Kyle Krause, ca Gigi Becali! Ce decizie de ultima oră a luat patronul Parmei: "Să începem!" Planul imens pus la cale de şeful lui Man și Mihăilă

De Alexandru Ivan
Publicat: 24.02.2021, 13:56

Dennis Man

Parma Calcio 1913

Ultima decizie a patronului Parmei

Kyle Krause îi calcă pe urme lui Gigi Becali. Magnatul american este decis să se implice mai mult la Parma. El a călătorit de urgenţă din SUA în Italia și a anunţat că va petrece cel puțin 100 de zile alături de jucătorii și staff-ul tehnic de pe Ennio Tardini.

Reclamă

Kyle Krause se implică activ la Parma

„Am ajuns la Parma duminică. Voi fi aici pentru următoarele 100 de zile și voi face tot ce îmi stă în putință pentru a-i ajuta pe băieți să rămână în prima ligă. Nu aș vrea să fiu niciunde altundeva în lume. Să începem! Hai Parma”, a scris Krause pe Twitter. 

Reclamă

Miliardarul american le-a promis suporterilor că stadionul Ennio Tardini va fi renovat. Krause s-a întâlnit deja cu vice-primarul din Parma și a pus la punct planurile pentru reabilitarea arenei.

„Doar ce am încheiat o discuție benefică cu Marco Bosi (n.r. – viceprimarul Parmei). Planurile noastre sunt aliniate: stadionul Tardini este iconic, iar renovarea sa este foarte importantă pentru întregul oraș. Indiferent de locul pe care vom încheia sezonul, munca va continua”, a anunțat Krause.

Ultimele lucrări de renovare la Ennio Tardini au avut loc la începutul anilor ’90. Stadionul a fost inaugurat în 1923.

Valentin Mihăilă, laudat la Parma

În meciul din etapa precedentă din Serie A, Parma şi Udinese au terminat la egalitate, scor 2-2. Valentin Mihăilă a jucat titular şi a fost implicat în ambele reuşite ale gazdelor, reușind să scoată un penalty.

„Gervinho nu a jucat din motive tactice, Mihăilă foarte bine, precum şi Karamoh”, a apreciat antrenorul „cruciaților, Roberto D’Aversa, după Parma – Udinese 2-2. 

Parma este pe locul 19 în Serie A, la șase puncte de salvare. Clubul de pe Tardini n-a mai câștigat in campionat de la sfârșitul lunii noiembrie. De altfel, Parma a obținut doar două victorii în întreg sezonul.

Următoarea partidă pentru echipa lui Man și Mihăilă este pe terenul Speziei, formație de pe locul 16. Cele două echipe sunt despărțite de 10 puncte în clasament.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
23:52 21 apr.

Obiectivul neaşteptat anunţat de Mirel Rădoi! Dezvăluirea făcută după meciul cu Dinamo: „Ne uităm în spate”

23:45 21 apr.

Mihai Rotaru a anunţat ce trebuie să facă Universitatea Craiova pentru a câştiga titlul

23:36 21 apr.

„E o presiune imensă!” De ce nu vorbeşte Alexandru Mitriţă despre titlu. A spus-o după meciul cu Dinamo

23:28 21 apr.

Armand Duplantis şi Simone Biles, sportivii anului la Premiile Laureus

23:23 21 apr.

Ionuţ Negoiţă, după ce a fost surprins alături de acţionarii lui Dinamo: „La anul, cu achiziţii, vom putea mai mult”

23:21 21 apr.

Ştefan Baiaram s-a dezlănţuit după victoria cu Dinamo: „Nu le-a dat nicio şansă” + Ce spune despre lupta la titlu

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s 5 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 6 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”s