CFR Cluj – FC Argeș 2-0 | Camora și Andrei Burcă, în culmea fericirii după ce au lăsat-o în urmă pe FCSB. Ce au spus despre meciul cu Craiova lui Laurențiu Reghecampf

Publicat: 4.04.2022, 23:18

Jucătorii de la CFR Cluj

CFR Cluj, obligat

Hepta

CFR Cluj – FC Argeş 2-0. Echipa lui Dan Petrescu a obținut o nouă victorie în Liga 1 și s-a distanțat la opt puncte de rivala FCSB, în fruntea clasamentului. Debeljuh și Dugandzic au marcat golurile serii în Gruia.

Mario Camora și Andrei Burcă, stâlpii de fier din apărarea campioanei României, sunt în culmea fericirii, dar au atenționat că luptă la titlu nu e încheiată. Fundașii lui Dan Petrescu se așteaptă la un meci greu cu Craiova lui Laurențiu Reghecampf, în următoarea etapă.

Camora și Andrei Burcă, în culmea fericirii după ce au lăsat-o în urmă pe rivala FCSB

„Important e să mergi la fiecare meci ca o finală. Nu să joci frumos, în play-off joci pentru puncte. Echipa a arătat bine. Cel mai important era să luăm cele trei puncte. E un rezultat corect. Trebuie să fim conștienți că avem o distanță bună, dar nu e nimic terminat. Mai avem o finală la Craiova, pe care vrem să o câștigăm”, a spus Mario Camora, după meci.

Cu șapte etape rămase de disputat, CFR Cluj are opt puncte peste FCSB. Echipa lui Dan Petrescu e aproape de al cincilea titlu consecutiv în Liga 1. De cealaltă parte, FC Argeș rămâne fără punct în play-off.

„Ne bucurăm că am câștigat. Cei de la FCSB s-au încurcat și era obligatoriu, altfel nu meritam să fim campioni. Am dat dovadă că suntem o echipă pragmatică. Craiova e o echipă bună, ne așteaptă o partidă tare. Trebuie să ne pregătim cât mai bine și să mergem acolo determinați. Asta ne interesează. Să nu primim gol și să fructificăm ocaziile pe care le avem. Avem semifinală acum și după aia finală. Suporterii sunt incredibili. Până nu suntem campioni matematic, mai avem de muncit”, a spus și Andrei Burcă

CFR Cluj – FC Argeș 2-0

Gabriel Debeljuh a deschis scorul în Gruia, în minutul 23. Miguel a pasat direct la Debeljuh, iar fundașul croat a profitat din plin. Golgheterul CFR-ului a interceptat și a trimis balonul direct în plasa porții lui Greab.

Cu un sfert de oră înainte de final, FC Argeș a rămas în 10 oameni după eliminarea lui Tofan. Cu un om în minus, echipa lui Prepeliță a fost victimă sigură. Dugandzic a marcat primul gol de la revenirea în Liga 1 și a închis tabela, în minutul 84.

21:29 Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri 21:00 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY 20:42 „S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri 20:35 U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda 20:29 Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori” 20:12 VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor 20:05 VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal 19:53 VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar 19:40 VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate 19:07 Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi