FC Viitorul – Poli Iași 0-0. Meciul a fost suspendat în minutul 65 din cauza ceţii şi nu se va mai relua astăzi! Decizia finală luată de arbitri

Publicat: 23.02.2021, 12:50
Actualizat: 12.05.2021, 8:15

Viitorul - Poli Iaşi

captură AS.ro

Viitorul - Poli Iaşi, Liga 1

Update: 17:00: Arbitrul a decis că meciul nu se mai poate relua. La Ovidiu a fost în continuare ceaţă densă şi Andrei Chivulete a hotărât ca partida să se dispute la o dată ulterioară. Startul confruntării dintre Viitorul şi Poli Iaşi se va atunci din minutul 1!

Update: 15:45: Reluarea jocului dintre Viitorul şi Poli Iaşi a fost amânată, până la ora 17:00. Ceaţa nu a părăsit stadionul de la Ovidiu. Ion Crăciunescu a anunţat, la Digi Sport, că dacă meciul nu se va disputa azi, se va relua din minutul 1, la o dată stabilită ulterior.

Ştirea iniţială

Potrivit regulamentului, arbitrii au aşteptat o oră, după ce au suspendat meciul. Echipele au revenit pe teren, unde au fost anunţate că meciul nu se va mai relua în această seară, ci mâine de la ora 16.00.

Cu 21 de minute rămase de jucat, etapa a 24-a a campionatului este una istorică. S-au marcat doar şase goluri în cele opt meciuri. Preşedintele Viitorului, Gică Popescu, spune că este neplăcut ca meciul să se încheie mâine.

„Cu natura nu te poţi pune. Ne-am pus de acord, cele două echipe, să jucăm mâine de la ora 16.00. Mâine, trebuie să o luăm de la zero, mai avem 30 de minute la dispoziţie ca să câştigăm. Aşa stau lucrurile în această perioadă, aici. E neplăcut să reiei meciul mâine”, a spus Gică Popescu, la Digi Sport.

LIVE SCORE FC Viitorul – Poli Iași 0-0

Min. 69: Meciul a fost suspendat din cauza vizibilităţii reduse. Culmea, şi în tur au fost probleme. Atunci a picat instalaţia de nocturnă de la Iaşi. O decizie finală va fi luată după cel mult o oră. Cel mai probabil, meciul se va relua mâine.

Min. 62: Ocazie Viitorul. Măţan a ratat cea mai mare ocazie de până acum. Şutul său cu piciorul stâng, din interiorul careului, a trecut puţin pe lângă poartă. O ceaţă densă s-a lăsat peste stadionul de la Ovidiu.

Min. 5: Ocazie Viitorul. Ciobanu a şutat periculos din afara careului, dar portarul a reuşit să reţină.

Min 1: A început meciul

Echipele de start

VIITORUL (4-3-3): Cojocaru – Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Dussaut – C. Matei, Artean, Ciobanu – Grădinaru, Sabala, Mățan
ANTRENOR: Mircea Rednic

POLI IAȘI (4-2-3-1): Brănescu – Onea, Baxevanos, Frăsinescu, Bușu – Vanzo, Mihalache – Vega, Passaglia, Stan – Duranovic
ANTRENOR: Andrei Cristea

Viitorul este pe locul 13 înaintea acestei partide. Echipa lui Mircea Rednic are trei înfrângeri consecutive și n-a mai câstigat de opt etape.

Constănțenii păstrează doar șanse matematice la play-off, pe care sunt aproape să-l rateze pentru al doilea an la rând.

De cealalta parte, Poli Iași este ultima în Liga 1 și are cea mai slabă defensivă din campionat. Ieșenii au încasat 53 de goluri în 24 de meciuri.

Poli Iași n-a mai câștigat din luna decembrie. De altfel, formația din Copou a obținut un singur succes tot sezonul.

Se va impune Ianis Hagi la prima echipă a lui Rangers?

0:03

Anunţul lui Cătălin Cîrjan după ce a marcat cu Farul şi apoi s-a accidentat! Ce se va întâmpla cu el înainte de meciul cu FCSB

23:55 4 oct.

VIDEORio Ave – Famalicao 1-1 a fost în AntenaPLAY. Porto – Braga (duminică, 22:30) e meciul etapei a 8-a din Liga Portugal

23:36 4 oct.

Gică Hagi a criticat şi el dur arbitrajul după Farul – Dinamo 1-1: „Am avut penalty-uri nu ştiu câte”! Ce i-a spus arbitrul

23:35 4 oct.

New Jersey Devils, victorie categorică cu Buffalo Sabres! Noul sezon din NHL a debutat la Praga

23:24 4 oct.

Denis Alibec a făcut praf arbitrajul după Farul – Dinamo 1-1: „Am avut 3 penalty-uri clare neacordate”!

23:21 4 oct.

Zeljko Kopic şi Dennis Politic nu au căzut de acord după Farul Constanţa – Dinamo 1-1! Ce au spus despre remiza de la Ovidiu

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 4 Adrian Mititelu a făcut anunţul: cine e antrenorul lui FCU Craiova! De ce s-a prăbuşit echipa din Bănies 5 Ilie Năstase, reacţie fără precedent la adresa Simonei Halep: „Ce vrea să demonstreze, că nu înțeleg?”s 6 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”s

4 zodii care vor fi de neoprit în luna octombrie 2024. Trec peste orice greutate

Nativii care își pot schimbă propriile vieți pe 5 octombrie 2024. Zodiile care vor străluci sub lumina reflectoarelor