Albion Rrahmani, debut de senzație la Sparta Praga! Gol și pasă de gol la primul meci în campionatul Cehiei

De Viviana Moraru
Publicat: 1.09.2024, 9:10

Albion Rrahmani, debut de senzație la Sparta Praga

Albion Rrahmani, în timpul unui meci la Sparta Praga/ Profimedia

Albion Rrahmani a avut parte de un debut de senzație la Sparta Praga. La primul meci bifat în campionatul Cehiei pentru noua sa echipă, fostul atacant de la Rapid a marcat un gol și a oferit și o pasă decisivă.

Albion Rrahmani a fost transferat de Sparta Praga de la Rapid, în această vară. Cehii le-au plătit giuleștenilor suma de cinci milioane de euro în schimbul vârfului de 24 de ani.

Sparta Praga a învins-o în deplasare pe Hradec Kralove cu scorul de 2-0. Albion Rrahmani a început ca titular, la primul meci al său din campionatul Cehiei.

Sparta Praga a deschis scorul prin Haraslin, în minutul 8, cel care a marcat din pasa lui Albion Rrahmani.

În ultimul minut al primei reprize, Rrahmani și-a trecut și el numele pe tabela de marcaj. Atacantul a punctat cu un șut plasat, de la marginea careului, din pasa lui Ermal Krasniqi. Cei doi au fost coechipieri la Rapid, până la transferul în Cehia.

Albion Rrahmani a fost înlocuit imediat după pauză, în locul său fiind trimis în teren Olatunji, în minutul 50.

Albion Rrahmani a marcat al doilea gol la Sparta Praga, în cele două meciuri bifate. Atacantul a reușit să puncteze și în returul din play-off-ul Champions League, cu Malmo, retur câștigat de cehi cu scorul de 2-0.

În campionat, după șapte meciuri jucate, Sparta Praga este lider, cu 19 puncte. Rivalele Viktoria Plzen și Slavia Praga au două meciuri în minus disputate însă.

Dan Şucu plăteşte 500.000 de euro şi îi aduce golgheter lui Marius Şumudică la Rapid! Înlocuitor pentru Albion Rrahmani

Dan Şucu i-a găsit înlocuitor lui Albion Rrahmani şi îi aduce golgheter lui Marius Şumudică la Rapid. Un atacant care a făcut senzaţie în preliminariile UEFA Conference League.

Mariusz Stepinski este fotbalistul polonez de 29 de ani care este în negocieri pentru a veni în Giuleşti. Cotat la 1.4 milioane de euro, vârful Omoniei Nicosia poate fi adus cu o sumă de trei ori mai mică.

Potrivit sport.ro, acum se poartă discuţii între cluburi. Rapid îşi doreşte să îl transfere pe Stepinski cu o sumă cuprinsă între 400.000 şi 500.000 de euro.

Mariusz Stepinski este într-o formă de zile mari. În cele cinci meciuri jucate în preliminariile Conference League a marcat nu mai puţin de patru goluri. A marcat de două ori şi în Cupa Ciprului. În 2020, Verona plătea 3.5 milioane de euro pentru a-l transfera de la Chievo.

• Premiera maraton a noului sezon Asia Express este Duminică de la 20:00 si Luni - Joi de la 20:30 pe Antena 1 și AntenaPLAY
  • Marele Premiu al Italiei e în perioada 30 august - 1 septembrie, LIVE în AntenaPLAY
  • Ce rezultat va înregistra FCSB în meciul cu Manchester United, din Europa League?

10:12

Premiera maraton a noului sezon Asia Express este Duminică de la 20:00 si Luni – Joi de la 20:30 pe Antena 1 și în AntenaPLAY

10:04

Întăriri pentru Marius Șumudică la Rapid! Anunțul făcut de Viorel Moldovan: „Acolo e cea mai mare problemă!”

9:57

Iga Swiatek, în optimile US Open 2024. A anunţat cum se relaxează la New York

9:46

Sol Bamba a murit la 39 de ani! „Fiecare şedinţă de chimioterapie reprezintă următorul meci”

9:20

LIVE VIDEOCursa din etapa de Formula 3 a Marelui Premiu al Italiei e ACUM, în AntenaPLAY

9:17

Situaţia în care a ajuns David Popovici, la antrenamente, după Jocurile Olimpice. Ce i-a putut cere lui Ion Ţiriac

1 FotoMarius Constantin s-a căsătorit cu „Perla Banatului”! Imagini de la cununia civilăs 2 VIDEOBraga – Moreirense 3-1 a fost în AntenaPLAY! Sporting, FC Porto și Benfica, spectacol în etapa a 3-a din Liga Portugals 3 FotoIon Ţiriac a sunat-o pe o medaliată olimpică de la Paris şi i-a cerut maşina înapoi! Motivul deciziei miliardarului româns 4 FotoAdi Vasile se pregăteşte de nuntă! Cât de frumoasă este Delia, tânăra care l-a dat peste cap pe fostul antrenor al CSM-uluis 5 VIDEOLando Norris a obţinut a doua victorie a carierei în Formula 1 la Marele Premiu al Ţărilor de Jos. Verstappen, pe 2s 6 FotoDenis Alibec radiază de fericire în braţele iubitei! Gest tandru al starului din România pentru fosta gimnastă Anca Surdus

Ce zodii sunt în septembrie 2024. Cei născuți luna aceasta sunt muncitori și ambițioși