Anunț devastator pentru Dinamo! O legendă a clubului s-a retras din programul DDB. Ce sumă dona anual în conturile clubului

De Alexandru Ivan
Publicat: 31.10.2021, 23:51

Anunț devastator pentru Dinamo

Anunț devastator pentru Dinamo

Hepta

Este vorba deste Ionuț Lupescu (52 de ani), care era membru Elite. „Kaiserul” ar fi nemulțumit de strategia clubului și unele decizii ale conducerii, informează prosport.ro.

Reclamă

Ionuț Lupescu s-a retras din programul DDB

Lupescu, prin calitatea sa de membru Elite, dona anual 1948 de euro pentru a încerca să o salveze pe Dinamo.

Reclamă

Fostul membru al „Generației de Aur” chiar a vrut să o cumpere pe Dinamo, înainte de intrarea în insolvență, dar s-a speriat de datoriile uriașe ale clubului.

„Kaiserul” a intrat în DDB în februarie 2020. Trei titluri de campion și trei Cupe ale României a cucerit Ionuț Lupescu la Dinamo.

Dinamo, meci horror de Halloween

Echipa lui Mircea Rednic a suferit o nouă umilință în Liga 1, 1-4 cu Sepsi, chiar în ziua de Halloween. „Câinii” au ajuns la 11 etape la rând fără victorie în campionat.

Dinamo s-a văzut condusă cu 2-0 încă din minutul 22. Marius Ștefănescu a înscris de două ori în poarta lui Iliev. Jucătorul lui Sepsi putea să facă hat-trick-ul înainte de minutul 30, dar lobul său s-a dus puțin pe lângă poarta „câinilor”.

Torje a redus din diferență înainte de pauză, cu un șut de la 25 de metri, profitând de o gafă a portarului lui Sepsi. Echipa lui Rednic nu a reușit însă mai mult.

Sepsi a marcat pentru 3-1 în minutul 72, prin fundașul golgheter Bogdan Mitrea. Apoi Fofana a închis tabela, în minutul 87, cu un șut din interiorul careului, după o cursă de zile mari a lui Cristi Bărbuț.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
11:31

Elias Charalambous, fără Daniel Bîrligea în FCSB – CFR Cluj! Reacţia antrenorului roş-albaştrilor

11:31

Elias Charalambous a crezut că Manchester United a câştigat 5-4 la penalty-uri. „Am adormit şi am văzut pe telefon”

11:09

Italienii, impresionaţi de impactul lui Cristi Chivu la Parma: „Situaţia era tragică!”

11:07

Paulo Fonseca, după Manchester United – Lyon 5-4: „Am sărbătorit 4-2 când mai era timp de joc”

10:02

„Penalty toată ziua!” Antrenorul lui Ianis Hagi a pus la zid arbitrajul după Bilbao – Rangers 2-0

10:01

Edi Iordănescu, ofertă uriaşă! Naţionala care îl vrea pe bancă! Adi Mutu a făcut anunţul: „Aşa am auzit”

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 3 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 6 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas