Imagini impresionante după golul senzațional anulat gazdelor în prelungirile partidei Annecy – Toulouse, 1-2, din semifinalele Cupei Franței

De Viviana Moraru
Publicat: 7.04.2023, 10:20

Imagini impresionante după golul senzațional anulat gazdelor în prelungirile partidei Annecy - Toulouse, 1-2, din semifinalele Cupei Franței

Jucătorii de la Annecy s-au prăbușit după meciul cu Toulouse/ Profimedia

Imagini impresionante au fost surprinse după golul anulat gazdelor, în prelungirile partidei din semifinalele Cupei Franței, Annecy – Toulouse. Moise Sahi a înscris un gol fabulos pentru gazde, însă reușita sa a fost anulată pe motiv de ofsaid.

Nantes – Toulouse este finala Cupei Franței din acest an. Meciul se va vedea exclusiv în AntenaPLAY, pe 29 aprilie.

În primul minut de prelungire, Mouanga a centrat lung către coechipierul său din atac, Moise Sahi. Acesta a preluat pe piept, și nu a stat mult pe gânduri, marcând un gol de excepție. Atacantul a marcat cu o execuție din voleu, de la mai bine de 25 de metri distanță de poartă.

Imediat după ce i-a dat pasă de gol, Mouanga s-a prăbușit pe gazon. Fundașul central a realizat că golul superb marcat de coechipierul său va fi anulat pe motiv de ofsaid. Mouanga a fost imediat consolat de portar, până când arbitrul a consultat VAR-ul.

Vezi video mai jos cu golul superb anulat lui Annecy, în prelungirile meciului cu Toulouse

După golul lui Annecy, s-a declanșat nebunia și în tribune. Fanii au sperat până în ultimul minut că echipa favorită poate să întoarcă soarta meciului. În cele din urmă, bucuria suporterilor a fost de scurtă durată, deoarece arbitrul a dictat imediat ofsaid.

Annecy a reprezentat surpriza plăcută a acestui sezon de Cupa Franței. Divizionara secundă a ajuns până în penultimul act al competiției, fiind eliminată de Toulouse.

Fanii lui Nantes au invadat terenul, după calificarea în finala Cupei Franței

Fanii lui Nantes au invadat terenul, după calificarea în finala Cupei Franței. Canarii s-au impus cu 1-0 în fața lui Olympique Lyon și suporterii nu au mai avut răbdare la finalul partidei. Meciul a fost exclusiv în AntenaPLAY.

Mii de oameni au pătruns pe gazon după fluierul de final al duelului care a dus-o pe Nantes în a doua finală de Cupa Franței consecutivă.

Jucătorii canarilor au fost surprinși pe teren și unii dintre ei au rămas pentru a sărbători alături de suporteri victoria care îi aduce la un pas de un nou trofeu al Cupei Franței.

Nantes şi Lyon sunt două dintre echipele care au câştigat în mai multe rânduri trofeul. Nantes s-a calificat în a 10-a finală de Cupa Franţei din istorie. „Canarii” îşi pot trece în cont cel de-al cincilea trofeu, în această competiţie.

Viorel Moldovan a fost în mijlocul nebuniei de la Nantes – Lyon 1-0

Viorel Moldovan a fost în mijlocul nebuniei de la Nantes – Lyon 1-0. Prima semifinală din Cupa Franţei a fost exclusiv în AntenaPLAY.

Viorel Moldovan a ajuns la Nantes în 2000 şi şi-a încheiat contractul în 2005. În 2003, Moldovan a fost împrumutat pentru câteva luni la Al Wahda. Viorel Moldovan i-a purtat noroc fostei sale echipe în semifinala din Cupa Franţei, câştigată de „canari” cu 1-0 în faţa celor de la Lyon.

”A fost ceva fantastic”, a spus Viorel Moldovan pentru prosport.ro.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

18
23:28
Andrei Ivan ştie unde a pierdut Universitatea Craiova locul 2: „Asta ne-a costat”! Ce a spus despre un posibil transfer
18
23:10
VideoSporting a primit trofeul Ligii Portugal LIVE în AntenaPLAY! Spectacol total la festivitatea de premiere de pe Jose Alvalade
18
22:48
VideoValentin Mihăilă, surprins alături de Mihai Rotaru la Universitatea Craiova – Sepsi! Imagini de senzație de pe „Ion Oblemenco”
18
22:43
CFR Cluj – Farul 5-1 şi Universitatea Craiova – Sepsi 3-2! Ardelenii sunt vicecampionii României şi merg în Conference League!
18
21:50
FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Farul a primit 4 goluri de la CFR Cluj în prima repriză
18
21:47
Răzvan Lucescu, pe o listă cu nume uriaşe înainte de „finala” pentru titlu! Antrenorul român, lângă Jose Mourinho şi Tomas Tuchel
18
21:16
VIDEOMax Verstappen i-a egalat recordul lui Ayrton Senna! Olandezul are 8 pole position-uri la rând, după calificările de la Imola
18
21:05
VideoGeorge Coman e românul stabilit de 25 de ani în Italia care se ocupă de comunicarea între piloţi şi echipele de Formula 1!
18
20:40
„Șansele sunt minime!” Florin Talpan nu crede că CSA Steaua va avea drept de promovare în Liga 1! Atac total la adresa conducerii