PSG – Lyon 2-1. Icardi a dat lovitura în minutul 90+4! „Remontada” Valencia – Real Madrid 1-2. Juventus – AC Milan 1-1. „Bătrâna Doamnă”, pe loc retrogradabil. Valentin Mihăilă şi Nicolae Stanciu au marcat pentru Parma şi Slavia Praga. Rezultatele zilei sunt AICI

De Dragoș Vasile
Publicat: 19.09.2021, 23:55

Mauro Icardi

PSG - Lyon 2-1. Mauro Icardi a dat lovitura în minutul 90+4!

Rezultatele zilei din Europa

Update: Valencia – Real Madrid 1-2. Fluier final! Galacticii sunt noii lideri din La Liga.

Update: Valencia – Real Madrid 1-2. GOOOL! Benzema a marcat pentru echipa lui Ancelotti. Francezul este noul golgheter din La Liga, după ce a marcat cu umărul.

Update: Valencia – Real Madrid 1-1. GOOOL! Vinicius a restabilit egalitatea şi a ajuns la cota 5 din actualul sezon.

Update: Juventus – AC Milan 1-1. Fluier final! În urma acestui rezultat, „Bătrâna Doamnă” a ajuns pe locul 18, poziţie retrogradabilă.

Update: PSG – Lyon 2-1. Fluier final! Echipa lui Mauricio Pochettino a ajuns la a şasea victorie consecutivă în Ligue 1.

Update: PSG – Lyon 2-1. GOOOL! Mauro Icardi o aduce pe vicampioana Franţei în avantaj din pasa lui Mbappe.

Update: Valencia – Real Madrid 1-0. GOOOL! „Liliecii” au deschis scorul prin Duro.

Update: Parma – Cremonese 1-2. Fluier final! Eşec pentru echipa lui Dennis Man şi Valentin Mihăilă.

Update: PSG – Lyon 1-1. Mauricio Pochettino l-a schimbat pe Lionel Messi cu Achraf Hakimi.

Update: Juventus – AC Milan 1-1. GOOOL! „Diavolii” au dat lovitura prin Rebic, care a egalat în minutul 76.

Update: PSG – Lyon 1-1. GOOOL! Neymar a declanşat nebunia pe Parc des Princes! Brazilianul a marcat din lovitură de la 11 metri.

Update: Parma – Cremonese 1-2. GOOOL Valentin Mihăilă! Internaţionalul român a redus din diferenţă.

Update: PSG – Lyon 0-1. GOOOL! Neymar, Messi şi Mbappe sunt conduşi pe Parc des Princes. Lucas Paqueta a deschis scorul în derby!

Update: Parma – Cremonese 0-2. GOOOL! Marele Buffon a fost învins de Fagioli şi Vido!

Update: Bohemians – Slavia Praga 1-5. Krmencik şi Schranz şi-au trecut şi ei numele pe lista marcatorilor, iar Slavia a câştigat la scor confruntarea. Echipa lui Nicolae Stanciu se află pe locul secund în Cehia, la 2 puncte de liderul Victoria Plzen, dar şi un meci în minus.

Update: S-a deschis scorul în derby-ul Juventus – AC Milan! Alvaro Morata a marcat rapid, în minutul 4.

Update: A început PSG – Lyon! Messi, Neymar şi Mbappe sunt titulari pe Parc des Princes.

Update: Bohemians – Slavia Praga 1-3. GOOOL! După ce Chramosta a deschis scorul în minutul 22, internaţionalul român a egalat în minutul 56. La câteva minute, Lingr şi Kutchta au marcat pentru Slavia.

Update: Alături de legendarul Buffon, Dennis Man şi Valentin Mihăilă sunt titulari în Parma – Cremonese.

Update: Lazio – Cagliari 2-2. Cataldi a marcat în minutul 83 şi a stabilit rezultatul final.

Update: Tottenham – Chelsea 0-3. Fluier final în derby-ul etapei. Rudiger a stabilit scorul final din pasa lui Werner.

Update: Lazio – Cagliari 1-2. GOOOL! Joao Pedro a restabilit egalitatea din pasa lui Răzvan Marin. După un sfert de oră, Keita Balde şi-a adus echipa în avantaj.

Update: Dortmund – Union Berlin 4-2. Fluier final! După ce Andreas Voglsammer a redus din diferenţă, Erling Haaland marcat un gol superb. Superstarul norvegian a ajuns la 68 de goluri în 67 de meciuri.

Update: Dortmund – Union Berlin 3-1. GOOOL! Gazdele au marcat din nou. Marvin Friedrich şi-a băgat mingea în propria poartă. Oaspeţii au redus din diferenţă prin Kruse.

Update: Tottenham – Chelsea 0-2. GOOOL! Thiago Silva şi N’Golo Kante au marcat în derby. Mijlocaşul francez a reuşit un gol superb.

Update: Dortmund – Union Berlin 2-0. GOOOL! Raphael Guerreiro a spart gheaţa pe Signal Iduna Park, iar Erling Haaland a dus scorul la 2-0. Superstarul norvegian a ajuns la cota 6 în actualul sezon de Bundesliga, la un gol distanţă de rivalul Robert Lewandowski.

Update: West Ham – Manchester United 1-2. „Ciocănarii” au ratat un penalty în ultimul minut, iar Cristiano Ronaldo&co au obţinut cele 3 puncte. Detalii, AICI.

Update: Galatasaray – Alanyaspor 0-1. Oaspeţii au dat lovitura pe final prin Candeias, iar Galatasaray ajunge la trei meciuri fără victorie în campionat.

Update: West Ham – Manchester United 1-2. GOOOL! Lingard şi-a adus echipa în avantaj cu o reuşită spectaculoasă!

Update: West Ham – Manchester United 1-1. GOOOL! Cristiano Ronaldo a egalat! Superstarul lusitan a ajuns la patru goluri în trei meciuri pentru gruparea de pe Old Trafford. Aceasta este a treia reuşită în Premier League.

Update: West Ham – Manchester United 1-0. GOOOL! Mohamed Said Benrahma a deschis scorul cu o execuţie superbă.

Alexandru Cicâldău şi Olimpiu Moruţan, titulari în Galatasaray – Alanyaspor

Alexandru Cicâldău şi Olimpiu Moruţan au fost titulari în victoria lui Galatasaray din Europa League, 1-0 cu Lazio. Fostul jucător de la FCSB a contribuit decisiv la victoria echipei sale.

Moruţan a centrat de pe partea dreaptă, un fundaş al celor de la Lazio a respins slab mingea. Totuşi, părea o sarcină uşoară pentru Strakosha să prindă balonul. Portarul celor de la Lazio s-a făcut de râs şi şi-a dat cel mai tare autogol al serii.

Astfel, cei doi mijlocaşi români au fost titularizaţi de Fatih Terim în campionat, unde gruparea „Cim Bom Bom” nu a mai câştigat de două etape.

Dennis Man şi Valentin Mihăilă, pregătiţi de spectacol în Parma – Cremonese

Lupta pentru promovare în Serie A continuă pentru Dennis Man şi Valentin Mihăilă. Ambii internaţionali au impresionat în acest sezon: Man a închis tabela în victoria cu Pordenone, scor 4-0, iar Mihăilă a adus cele trei puncte cu un gol în minutul 90+6, scor 1-0 cu Benevento.

Parma ocupă locul 7 după trei etape, cu dou victorii şi o remiză. În această seară, „cruciaţii” primesc vizita lui Cremonese, locul 9 din Serie B.

19:44 VIDEOPalermo – Reggiana 1-2 a fost în AntenaPLAY. Echipa lui Ionuț Nedelcearu, pas greșit în lupta pentru promovare 19:40 Dan Nistor a răbufnit după FCU Craiova – U Cluj 3-2. L-a atacat pe Juan Bauza: „Parcă l-a împușcat cineva!” 19:36 Cine i-a luat locul lui Florinel Coman, în primul 11 al FCSB-ului! Roş-albaştrii se pregătesc de sărbătoare 19:26 FCU Craiova – U Cluj 3-2! Oltenii „respiră” și o lasă pe Dinamo pe ultimul loc! Cum arată clasamentul 19:13 Adrian Mititelu Jr, surprins la FCU Craiova – U Cluj! Prima apariţie publică, după ce a stat în comă zece ore 19:09 Ange Postecoglou, răspuns direct pentru fanii care îl cer pe Radu Drăgușin titular la Tottenham! 18:52 „6 inși câștigă mai bine!” Ce salariu avea Gabi Tamaș la Concordia Chiajna, înainte de retragere. A spus suma fără nicio reținere 18:49 Jucătorul dorit de Gigi Becali la FCSB, „dublă” de senzaţie! A ţinut-o pe FCU Craiova „în viaţă”, cu două goluri superbe 18:14 „Vor ieşi flăcări!” Mohamed Salah, reacţie furibundă după scandalul cu Jurgen Klopp! Mesajul scurt transmis 18:07 Gianina van Groningen şi Ionela Cozmiuc, AUR pentru România la Campionatele Europene de canotaj Vezi toate știrile

Horoscopul lunii mai 2024. Nativii vor găsi timp pentru dezvoltare personală și socială