Vlad Chiricheș s-a accidentat în amicalul lui Cremonese! Fundașul român a părăsit terenul după numai 22 de minute

De Sebastian Cristian
Publicat: 26.03.2023, 23:28

Vlad Chiricheș s-a accidentat în amicalul lui Cremonese după numai 22 de minute

Vlad Chiricheș s-a accidentat în amicalul lui Cremonese

Vlad Chiricheș / Profimedia

Vlad Chiricheș nu se află pe lista selecționerului Edi Iordănescu pentru meciurile cu Andorra și Belarus din campania de calificare la EURO 2024.

Din cauza accidentărilor suferite în ultima perioadă, fundașul nu a fost convocat, rămânând în Italia pentru a reveni la forma maximă alături de Cremonese. Într-un meci amical disputat de echipa sa împotriva lui Spal, Vlad Chiricheș a decis să forțeze, dar a rezistat numai 22 de minute.

Conform informațiilor din Italia, internaționalul român a resimțit probleme musculare și a cerut să fie înlocuit în prima repriză. Vlad Chiricheș a jucat 11 meciuri în acest sezon de Serie A.

Denis Alibec, prima reacție după golul marcat în Andorra – România 0-2: „Dacă o ținem pe drumul acesta, vom fi la EURO”

Denis Alibec a oferit prima reacție, după ce România s-a impus cu 2-0, în duelul cu Andorra, din preliminariile EURO 2024. Atacantul de la Farul s-a declarat fericit de victoria „tricolorilor” din primul meci din drumul către turneul final european.

Denis Alibec susține că România ar fi putut marca mai mult în duelul cu Andorra. Atacantul de la Farul își dorește victorie și în partida următoare a „tricolorilor”, cu Belarus, de pe teren propriu. Alibec a transmis și un mesaj pentru fanii români, care au făcut spectacol în tribunele arenei din Andorra.

„Trei puncte foarte importante pentru noi, cu siguranță puteam să marcăm mai mult și să jucăm mai bine. Important este că am reușit să câștigăm și să nu primim gol, mergem acasă să luăm cele trei puncte.

A fost primul meci, am avut câteva emoții, dar totuși meritam să marcăm mai mult. S-a văzut unitatea noastră, am început să fim o familie aici la națională, ceea ce este foarte important, cred că dacă o ținem pe drumul acesta, vom fi la EURO.

Important e că am câștigat, nu contează cine marchează. Asta vorbeam și înainte de meci, să câștigăm, și chiar nu contează cine marchează.

Ne-am simțit ca acasă, le mulțumim suporterilor că au venit în număr atât de mare alături de noi, cum o fac întotdeauna. Sperăm să fim alături de ei, să le demonstrăm că jucăm pentru țara noastră.

Cu Belarus ne-am propus să luăm cele trei puncte, asta e cel mai important, după vom vedea câte goluri le vom da”, a declarat Denis Alibec, după Andorra – România 0-2.

18:30 Neluţu Varga, replică acidă pentru Gigi Becali, după ce FCSB a câştigat titlul: „De la anul îi va fi foarte greu!” 18:30 Francesco Bagnaia a câștigat Marele Premiu al Spaniei la MotoGP! Pilotul de la Ducati a făcut spectacol 18:14 Bogdan Lobonţ a „luat foc” înainte de Rapid – Universitatea Craiova: „Nu puteți să-mi spuneți asta” Întrebarea care l-a deranjat 18:12 Giedrius Arlauskis, mesaj din doar 2 cuvinte după ce FCSB a câștigat titlul! Cum l-a numit pe Gigi Becali 17:54 „Asta i-a adus titlul” Dorinel Munteanu știe secretul din spatele succesului de la FCSB! Mesaj despre performanța roș-albaștrilor 17:52 Foto„Cea mai frumoasă femeie din România” se lansează în afaceri! Cu ce vrea să dea lovitura 17:23 Xavi și-a făcut planul pentru sezonul viitor la Barcelona! Tehnicianul catalanilor a dat detalii din interior 17:20 Cine l-a sunat pe Gigi Becali la miezul nopţii, după ce FCSB a câştigat titlul: „Merită pe deplin!” 17:06 „Stau bine cu inima, iau pastile!” Dorinel Munteanu, reacţie savuroasă după ce Oţelul a urcat pe primul loc în play-out 16:50 „Cea mai proastă decizie!” Arbitra făcută praf de Gigi Becali nu scapă de critici! A fost pusă la zid după un meci de Ligă Vezi toate știrile

Zodii care nu pot renunța la trecut. Nativii care aleg să trăiască din amintiri

Zodii care au noroc la bani în mai 2024. Nativii aceștia reușesc să câștige sume impresionante