Keșeru a preferat carantina din Bulgaria. "În România poți ieși din casă doar cu declarații speciale"
De Iulian Focșăneanu
Publicat: 9.04.2020, 12:03
Orădeanul s-a autoizolat la Razgrad, alături de soție și cei doi copii. În ultimele zile nu a mai primit nicio veste de la coechipierii Cosmin Moți și Dragoș Grigore.
Claudiu Keșeru a ales Bulgaria pe timpul pandemiei
Vârful de 33 de ani a oferit un interviu pentru cotidianul Meridian. Keșeru a dezvăluit că nu a luat în calcul să plece din Bulgaria, mai ales din cauza măsurilor drastice luate la noi în țară.
„Este mai dificil în România decât este aici. Oamenii pot ieși din casă doar după ce completează declarații speciale. Acesta a fost unul dintre motivele pentru care am preferat să rămân în Bulgaria și să nu mă întorc în țara natală. A trebuit să mă izolez aici„, a declarat golgheterul campionatului din Bulgaria.
Patronul lui Ludogoreț a fost depistat pozitiv la Covid-19. Kiril Domuschiev a avut nevoie de intervenția medicilor, iar tratamentul și-a făcut efectul. Miliardarul care investește la campioana Bulgariei a reușit să se vindece, dar jucătorii rămân în carantină!
„Cu Cosmin Moți și Dragoș Grigore nu am vorbit în ultimele 4 zile, nu știu unde sunt. Din fericire, nimeni din familia mea nu a avut probleme până acum” a reacționat Claudiu Keșeru.
În Bulgaria au fost confirmate aproape 600 de cazuri de coronavirus. Sunt de opt ori mai puține persoane infectate decât în România.
- Patronul lui Ludogoreț a avut Covid-19
- Claudiu Keșeru nu și-a dorit să revină în România
- În Bulgaria sunt de 8 ori mai puține cazuri decât la noi în țară
- PAOK - Panathinaikos e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
- Boavista - Sporting e live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 22:30