Lista lui Nicolae Stanciu e completă, după ce l-a întâlnit pe Cristiano Ronaldo: „Nu e un secret”

Publicat: 22.10.2023, 11:40

Lista lui Nicolae Stanciu e completă

Nicolae Stanciu şi Cristiano Ronaldo / Nicolae Stanciu Instagram

Lista lui Nicolae Stanciu e completă, după ce l-a întâlnit pe Cristiano Ronaldo. Damac, echipa la care evoluează căpitanul naţionalei României a jucat sâmbătă seară contra celor de la Al-Nassr, formaţia la care evoluează Cristiano Ronaldo.

Al-Nassr s-a impus cu 2-1, dar Nicolae Stanciu a fost desemnat omul meciului, el pasând decisiv la golul marcat de echipa pregătită de Cosmin Contra.

Lista lui Nicolae Stanciu e completă, după ce l-a întâlnit pe Cristiano Ronaldo

După meciul de pe terenul lui Al-Nassr, Nicolae Stanciu a postat pe contul său de Instagram 10 poze cu cei mai importanţi adversari pe care i-a întâlnit în carieră.

Căpitanul naţionalei României a completat astfel lista, după ce l-a întâlnit şi pe Cristiano Ronaldo. Dtanciu a posta 10 fotografii din meciuri în care îi are ca adversari pe Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic, Neymar, Robert Lewandowski, Javier Zanetti, Sergio Ramos, Dani Alves, Frank Lampard şi Marco Reus.

„Ca orice copil n-am putut decât să visez că voi putea să fiu pe acelaşi teren cu cr mai mari jucători din lume şi să joc împotriva lor.

Nu e un secret pentru asta, oricine poate avea succes dacă munceşte din greu, e disciplinat şi obsedat să facă totul pentru a ajunge acolo unde vrea să fie.

Acum lista mea e completă.

P.S. A fost greu să aleg aceste 10 poze”, a scris Nicolae Stanciu, pe contul său de Instagram.

Nicolae Stanciu, omul meciului în Al-Nassr – Damac 2-1. Ce notă a primit jucătorul echipei naționale

În minutul 45+2 al duelului dintre echipa lui Cristiano Ronaldo și cea a lui Cosmin Contra și Nicolae Stanciu, N’Koudou a deschis scorul pentru cei de la Damac.

Atacantul din Camerun a pornit într-o cursă senzațională, după ce Nicolae Stanciu i-a trimis mingea perfect, de la mare distanță.

Chiar dacă au intrat la pauză în avantaj, cei de la Damac nu au reușit să rămână la conducerea partidei pentru mult timp. În minutul 52, gazdele au punctat prin Anderson Talisca și astfel, au restabilit egalitatea.

Scorul final al duelului a fost stabilit de Cristiano Ronaldo, care a înscris superb, dintr-o lovitură liberă, în poarta apărată de Moustapha Zeghba.

După prestația din partida cu Al-Nassr, Nicolae Stanciu a primit nota de 8,1 din partea specialiștilor de la sofascore.ro, iar, astfel, a fost desemnat omul meciului.

Cel mai bun jucător din tabăra celor de la Al-Nassr a fost Alex Telles, care a fost notat cu 7,6, în timp ce Cristiano Ronaldo a primit nota 7,5.

Pentru echipa pregătită de Cosmin Contra urmează partida cu Al Akhdood, care va avea loc pe data de 26 octombrie, de la ora 18:00. La viitoarea adversară a celor de la Damac sunt legitimați Florin Tănase și Andrei Burcă.

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

17:13 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 13 mai 2024 17:07 FotoCristi Tănase a depus actele de divorţ, după ce Adina Maria a obţinut ordin de protecţie! Motivul din spatele scandalului uriaş 16:47 Adrian Mititelu, arătat cu degetul de un fost antrenor de la FC U Craiova: „Nu m-a ascultat! Am spus cineva trebuia exclus!” 15:06 „Merită un suc!” Romario Benzar, reacție nervoasă după ce Abdallah a revenit pe teren la Dinamo 14:52 Cele două „finale” ale lui Răzvan Lucescu şi PAOK pentru titlul din Grecia sunt exclusiv în AntenaPLAY 14:32 FotoCristi Borcea, dezvăluiri fără precedent despre fiica secretă pe care o are dintr-o relaţie extraconjugală! Cu ce se ocupă tânăra 14:16 Sorana Cîrstea a fost eliminată în optimi la Roma! Meciul a fost întrerupt timp de 40 de minute 14:06 (P) O lună până la startul EURO 2024: Tot ce trebuie să știi înaintea turneului continental 13:51 Marius Șumudică e gata să o antreneze gratis pe Rapid: „Să demonstrez ce pot face cu căpriorii!” Ce ofertă uriașă a refuzat 13:35 UPDATEPrimii jucători de bază care au plecat de la FC U Craiova după retrogradare! Anunţul oficial făcut de olteni Vezi toate știrile