Spectacol în Europa! Real Madrid – Real Sociedad 4-1. Nebunie pe Santiago Bernabeu! Nice – PSG 1-0. Vicecampioana Franței, eșec cu Messi și Neymar pe teren. Liverpool – West Ham 1-0. Bayern – Leverkusen 1-1. Rezultatele zilei sunt AICI

De Dragoș Vasile
Publicat: 5.03.2022, 23:59

Liverpool - West Ham 1-0

Liverpool, bucurie după gol

Rezultatele zilei în Europa

Update: Nice – PSG 1-0. Delort a deschis scorul în minutul 88.

Update: Real Madrid – Real Sociedad 4-1. Karim Benzema, dion penalty, și Marco Asensio au marcat și au majorat avantajul ”galacticilor”.

Update: Real Madrid – Real Sociedad 2-1. Mikel Oyarzabal a deschis scorul în minutul 10, iar ”galacticii” au revenit prin reușitele lui Camavinga și Luka Modric, din minutele 40 și 43.

Update: Fluier final în Liverpool – West Ham 1-0. Sadio Mane a decis confruntarea, iar cormoranii s-au apropiat la 3 puncte de liderul Manchester City.

Update: Liverpool – West Ham 1-0. GOOOL! Sadio Mane a deschis scorul.

Update: A început Liverpool – West Ham.

Update: Fluier final în Bayern – Leverkusen 1-1.

Update: Bayern – Leverkusen 1-1. După ce Sule a deschis scorul pentru campioana Germaniei, Thomas Muller a marcat în propria poartă și a stabilit scorul pauzei.

Bayern, favorită la câștigarea titlului în Bundesliga, are meci de foc cu Leverkusen. În Premier League, Liverpool continuă cursa de urmărire a liderului Manchester City, în timp ce Chelsea luptă pentru menținerea pe podium.

În Serie A, Lazio are duel cu Cagliari, unde Răzvan Marin este anunțat titular. Roma – Atalanta este meciul zilei.

În Ligue 1, Lionel Messi, Neymar și Kylian Mbappe sunt gata de show în Nice – PSG, iar, în La Liga, Real Madrid are derby cu Real Sociedad.

Meciurile zilei în Europa:

5
23:22
CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă
5
23:07
„E disperat, îl cunosc!” Marius Șumudică, mesaj direct despre revenirea lui Mircea Lucescu la Rapid!
5
23:05
VIDEOSporting a câștigat titlul în Liga Portugal! Trupa lui Ruben Amorim, campioană cu două etape înainte de finalul sezonului
5
22:31
„Nu se mai aude nimic de el!” Victor Pițurcă l-a făcut praf pe Adrian Mazilu! Fostul selecționer nu s-a ferit de cuvinte
5
22:24
Bayer Leverkusen e de neoprit! A egalat un record vechi de 59 de ani, după ce a „distrus-o” pe Frankfurt
5
21:44
Singurul mesaj afișat de fanii de la Rapid, la meciul cu CFR Cluj! Ce le-au transmis jucătorilor
5
21:34
Marius Șumudică și-a pierdut răbdarea! Cât timp mai are la dispoziție Dan Șucu să-l aducă la Rapid: „Până atunci mai aștept!”
5
21:16
Dan Petrescu, primă uriașă la CFR Cluj după doar 3 meciuri! Modul prin care „Bursucul” își poate umple conturile