FCSB – FC Voluntari 4-0 | „Vom lupta până la final!” Darius Olaru, gata de marele derby cu CFR Cluj: „Mergem să câştigăm cele 3 puncte! Suntem din nou la mâna noastră”

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 11.04.2022, 23:07

Darius Olaru

Gigi Becali negociază transferul lui Darius Olaru

Darius Olaru, în timpul unui meci disputat de FCSB / SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

FCSB – FC Voluntari 4-0. FCSB e gata de marele derby de titlu cu CFR Cluj. Echipa lui Gigi Becali s-a distrat cu FC Voluntari şi a început cursa de urmărire a liderului CFR Cluj. Darius Olaru, Ianis Stoica şi Florin Tănase, cu o dublă, au marcat golurile victoriei.

O victorie în derby-ul cu CFR Cluj ar duce echipa lui Toni Petrea la 2 puncte în spatele campioanei, la jumătatea playoff-ului.

O partidă fpoarte grea, veneam după o înfrângere. Moralul nostru nu era prea bun. Sperăm să ne pregătim bine şi să mergem laCluj pentru derby. Am reuşit să începem bine şi ne-am făcut jocul mai uşor. S-au încurcat şi ei de mai multe ori. De fiecare dată nu am reuşit să profităm. Suntem la mâna noastră din nou.

Un meci dificil,ei au un joc foarte bun acasă. Mergem încrezători la Cluj. Încercăm să ne facem jocul, să câştigăm cele 3 puncte şi vom lupta până la final„, a spus Darius Olaru la digisport.ro.

FCSB – FC Voluntari 4-0. Echipa lui Toni Petrea a reintrat în lupta pentru titlu

Echipa lui Toni Petrea a făcut show pe Arena Națională și s-a apropiat la cinci puncte de liderul CFR Cluj, chiar înaintea meciului direct. FCSB a deschis scorul încă din minutul 5. Darius Olaru a marcat de la bara a doua, după o centrare cu piciorul stâng a lui Octavian Popescu. Mingea a părut că îi era destinată lui Ivan Mamut, dar atacantul comparat de Gigi Becali cu Karim Benzema a dat pe lângă minge din șase metri.

S-a făcut 2-0 în minutul 26, după golul „perlei” Ianis Stoica. Jucătorul ofertat de Arsenal a marcat cu latul după un assist al lui Ovidiu Popescu, zis „Lampard de România”.

Roș-albaștrii n-au mai forțat la fel de mult și în repriza a doua, dar finalul i-a aparținut lui Florin Tănase. Căpitanul lui FCSB a marcat în minutul 70 cu un șut din interiorul careului, după pasa lui Darius Olaru. Golgheterul roș-albaștrilor a făcut dubla cu aproximativ 10 minute înainte de final, cu o reluare simplă din fața porții.

Ajunge FCSB în grupele UEFA Champions League?

8:33

Dialog spumos între Andrei Vlad și Tavi Popescu, după ce FCSB a cucerit Supercupa: „Bravo, tată, ai mai păcălit un an!”

23:54 4 iul.

Un titular de la FCSB, făcut praf de Basarab Panduru: „De ce să rămâi?”. Şi Mihai Pintilii a lansat acuzaţii: „Cu nasul pe sus!”

23:48 4 iul.

Ilie Dumitrescu, cucerit de un jucător de la FCSB: „Altă clasă!” Verdict după succesul campioanei din Supercupă

23:34 4 iul.

David Miculescu, reacţie savuroasă despre Octavian Popescu: „Să nu mai vină!” Şi-a stabilit obiectivele pentru noul sezon

23:15 4 iul.

Video„Să ajungem până în finală!” Max Verstappen, reacţie fermă după ce Olanda a învins România la EURO 2024

23:05 4 iul.

VIDEOIncidente în Ghencea, după ce FCSB a câştigat Supercupa! Ultraşii lui CSA Steaua nu au mai rezistat, iar jandarmii au intervenit

1 VIDEOProgramul complet al Marelui Premiu al Austriei! Marea cursă va fi duminică, pe Antena 1 şi în AntenaPLAY (15:45)s 2 FotoPovestea emoţionantă de viaţă a lui Andrei Raţiu: „A fost cumplit, dar toate sacrificiile se întorc!” Dezvăluirile lui „Sonic”s 3 FotoValentin Mihăilă a semnat chiar din cantonamentul României! Contract pe trei sezoane şi un salariu uriaşs 4 VIDEOGeorge Russell a câştigat Marele Premiu de Formula 1 al Austriei! Verstappen, penalizat cu 10 secunde după ce s-a atins cu Norriss 5 România – Olanda 0-3, în optimi la EURO 2024. Naţionala României, OUT de la EURO 2024. „Tricolorii” au luptat admirabils 6 FotoReacţia imediată a iubitei lui Valentin Mihăilă, după ce internaţionalul român şi-a decis viitorul. Ami îi e alături la EURO 2024s