Ce notă a primit Valentin Mihăilă, după golul fantastic marcat cu Lazio: "Creşte de la meci la meci"

De Antena Sport
Publicat: 22.01.2021, 7:13

Valentin Mihăilă a marcat cu Lazio

Valentin Mihăilă a fost titular în meciul din Cupă dintre Lazio şi Parma. Românul a reuşit să marcheze în minutul 83 golul egalizator. Lazio s-a impus până la urmă, după un gol marcat în ultimul minut al partidei.

Evoluţia lui Mihăilă a fost apreciată de jurnaliştii italieni. Cei de la Calciomercato i-au dat lui Valentin Mihăilă nota 7.

Mihăilă creşte de la meci la meci. Pe lângă reuşita din minutul 83, a pus-o pe Lazio în dificultate şi în minutul 72, când a lovit bara. După golul egalizator, a mai avut o incursiune bună, finalizată cu un şut în braţele lui Strakosha„, au mai scris italienii.

Valentin Mihăilă câștigă o avere la Parma

Valentin Mihăilă a dat lovitura la doar 20 de ani. Tânărul jucător s-a transferat la Parma, acolo unde câștigă o avere. Giovanni Becali a dezvăluit salariul jucătorului.

Mihăilă primește 53.000 de euro pe lună. ”Mihăilă are 640.000 de euro, net, la Parma”, a dezvăluit Giovanni Becali, la Telekom Sport.

Câți bani a încasat Craiova pentru Mihailă

Universitatea Craiova l-a vândut pe Valentin Mihăilă la Parma în schimbul sumei de 8,5 milioane de euro, dar nu toți banii au ajuns în contul liderului din Liga 1.

Rotaru susține că Universitatea Craiova a încasat de fapt 6 milioane de euro, restul mergând către terți. Oltenii vor primi banii până în 2023.

20 de ani are Valentin Mihăilă, fiind cotat la 6 milioane de euro, de către transfermarkt.com.

8:00 FCSB – Farul LIVE TEXT (20:30). Roş-albaştrii sunt la un punct de titlu. Gică Hagi încearcă să le strice sărbătoarea! 26
23:50
VIDEOQPR – Leeds 4-0, în AntenaPLAY. Meci de coşmar pentru Leeds, în Championship! Cum arată lupta pentru promovarea în Premier League
26
23:28
„E un mercenar” Ioan Andone a răbufnit după ce „câinii” au rămas pe loc de retrogradare! Verdictul pe care l-a dat despre Kopic!
26
23:20
UPDATELiverpool l-a ales pe înlocuitorul lui Jurgen Klopp! Arne Slot, noul manager de pe Anfield: „S-a ajuns la acord!”
26
23:12
„Avem destul timp” Zeljko Kopic, declaraţie surprinzătoare după ce Dinamo a pierdut şansa de a fi la mâna ei pentru salvare!
26
23:01
Foto„Iar ne retrogradaţi? Vă rupem picioarele!” Fanii lui Dinamo au făcut un scandal monstru! I-au cerut demisia lui Kopic: „Pleacă!”
26
23:00
„Greşeli incredibile” Mircea Lucescu a văzut meciul Dinamo – FC Voluntari 1-1 şi a spus ce crede despre retrogradare!
26
22:40
Câţi fani iau cu asalt Arena Naţională, la FCSB – Farul. Mihai Stoica, mesaj războinic: „Un punct CA SĂ PUNEM PUNCT!”
26
22:32
„Suntem blestemaţi!” Jucătorul lui Dinamo s-a prăbuşit emoţional după remiza cu Voluntari şi a spus ce urmează pentru „câini”!