CFR Cluj – FC Voluntari 3-1 | Ilie Dumitrescu, cucerit de echipa lui Dan Petrescu: ”Aici se face diferența între CFR și celelalte echipe. Deac e peste tot”

De Dan Roșu
Publicat: 13.03.2022, 8:48

CFR Cluj - FC Voluntari 3-1 | Ilie Dumitrescu, cucerit de echipa lui Dan Petrescu

Hepta

Ciprian Deac a fost din nou decisiv. A marcat exact când echipa avea mai multă nevoie de el, după golul egalizator al ilfovenilor. Rezerva Petrila a stabilit scorul final, Dan Petrescu fiind din nou inspirat la mutările făcute în timpul meciului.

CFR Cluj – FC Voluntari 3-1 | Ilie Dumitrescu: Aici se face diferența între CFR și celelalte echipe

”Ai nevoie de jucători care, în momentul de genul ăsta, de încărcătură, reușesc să facă diferența. Aici se face diferența între CFR și celelalte echipe. Ai Petrila, Omrani, Dugandzic pe bancă.

Deac e peste tot. A mutat bine Dan Petrescu la pauză, i-a introdus pe Omrani și Petrila, lucrurile s-au schimbat. A fost strategia lui dinainte de joc, a analizat adversarul și a încercat un sistem cu trei fundași, mai de siguranță. Când ai Deac cu Petrila pe părțile laterale, Debeljuh și Omrani în față, e o formulă foarte ofensivă”, a spus Ilie Dumitrescu, citat de digisport.ro.

CFR Cluj – FC Voluntari 3-1 | Dan Petrescu şi-a avertizat jucătorii şi după ce s-a distanţat la 10 puncte de FCSB

Dan Petrescu a ţinut să îşi avertizeze jucătorii şi le-a transmis public că lupta pentru titlu este departe de a fi încheiată. Se teme de scenariul ca una dintre rivale să nu câştige toate meciurile până la final.

„Până la urmă un meci îl câştigă toată echipa, nu numai doi jucători. A fost un meci greu, Voluntari a arătat foarte bine. La pauză au venit aceste schimbări şi după ce am marcat golul s-a jucat într-o singură direcţie. Din păcate a venit acea gafă personală a lui Susic. Dar dacă îl ai pe Deac în echipă, totul e posibil. E fantastic, aşa am revenit. A fost o victorie dificilă.

Meciul următor e uşor? Jucăm la Farul acasă. Sunt 3 echipe care se luptă la titlu. E şi FCSB şi Craiova, va fi o luptă tare. Nu e nicio diferenţă mare între noi. Dacă nu marca gol Ciprian Deac, nu se ştia. E posibil orice, dacă cei de la FCSB sau Craiova câştigă toate meciurile şi pot face asta, pentru că ua un lot bun, se poate întâmpla orice„, a declarat Dan Petrescu după CFR Cluj – FC Voluntari 3-1.

Ardelenii au şase victorii la rând în campionatul României. Etapa viitoare se vor duela, în deplasare, cu Farul lui Gică Hagi. Echipa lui Dan Petrescu a acumulat 41 de puncte şi are un avans liniştitor faţă de FCSB (31) şi Universitatea Craiova (30).

22:46 Universitatea Craiova a învins-o pe Rapid în prelungiri şi a urcat pe locul 2 în play-off! Cum arată acum clasamentul 22:37 Cum a fost surprinsă Diana Şucu după golul lui Rapid, în timp ce Daniel Niculae îl îmbrăţişa pe Dan Şucu 22:35 Rafael Nadal s-a calificat în optimi la Madrid. Gest de mare campion al „Matadorului” 22:27 Rapid – Universitatea Craiova 1-2. Oltenii au dat lovitura în prelungirile partidei şi au urcat pe locul 2 în play-off! 22:18 EXCLUSIVVictor Piţurcă a comentat transferul lui Coman în Qatar: „Trebuia să facă pasul acum doi-trei ani”! Avertisment pentru „Mbappe” 22:10 (P) Festivalul reducerilor Xiaomi Fan Fest: smartphone-urile și gadget-urile momentului, cadouri inspirate la prețuri atractive 22:01 Andrea Compagno aşteaptă medalia de campion, după ce FCSB a luat titlul! Ce a spus atacantul italian despre Gigi Becali 21:46 VideoVictor Piţurcă ştie pe cine ar trebui să se bazeze Edi Iordănescu la EURO 2024: „Nu ar trebui să lipsească”! Ce a spus de grupă 21:14 VideoCe mănâncă fetele din naţională pentru a fi în formă în permanenţă! Ele luptă pentru calificarea la EURO 21:06 Mihai Stoica a anunţat prima mutare făcută de FCSB din această vară: „Ştim cu siguranţă” Vezi toate știrile

Zodii care nu pot renunța la trecut. Nativii care aleg să trăiască din amintiri

Zodii care au noroc la bani în mai 2024. Nativii aceștia reușesc să câștige sume impresionante