Karim Benzema, hat-trick de senzație în Barcelona – Real Madrid! Atacantul francez a fost de neoprit pe Camp Nou

De Sebastian Cristian
Publicat: 5.04.2023, 23:56

Karim Benzema, a reușit un hat-trick de senzație în Barcelona - Real Madrid

Karim Benzema, hat-trick de senzație în Barcelona - Real Madrid

Karim Benzema / Profimedia

Karim Benzema a reușit un hat-trick de senzație în Barcelona – Real Madrid! Atacantul francez a fost de neoprit pe Camp Nou, reușind să-și califice echipa în finala Cupei Spaniei.

Real Madrid a reușit să câștige, scor 4-0 și s-a calificat în finala competiției, răsturnând astfel scorul din tur, atunci când a fost învinsă cu 1-0, pe teren propriu.

Primul semn al revenerii madrilene a fost dat în prelungirile primei reprize. Vinicius Junior a încheiat cu gol un contraatac perfect al oaspeților. În minutul 50, Karim Benzema a majorat diferența, după un șut precis la firul ierbii, iar Real Madrid devenea favorită la calificare.

Calificarea a fost decisă în minutul 59, atunci când Balonul de Aur a majorat scorul la 3-0 prin transformarea unui penalty obținut de Vinicius Junior. Francezul din atacul Realului și-a trecut însă în conturi și al treilea gol, în minutul 82, după un assist de la același Vini Jr.

În marea finală, Real Madrid va juca împotriva celor de la Osasuna, formație care a reușit să o elimine pe Athletic Bilbao, scor 2-1 la general.

Alvaro Rodriguez, atacantul lui Real Madrid, a ales să joace pentru naţionala din Uruguay în detrimentul Spaniei

Alvaro Rodriguez, atacantul lui Real Madrid, a ales să joace pentru naţionala din Uruguay în detrimentul Spaniei. Tânărul de 18 ani are dublă cetățenie, însă a preferat să joace pentru naționala sud-americană.

Cotat deja la 6 milioane de euro, Alvaro Rodriguez este una dintre marile speranțe ale celor de la Real Madrid. El a înscris în acest sezon într-un meci de La Liga cu Atletico Madrid.

Tânărul atacant Alvaro Rodriguez a ales să reprezinte Uruguay la nivel internaţional. El avea ar fi putut opta şi pentru naţionala Spaniei, anunță news.ro.

Vestea că Alvaro Rodriguez, în vârstă de 18 ani, care are dublă naţionalitate, a decis să reprezinte Uruguay la nivel internaţional a fost anunţată miercuri de tatăl fotbalistului, Daniel „Coquito” Rodriguez, la o emisiune transmisă de Radio Cadena SER.

Alvaro Rodriguez a fost de patru ori internaţional spaniol U18 şi a evoluat în 7 meciuri pentru Uruguay U20, la Campionatul Americii de Sud U20, unde „celeştii” au fost vicecampioni.

În acest sezon, Carlo Ancelotti l-a utilizat pe Alvaro Rodriguez de patru ori în La Liga.

Tatăl lui Alvaro, Daniel „Coquito” Rodriguez a fost internaţional uruguayan – 12 selecţii, evoluând în carieră, printre alte echipe, la Penarol Montevideo şi Rapid Viena.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

22:33 Cum pregăteşte Răzvan Lucescu finala campionatului Aris – PAOK (duminică, 20:00, AntenaPLAY). Mesaj de luptă: „Încă o provocare!” 22:11 „Foarte urât!” Andrea Compagno a reacționat, după ce FCU Craiova a retrogradat în Liga a 2-a. Mesaj direct pentru Adrian Mititelu 22:00 Didier Deschamps a anunțat lotul Franței pentru EURO 2024! Jucătorii care vor străluci lângă Kylian Mbappe 21:49 Adi Popa şi Gheorghe Mustaţă, scandal în direct din cauza „războiului” CSA Steaua – FCSB: „Nu mă interesează justiţia pe mine!” 21:28 BREAKING NEWSLiviu Bocciu va fi eliberat din închisoare! Anunțul momentului pentru fanii Rapidului 21:19 VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV 21:06 „Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată 20:48 Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB 20:15 FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă 20:15 Iga Swiatek, prima finalistă a turneului WTA de la Roma! Poate avea parte de un duel fabulos în ultimul act Vezi toate știrile

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta