noi am jucat cu o echipă de copii, adică cu minte de copii„, a spus Gigi Becali la digisport.ro.

La Glasgow, bucureştenii au făcut pressing, iar în minutul 2 Miculescu i-a furat mingea portarului scoţian Jack Butland şi a înscris, dar arbitrul fluierase fault în atac şi golul a fost anulat. În minutul 7 Târnovanu a respins şutul lui Raskin, dar trei minute mai târziu nu a mai putu face nimic la şutul lui Tom Lawrence, care a deschis scorul pentru scoţieni.

Oaspeţii au replicat prin şutul lui Luis Phelipe din minutul 28, scos de sub bară de Butland. Însă gazdele au mai înscris odată, în minutul 31, prin Vaclav Cerny, care a şutat fulgerător şi Rangers, care a dominat prima repriză, a intrat cu avantaj de două goluri la cabine. Cerny a completat seara de coşmar a românilor, cu golul de 3-0 marcat în minutul 55, iar festivalul lui Rangers s-a încheiat cu golul lui Hamza Igmane. 4-0 în minutul 72, iar unica replica a roş-albaştrilor a fost şutul peste poartă a lui Alexandru Musi, din minutul 78. FCSB a pierdut la scor şi a evoluat slab în Scoţia, iar după trei etape ocupă locul 13 în clasamentul Ligii Europa.

• Marele Premiu al Braziliei e live în AntenaPLAY, în perioada 1-3 noiembrie
  • Lamia - PAOK, meci din etapa a 10-a din Superliga Greciei, e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:30
  • Cine va câştiga Balonul de Aur?

21:45

LIVE VIDEOCursa din Marele Premiu al Mexicului, în direct pe Antena Stars şi live în AntenaPLAY! Sainz va pleca din pole-position

21:43

VIDEOMarius Şumudică, „pe modelul” Gigi Becali! A apărut cu crucea în mână, înainte de FCSB – Rapid! Imagini virale

21:41

LIVE VIDEOPAOK Salonic – Heraklion se joacă ACUM în AntenaPLAY. Cu Răzvan Lucescu suspendat, campioana caută a şasea victorie

21:34

N’Jie şi Boupendza, ratări uluitoare în FCSB – Rapid! Atacantul din Gabon nu a putut înscrie cu poarta goală

21:30

LIVE TEXTFCSB – Rapid 0-0. Ratări în „valuri” pe Arena Naţională! Siegrest face minuni între buturile Rapidului

21:29

LIVE VIDEOIndiana Pacers – Philadelphia 76ers se joacă ACUM în AntenaPLAY. Philadelphia, fără starul Joel Embiid

1 VideoMotivul din spatele crizei de nervi a lui Răzvan Lucescu! Patronul lui AEK l-a distrus pe român: „Provocator! Îşi arată educaţia”s 2 VIDEOLando Norris, pole-position în Marele Premiu al Statelor Unite! Cursa e la 21:45, în direct pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAYs 3 Adrian Mutu, ofertă surpriză din Liga 1! Suma cerută de „Briliant” la semnăturăs 4 Decizia lui Ivan Savvidis în privinţa lui Răzvan Lucescu, după ce antrenorul român a fost scos cu bodyguarzii de pe teren!s 5 Gigi Becali a anunţat care e super-jucătorul care poate ajunge la FCSB: „Dau 1.5 milioane de euro pe el. E fotbalist”s 6 FotoCum a fost surprins Mircea Lucescu, la câteva secunde după golul din foarfecă marcat de Daniel Bîrligeas