FCSB – FC Argeș 2-1 | „Ne-am sufocat!” Edi Iordănescu, dezvăluiri despre calvarul provocat de Covid-19. „Am trecut prin momente foarte grele!” Ce a spus despre restanța cu Farul

Publicat: 31.10.2021, 23:09

Edi Iordănescu, după FCSB - FC Argeș 2-1

AS.ro

Edi Iordănescu: „Ne-am sufocat!”

„Echipa a câștigat pentru că a arătat caracter. Un adversar foarte bine organizat. Au fost lucruri de care ne-a fost teamă. Mă așteptam să intrăm greu în joc. Ne-am sufocat. N-am acoperit terenul într-o manieră coerentă. N-am avut calitate la construcție în prima repriză.

În repriza a fost altceva, cu toate că mă supără că am primit gol. Banca a intrat și a făcut diferența. Jucătorii care vin de pe bancă trebuie să intre cu mintea limpede.

A fost dorință foarte multă, a fost poftă pentru fotbal. Am trecut prin momente foarte grele. Lucrurile se vor așeza și pentru noi”, a spus Edi Iordănescu, după FCSB – FC Argeș 2-1.

Edi Iordănescu, despre restanța Farul – FCSB

Lovită de Covid-19, FCSB nu a disputat meciul din runda precedentă împotriva celor de la Farul Constanța. Potrivit regulamentului, echipa lui Gheorghe Hagi ar putea să câștige la masa verde, dacă invocă vreun motiv pentru care nu se poate prezenta la meci.  Edi Iordănescu e sigur că „Regele” n-ar apela la astfel de mijloace.

„Doar dacă se doreşte asta, dar la cum îi cunosc eu pe Gică Hagi şi Gică Popescu, ştiu că ei caută fotbalul, performanţa. Va fi un joc greu pentru noi, trebuie să arătăm din nou caracter. Nu depinde de mine, dar hai să adăugăm ceva. Nu cred că e foarte fair-play cum e construită regula asta. E un lucru pe care e imposibil să-l controlezi. Nu pot decât să spun că poate ar trebui revizuită această regulă”, mai spus Edi Iordănescu.

FCSB – FC Argeș 2-1

FCSB și FC Argeș s-au anihilat reciproc în prima repriză. Singurele faze notabile din primele 45 de minute au un penalty cerut de oaspeți și o ocazie a lui Keșeru, a cărui șut a fost respins din fața porții de Turda.

Meciul s-a animat după pauză. FC Argeș a deschis scorul în minutul 61, prin bulgarul Martin Raynov, care a înscris după o centare a lui Iasmin Latovlevici.

Piteștenii s-au bucurat însă doar câteva minute de avantaj. Octavian Popescu a egalat la prima atingere de balon, cu un șut din afara careului care l-a lăsat mască pe Greab. Apoi, doar trei minute mai târziu, Valentin Gheorghe a înscris pentru 2-1, după o centrare a lui Valentin Crețu.

FCSB a bifat astfel a șasea victorie consecutivă în campionat. Echipa lui Edi Iordănescu e pe locul 3 în Liga 1, cu 27 de puncte, la 9 lungimi în spatele liderului CFR Cluj și un meci mai puțin disputat. De cealaltă parte, FC Argeș rămâne pe poziția a noua, cu 21 de puncte.

11:36 Foto„A venit iepurașul!” Milionarul Arpad Paszkany, cadou fabulos pentru iubita cu 24 de ani mai tânără. Antonela este în extaz 11:34 Iga Swiatek a câştigat turneul de la Madrid, după o revenire fabuloasă în finala cu Sabalenka 11:09 Marele Premiu de Formula 1™ de la Miami va fi în direct pe Antena 3 CNN şi LIVE STREAM în AntenaPLAY, de la ora 23:00 10:56 EXCLUSIVVictor Pițurcă, anunț surprinzător despre CSA Steaua: „Mai bine că a rămas în Liga 2”. Avertisment pentru șefii Armatei 10:32 VIDEOCristiano Ronaldo, un nou record uriaş după ce a reuşit un hattrick pentru Al Nassr. Obiectivul uriaş al starului portughez 10:17 Lionel Messi, gol și cinci pase decisive într-o singură repriză! A „distrus” două recorduri și i-a uluit pe americani 9:52 Reacţia surprinzătoare a lui Max Verstappen după ce va pleca din pole position la Miami: „Nu e chiar distractiv” 9:46 Vinicius, ironie devastatoare pentru un star al Barcelonei! Reacție virală după ce Real Madrid a devenit campioana Spaniei 9:24 Florin Prunea s-a prăbuşit emoţional după dezastrul de la Dinamo: „E teribil! Inadmisibil!” 9:11 FotoFemeia care i-a schimbat viața lui Mihai Neșu, după divorțul dureros și moartea părinților: „S-a mutat special din București!” Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi