"S-a întors de la națională cu mari probleme!" Antrenorul Parmei, îngrijorat de situația lui Valentin Mihăilă. Dennis Man, anunțat titular cu AC Milan

Actualizat: 26.05.2022, 18:09

Valentin Mihăilă

profimediaimages

Probleme pentru Valentin Mihăilă

Roberto D’Aversa, antrenorul Parmei, a spus că problemele lui Valentin Mihăilă au început încă de la meciurile naționalei României. Fostul jucător al Craiovei a jucat în toate cele trei jocuri ale tricolorilor de la sfârșitul lunii martie (76 de minute cu Macedonia de Nord, 66 de minute cu Germania și 9 cu Armenia).

Roberto D’Aversa, despre accidentarea lui Valentin Mihăilă

„Mă așteptam la întrebarea despre Mihăilă, pentru că au fost multe discuții legate de timpul care îi este oferit de antrenor. Nu-mi place să discut individual, dar, când am ajuns eu aici, Mihăilă avea un singur meci.

După aceea, a strâns un număr important de meciuri, pentru că are calități extraordinare. Mihăilă nu s-a simțit foarte bine nici la echipa națională, s-a întors de acolo cu mari probleme. A jucat cu infiltrații, iar noi am încercat să-l protejăm”, a declarat Roberto D’Aversa, potrivit Forza Parma.it.

Valentin Mihăilă s-a accidentat la antrenamentul efectuat luni la Parma. Italienii au anunțat inițial că fostul jucător al Craiovei are probleme la mușchii aductori. El nu va juca în următorul meci de Serie A, programat sâmbătă împotriva lui AC Milan.

Nu este prima accidentare pentru Valentin Mihăilă la Parma. Deși italienii l-au transferat de la Craiova în octombrie, el nu și-a făcut debutul decât în ianuarie 2021. S-a luptat cu probleme musculare în prima parte a sezonului.

Accidentarea lui Mihăila vine într-un moment excelent al carierei sale. În 13 meciuri de Serie A, acesta a înscris 2 goluri și a oferit 2 assist-uri. Mihăilă a marcat și împotriva lui Lazio în Cupa Italiei.

Dennis Man, anunțat titular în Parma – AC Milan

În contextul accidentării lui Valentin Mihăilă, Roberto D’Aversa a vorbit despre situația celorlalți atacanți pe care îi are la dispoziție. Antrenorul Parmei a lăsat de înțeles că Dennis Man vi titular împotriva lui AC Milan.

„În ceea ce privește atacul, suntem bine din punct de vedere numeric. Îi avem la dispoziție pe Gervinho, Man, Pelle, Traore, de la Primavera, dar și pe Cornelius. Corneliu este disponibil, dar nu pentru 90 de minute, așa că vom discuta cu medicul”, a mai spus D’Aversa.

Dennis Man a reușit recent primul gol în tricoul Parmei. Atacantul român mai are și un assist în campionatul Italiei.

Parma nu-și mai permite să piardă puncte. Echipa lui Man și Mihăilă este abia pe locul 19, la patru puncte distanță de ultimul loc care asigură salvarea, ocupat de Torino.

Reuşeşte FCSB să o învingă şi pe PAOK în Europa League?

18:46

Poli Iași – U Cluj 1-0! Prima înfrângere a sezonului pentru liderul Ligii 1! Săndoi continuă seria rezultatelor pozitive

18:41

Italienii s-au convins de Horaţiu Moldovan, după al treilea meci ca titular la Sassuolo! Nota primită

18:17

Erling Haaland ar putea rata următorul meci al lui Manchester City! Anunţul lui Pep Guardiola, după 1-1 cu Newcastle

18:16

O echipă din Premier League a stabilit un record istoric! A ajuns la al 3-lea meci consecutiv cu gol marcat în primul minut

17:53

Cole Palmer e uriaș! A marcat 4 goluri în prima repriză din Chelsea – Brighton și a stabilit un record uluitor

17:49

LIVE TEXTCFR Cluj – UTA 0-0. Dan Petrescu și Mircea Rednic caută victoria în Gruia

1 FotoFiul lui Ion Ţiriac a împlinit 48 de ani şi a primit o declaraţie de dragoste de la Sorana Cîrstea. Imagine rară: „Favoritul!”s 2 VIDEOCalificările din Marele Premiu din Singapore au fost în direct pe Antena 3 CNN și AntenaPLAY! Lando Norris, pole-positions 3 FotoIubita lui Ionuţ Radu s-a dezbrăcat de inhibiţii! Francesca Cuccuru a avut o apariţie răvăşitoare: „Ilegal de frumoasă!”s 4 VIDEOBoavista – Benfica 0-3, în AntenaPLAY! „Vulturii” au urcat pe podium cu o victorie spectaculoasăs 5 VIDEOLando Norris a câștigat cursa din Marele Premiu de Formula 1 din Singapore, care a fost în direct pe Antena 1 și în AntenaPLAY!s 6 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s

5 zodii cu un horoscop bun pe 27 septembrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele