Alibec, reacţie nervoasă când a aflat că este schimbat. Şi-a făcut cruce şi a adresat cuvinte dure!

Actualizat: 12.05.2021, 10:35

Denis Alibec

Captură Digi Sport

Denis Alibec, schimbat de Bogdan Andone chiar înainte de final

Bogdan Andone a decis să îl schimbe cu un minut înainte de final, fapt care l-a nemulţumit pe atacantul de 29 de ani. Acesta s-a descătuşat şi a adresat cuvinte greu de reprodus spre banca de rezerve.

Denis Alibec, nemulţumit de decizia luată de Bogdan Andone

Alibec şi-a făcut cruce şi nu s-a ferit să îi ceară socoteală antrenorului Astrei. „De ce mă schimbi acum?„, a răbufnit internaţionalul român. Acesta i-a predat banderola lui Constantin Budescu şi a continuat să vocifereze de pe marginea terenului. În locul lui a intrat Silviu Balaure.

Denis a fost extrem de nervos încă din startul partidei. A avut o intervenţie brutală în minutul 7 şi a văzut cartonaşul galben. Astfel, va fi suspendat pentru următorul meci, cel cu Gaz Metan Mediaş.

În timpul reprizei secunde cu FC Botoşani, Alibec a fost chemat la margine de Bogdan Andone. Tehnicianul a dezvăluit ce i-a cerut să facă.

I-am spus să încerce să se demarce mai mult pe partea lui Şeroni, pentru că avea cartonaş galben. Denis ştie să scoată galbene, iar dacă ar fi avut oportunitatea ar fi scos eliminare sau ar fi scăpat singur spre poarta adversă„, a declarat Bogdan Andone la finalul meciului.

Denis Alibec a înscris 14 goluri în această ediţie de campionat. Nu a marcat cu FC Botoşani, dar a reuşit o dublă cu FCSB şi a făcut 2-2 în confruntarea cu CFR Cluj.

17:06 FotoMădălina Ghenea, cel mai „fierbinte” pictorial după despărţirea de Grigor Dimitrov! Fanii au înroşit butonul de like! 16:51 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 1 mai 16:48 VideoImnul României a răsunat după victoria istorică în faţa Ungariei! Imagini superbe cu „tricolorii” la Bolzano 16:25 Toni Petrea a transmis un avertisment, după ce FCSB a luat prima oară titlul după o pauză de 9 ani: „Sper să nu fie un accident” 16:17 „A fost un meci plin de emoţii pentru noi în faţa Ungariei”. Peter Balasz, prima reacţie după victoria uriaşă a României 15:12 Judd Trump, eliminat de la Campionatul Mondial de snooker! Jak Jones, victoria carierei 14:51 Bogdan Lobonţ, criticat de Robert Niţă: „Dacă eram Oaidă, îi ziceam `Ia, mă, tricoul și joacă tu!`” 14:07 Red Bull pierde „creierul” echipei, care e la un pas să semneze cu Ferrari! Plecare de ultim moment anunţată 13:57 Veste uriaşă pentru Gică Hagi! Proiect de 75 de milioane de euro la Constanţa: „De când aşteptam asta” 13:16 Brazilia îl omagiază pe Ayrton Senna, la 30 de ani de la moartea fostului mare campion Vezi toate știrile