Radu Drăgușin și George Pușcaș, meci incredibil pentru Genoa! Unul a marcat, celălalt și-a dat autogol

De Cosmin Olteanu
Publicat: 19.02.2023, 19:36

Radu Drăgușin și George Pușcaș

Radu Drăgușin și George Pușcaș, meci incredibil pentru Genoa

Radu Drăgușin și George Pușcaș / Profimedia

Radu Drăgușin și George Pușcaș au făcut un meci incredibil pentru Genoa! Drăgușin a marcat un gol, în timp ce Pușcaș și-a trimis mingea în propria poartă. În prezent, Genoa se află pe locul 2 din Serie B, cu 43 de punct obținute după 25 de meciuri jucate.

Radu Drăgușin va deveni definitiv jucătorul celor de la Genoa, la vară, acesta fiind, în prezent, împrumutat de la Juventus. În timp ce George Pușcaș evoluează, la Genoa, sub formă de împrumut de la Reading.

Radu Drăgușin a deschis scorul, în minutul 6 al partidei Modena – Genoa, după ce a trmis mingea în poartă cu capul, în urma unui corner. Însă, în minutul 55, la scorul de 1-1, George Pușcaș și-a dat autogol. În final, partida s-a terminat cu scorul de 2-2.

În actualul sezon, Genoa se luptă pentru promovarea în primul eșalon, aflându-se, în prezent, pe locul 2 din Serie B.

În următoarea partidă de campionat, Genoa o va întâlni, acasă, pe Spal. Meciul este programat sâmbătă, de la ora 17:15.

Scandal între Edi Iordănescu și Florin Manea, pe tema neconvocării lui Radu Drăgușin la echipa națională

Recent, între Edi Iordănescu, selecținerul naționalei României, și cunoscutul impresar, Florin Manea, s-a iscat un scandal de la distanță, pe tema faptului că Radu Drăgușin nu este convocat la națională.

„Sunt foarte mulți impresari care au jucători care și-ar dori să fie în loturile echipei naționale. Pentru selecționer nu e ușor. Și eu îl admir pe Drăgușin, e un jucător foarte bun. Eu cred că va face pasul la echipa națională și va și juca, va deveni om de bază. Dar deocamdată, făcând o comparație între el și Adi Rus, deocamdată Adi Rus are o experiență mai mare, are mai multe jocuri în picioare.

El îl cunosc foarte bine pe Drăgușin, chiar vă spun că e un jucător foarte bun, dar încă mai are de lucrat la rapiditate, la reacție. Dar e un jucător tânăr care se poate dezvolta foarte bine. La echipa națională, chiar dacă tu joci la un nivel mai ridicat decât un alt coleg, dar acel coleg poate avea o experiență mult mai mare la echipa națională și poate fi mult mai util. Eu sunt sigur că și Edi Iordănescu îl apreciază pe Drăgușin și e în vederile lui. Dar nu ar trebui să ajungem la asemenea dispute. Edi are o mare responsabilitate, și-a asumat acest lucru”, spunea Adrian Iencsi, recent, despre posibilitatea ca Radu Drăgușin să ajungă la echipa națională, pentru sport.ro.

Rămâne Edi Iordănescu la naţională şi după EURO 2024?

17
22:35
Discursul Cristinei Neagu, după ce CSM Bucureşti a primit titlul de campioană: „Există dezamăgirea ratării Final Four!”
17
22:33
Reacţia lui Bogdan Andone după ce echipa lui a învins-o pe Mioveni cu un gol în prelungiri şi e aproape de rămânerea în Liga 1!
17
22:20
Anunţul lui Florin Tănase, după ce Gigi Becali i-a făcut ofertă să se întoarcă la FCSB: „Mi-aș dori să joc în Champions League”
17
21:48
Dan Petrescu avertizează înainte de CFR Cluj – Farul: „Stresul a rămas mai mult de partea noastră!”
17
21:45
Botoșani – Mioveni 1-0. Jucătorii lui Bogdan Andone au dat lovitura în prelungiri! Oaspeţii au avut un gol anulat
17
21:44
Record de asistenţă pentru Dinamo la meciul de baraj cu Csikszereda! Câte bilete s-au vândut pentru partida tur
17
21:22
Elisabeta Lipă cere răbdare cu Simona Halep: „Numai în situaţia ei să nu fii! A dat dovadă de o ambiţie de fier!”
17
21:03
Gabriela Ruse s-a calificat în semifinale la Trophee Clarins! Victorie de senzaţie cu Alize Cornet!
17
20:50
Bellator Champions Series Paris a fost în AntenaPLAY. Patrick Mix l-a învins pe Magomed Magomedov în main-event
17
20:38
Adrian Bumbescu, un nou atac la echipa lui Gigi Becali: „Titlul 27, adică 1”! Ce îl deranjează pe câştigătorul Cupei Campionilor

10 lucruri interesante despre femeia Gemeni. Astrele o favorizează în plan amoros

Când ești cea mai norocoasă persoană din lume. Află anul, luna și ziua în care astrele sunt de partea ta