HALUCINANT! Ce se întâmplă cu starurile lui Zidane? Real Madrid, repriză de coșmar cu Șahtior Donețk! De două decenii nu a mai pățit așa ceva

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 21.10.2020, 17:47

Real Madrid Șahtior

Profimediaimages

Real Madrid a primit trei goluri de la Șahtior în prima repriză

Un brazilian de 20 de ani s-a distrat cu apărarea campioanei din La Liga. Tete a deschis scorul în minutul 29, iar patru minute mai târziu a provocat autogolul lui Raphael Varane.

Real Madrid s-a făcut de râs cu Șahtior Donețk

Tete s-a mai făcut o dată remarcat înainte de pauză. I-a oferit o pasă cu călcâiul lui Solomon (45), care a dus scorul la un neverosimil 3-0 pentru Șahtior. A fost rezultatul pauzei, iar Zidane nu a înțeles nimic.

VEZI AICI VIDEO CU GOLURILE

Trebuie specificat că Șahtior a ajuns în Spania fără unii dintre cei mai importanți jucători. Antrenorul „minerilor” nu a putut conta pe Junior Moraes, Taison, Alan Patrick, Kryvtsov, Ismaily, Konoplyanka, Kovalenko, Matviyenko și Stepanenko.

Galacticii au primit 3 goluri în prima repriză pentru prima dată în ultimii 15 ani. Au trecut două decenii de când nu au mai încasat 3 goluri, acasă, în primele 45 de minute!

11:03 „Instanța spune că e primul titlu al FCSB-ului!” Ce a spus Adi Popa despre șansele ca echipa lui Gigi Becali să revină în Ghencea 10:38 Leeds – Southampton LIVE VIDEO în AntenaPLAY (14:30). „Păunii”, la ultima șansă pentru promovarea directă în Premier League 10:33 U Cluj – Dinamo, 20:00, LIVE TEXT. „Câinii”, obligați să câștige pentru a mai spera la salvarea de la retrogradare 10:06 „Aștept să îmi termin contractul” Daniel Oprița vrea să plece de la CSA Steaua! Cu ce echipe negociază 9:56 FotoGabi Tamaș și-a dezvăluit „rețeta pentru mahmureală”. Tactica prin care reușea să se pună rapid pe picioare 9:44 „Ce interes după acest meci?” Mihai Popescu, mesaj despre transferul la FCSB după 1-4 cu Sepsi! S-a prăbușit și a răspuns sincer 9:25 Anghel Iordănescu împlinește 74 de ani. Mesaj plin de emoție primit de la Edi Iordănescu: „Tată și cel mai bun prieten!” 9:17 „Nu mai vorbiți că sunt dinamovist” Mircea Rednic a răbufnit după a primit o întrebare legată de Dinamo! 8:53 Reacția presei din Ungaria după scandalul xenofob de la Farul – Sepsi 1-4! Ce s-a scris despre scandări 8:42 Florin Manea, anunț ferm despre viitorul lui Radu Drăgușin: „Dacă va fi în continuare rezervă, nu va rămâne la Tottenham!” Vezi toate știrile