Reacţia lui Cristiano Ronaldo, după ce a stabilit un nou record în fotbalul mondial

Actualizat: 26.05.2023, 13:43

Reacţia lui Cristiano Ronaldo un nou record

Cristiano Ronaldo a fost decisiv pentru Al Nassr

Cristiano Ronaldo, după ce a marcat un gol pentru Al-Nassr / Profimedia Images

Reacţia lui Cristiano Ronaldo, după ce a stabilit un nou record în fotbalul mondial. Ronaldo a ajuns la 180 de echipe împotriva cărora a marcat. Starul portughez a marcat un gol în victoria dramatică pe care Al Nassr a obţinut-o cu Al Shabab, scor 3-2.

Cristiano Ronaldo a scris o nouă pagină de istorie. Lusitanul este jucătorul care a înscris împotriva a 180 de echipe diferite, în întreaga sa carieră, acesta fiind un record absolut. Ronaldo a marcat golul victoriei, după ce Al Nassr a fost condusă cu 2-0.

Sunt foarte fericit. Echipa a făcut un meci fantastic. Să întorci de la 0-2 este foarte dificil, dar am crezut până la final și am marcat trei goluri. Felicitări întregii echipe și suporterilor, care au fost senzaționali azi.

Din punctul meu de vedere, campionatul din Arabia Saudită devine mai bun, iar anul următor va fi și mai bun. Pas cu pas, acest campionat va intra în primele cinci din lume, dar e nevoie de timp, de jucători, de infrastructură. Cred că această țară are un potențial senzațional, oameni senzaționali, iar campionatul va fi unul excelent„, a spus Cristiano Ronaldo după meci.

Al Nassr a reuşit să revină spectaculos, după ce s-a văzut condusă cu 2-0. Guanca a reuşit o „dublă” pentru Al Shabab, marcând în minutele 24, respectiv 40.

Ulterior, Al Nassr a reuşit să reducă din diferenţă în minutul 44, chiar înainte de pauză, prin Talisca.

La scurt timp după revenirea de la vestiare, în minutul 51, Al Nassr a reuşit să restabilească egalitatea prin Ghareeb, iar la opt minute distanţă, saudiţii au reuşit să preia conducerea după reuşita lui Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo, dorit de o forţă a Europei

Cristiano Ronaldo este dorit de o forţă a Europei. Bayern Munchen vrea să îl transfere pe portughez. Campioana Germaniei a intenţionat să îl achiziţioneze pe Ronaldo şi înainte ca acesta să ajungă în Arabia Saudită, dar salariul era prea mare.

Potrivit abendzeitung-muenchen.de, un miliardar german s-a oferit să îi ajute pe cei de la Bayern Munchen cu transferul starului portughez.

Miliardarul german Marcus Schon i-ar fi trimis un mail lui Oliver Kahn, directorul general al lui Bayern Munchen, în care a propus să suporte o parte din salariu sau din suma de transfer.

„Este de imaginat că ne-am putea angaja la o taxă de transfer sau să plătim excesul de salariu peste o sumă de bază dacă, în mod clar, compania noastră este identificată în mod clar ca facilitatorul tranzacției”, ar fi un pasaj din mail-ul trimis de Marcus Schon lui Oliver Kahn.

Cristiano Ronaldo este plătit cu 200 de milioane de euro pe an în Arabia Saudită.

13:54 FotoAndrei Vlad, petrecere de pomină cu alcool şi săruturi pasionale la Mamaia! S-a „împărţit” între o blondă şi o brunetă 13:09 Adrian Şut, aproape de transferul carierei după ce a câştigat titlul cu FCSB! Gigi Becali poate da un „tun” financiar 13:00 VIDEORomânii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Eduard Ionescu şi Ioana Sîngeorzan joacă azi, live în AntenaPLAY 12:48 Max Verstappen a dat cărţile pe faţă despre oferta colosală de la Mercedes: „Dacă aş concura pentru locul 5, aş deveni morocănos” 12:45 Handbaliştii de la Dinamo şi-au aflat adversara din semifinalele European League! Cu cine se vor duela în Turneul Final Four 12:03 Lionel Messi a cerut transferul unui star la Inter Miami! Oficialii echipei sunt gata să-i facă pe plac 11:57 „O echipă ca oricare alta!” Dovada lui Florin Talpan că FCSB nu este continuatoarea Stelei: „Lucrurile sunt foarte clare” 11:35 Foto„Îmi place să gătesc!” Nadia Comăneci a dezvăluit ce nu lipsește niciodată de pe masa ei de Paște. Rețeta cu care dă lovitura 11:19 Mihai Rotaru a dezvăluit, chiar înainte de Universitatea Craiova – FCSB, ce obiectiv i-a trasat lui Costel Gâlcă 10:48 Foto„Wow!” Fiica lui Marius Şumudică, şedinţă foto spectaculoasă. Sarah le-a aprins imaginaţia fanilor cu o apariţie electrizantă Vezi toate știrile