Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1 | Oltenii nu se mulțumesc cu puțin! Mirko Pigliacelli: „Ne place să câștigăm cu 5-0! Se vede mâna lui Reghe!”

De Dragoș Vasile
Publicat: 22.10.2021, 22:56

Mirko Pigliacelli

Mirko Pigliacelli ar putea fi convocat de Edi Iordănescu la naţionala României

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mirko Pigliacelli, primele concluzii după Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1

Oltenii au marcat 13 goluri în ultimele patru meciuri de campionat, iar Mirko Pigliacelli îl laudă pe Laurențiu Reghecampf.

„Am pregătit meciul, știam că se vor apăra. Am încercat să facem jocul nostru. Am avut mai multe ocazii. Golul a venit în minutul potrivit. Ne place să câștigăm cu 5-0. Echipa lor a jucat bine.

Ne antrenăm foarte bine, se vede mâna lui Reghe. Încercăm să câștigăm fiecare meci. Cineva se certa, lumea trebuie să stea mai linștită. Sper ca suporterii au voie să vină pe stadion. Sper că toată lumea să facă vaccinul”, a spus Mirko Pigliacelli la finalul meciului.

Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova 0-1

Chindia Târgoviște – Universitatea Craiova, capul de afiș al serii din Liga 1, s-a încheiat cu victoria la limită a oltenilor, scor 1-0.

În prima repriză, oltenii au ratat cea mai mare ocazie prin Dan Nistor, care a trimis peste poartă din penalty. În repriza secundă, Căbuz le-a dat mari bătăi de cap elevilor lui Laurențiu Reghecampf, însă Andrei Ivan a reușit să îl învingă, în minutul 73, cu o lovitură de cap.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova a urcat pe locul 2 în Liga 1, cu 25 de puncte. Oltenii au ajuns la 4 victorii consecutive în campionat fără gol primit. De cealaltă parte, Chindia Târgoviște, rămâne pe locul 10, cu 14 puncte.

19:35 Andrey Rublev este primul finalist al turneului de la Madrid! L-a învins pe Taylor Fritz după doar 72 de minute 19:12 „Rapidismul ăsta..” Daniel Niculae, replică ironică după comunicatul lui Dan Șucu! Ce a postat pe rețelele de socializare 19:00 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu de la Miami. Verstappen, primul în antrenamente. Calificările de la sprint, de la 23:15 18:53 Ioan Ovidiu Sabău, iureş la conferinţa de presă: „S-a luat legătura cu Şumudică! Ăsta-i adevărul!” 18:42 Thomas Tuchel poate rămâne la Bayern Munchen! Un nou „caz Xavi” în fotbalul mondial. Anunțul făcut de antrenorul bavarezilor 18:23 Ora la care joacă Bernadette Szocs cu Natalia Bajor, exclusiv în AntenaPLAY, la Saudi Smash 2024. Programul complet al româncelor 18:22 „A fost atât de stupid..” Ianis Hagi pleacă de la Rangers! Scoțienii au făcut anunțul momentului despre „Prinț” 18:03 VIDEOEduard Ionescu și Ioana Sîngeorzan au ratat calificarea pe tabloul principal de la Saudi Smash! Meciurile au fost în AntenaPLAY 17:55 Ronnie O`Sullivan şi-a ales favoritul la câştigarea Campionatului Mondial de snooker, după ce a fost eliminat încă din sferturi 17:48 Marco Reus pleacă de la Borussia Dortmund după 12 ani! Fabrizio Romano a făcut anunțul care zguduie Bundesliga Vezi toate știrile