Spectacol total la porțile cupelor europene! Ianis Hagi a jucat tot meciul în Rangers – Alashkert 1-0. Remize pentru Nicolae Stanciu și Răzvan Lucescu. Toate rezultatele serii sunt aici

Publicat: 19.08.2021, 20:00
Actualizat: 20.08.2021, 0:00

Ianis Hagi, titular la Rangers

Profimediaimages

Update 23.55: Final de meci. Rangers – Alashkert. Ianis Hagi a jucat tot meciul.

Update 23.25: Rangers – Alashkert 1-0. Echipa lui Steven Gerrard a deschis scorul. Alfredo Morelos a marcat.

Update 22.55: PAOK Salonic – Rijeka 1-1. Echipa lui Răzvan Lucescu s-a încurcat pe teren propriu în prima manșă din play-off-ul Conference League

Update 22.45: Rangers și Alashkert sunt la egalitate la pauză, scor 0-0.

Update 22.30: Trabzonspor – AS Roma 1-2. Jose Mourinho a obținut prima victorie pe banca romanilor la debutul oficial la noua echipă.

Update 22.10: S-au terminat primele meciuri din play-off-ul Europa League: Slavia Praga – Legia Varșovia 2-2 / Randers – Galatasaray 1-1 / Omonia – Antwerp 4-2.

Update 22.08: A început meciul dintre Rangers și Alashkert. Ianis Hagi este titular

Update 21.47: PAOK Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu, este condusă la pauză de Rijeka cu 1-0.

Update 21.03: Ianis Hagi este titular la Rangers în meciul cu Alashkert

Update 21.00: Scorurile după 45 de minute: Slavia Praga – Legia Varșovia 2-2 / Randers – Galatasaray 0-1.

Update 20.00: A început meciul și celor de la Galatasaray. Alexandru Cicâldău nu are drept de joc în Europa.

Update 20.00: A început meciul dintre Slavia Praga și Legia Varșovia. Nicolae Stanciu este titular

Rangers – Alashkert | Ianis Hagi, așteptat titular

Rangers a fost eliminată rușinos de suedezii de la Malmo în turul 3 preliminar UEFA Champions League. Scoțienii au pierdut ambele meciuri cu același scor, 1-2. Ianis Hagi a jucat doar 20 de minute în acea dublă-manșă, fiind accidentat.

Cu toate acestea, elevii lui Gerrard au șansa să-și ia revanșa în Europa League, acolo unde au ajuns până în optimi în sezonul trecut. Cu evoluții bune în Scoția, Ianis Hagi ar putea să fie titular.

Slavia Praga – Legia Varșovia | Nicolae Stanciu, titular

Slavia lui Stanciu a fost eliminată de Ferencvaros din drumul spre grupele Champions League. Cehii se duelează acum cu Legia Varșovia pentru grupele Europa League.

Nicolae Stanciu a fost unul dintre cei mai buni jucători de la Slavia în sezonul trecut, iar cehii își pun speranțele în el și în această stagiune.

În sezonul precedent de Europa League, Slavia Praga a ajuns până în sferturi, după ce le-a eliminat pe Leicester și Rangers în „16-imi” și „optimi”.

Alexandru Cicâldău le face galerie colegilor de la Galatasaray

Românul nu are drept de joc în preliminariile europene la noua echipă pentru că a jucat deja în Europa pentru Universitatea Craiova.

Chiar și așa, Cicâldău poate juca pentru Galatasaray în grupele Europa League. Ca să ajungă acolo, turcii trebuie să treacă de danezii de la Randers.

Răzvan Lucescu atacă grupele Conference League

În Conference League, acolo unde am rămas rapid fără echipe în fazele eliminatorii, am rămas doar cu Răzvan Lucescu, antrenorul lui PAOK Salonic.

PAOK a întors rușinea cu Bohemians și se duelează acum cu Rijeka pentru grupele noii competiții.

Meciurile serii în play-off-ul Europa League

Cele mai tari dueluri din play-off-ul Conference League

4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”
4
20:12
VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor
4
20:05
VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal
4
19:53
VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar
4
19:40
VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate
4
19:07
Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi