Gică Hagi, anunț categoric după victoria dramatică din Farul – CS Mioveni 2-1. Care este obiectivul „Regelui”

Publicat: 26.09.2021, 18:40

Gică Hagi, despre FRF

Hepta

Gică Hagi, anunț categoric după Farul – CS Mioveni 2-1

„Prima repriză a fost fantastică pentru noi, cu multe ocazii, a fost și căldură mare, dar trebuia să terminăm meciul în prima repriză. A doua repriză nu am mai jucat așa bine și am dat posibilitatea adversarului să vină în careu și să aibă ocazii.

La final, sunt 3 puncte norocoase, dar câteodată așa e fotbalul, e inspirație care vine de undeva. Pe mine nu mă interează dacă iau un gol-două, important e să dăm mai multe. Chiar dacă și defensiva ne interesează, Important e să dăm”, a spus Gică Hagi, la finalul meciului Farul – CS Mioveni 2-1.

Farul – CS Mioveni 2-1

Farul a deschis scorul în prima repriză, prin Jefte Betancor, dar nu a mai reușit apoi să se apropie periculos de poarta oaspeților.

Mioveni a profitat de relaxarea constănțenilor și a egalat în minutul 85, prin Bogdan Rusu. Salvatorul Farului a fost Andrei Ciobanu, care a înscris în minutul 90+2.

După 2-1 cu CS Mioveni, Farul a urcat pe podium în Liga 1, la egalitate de puncte cu FCSB, și la 6 puncte în urma liderului CFR Cluj, care are și un meci mai puțin disputate.

De cealaltă parte, CS Mioveni este pe locul al 11-lea în Liga 1, cu 10 puncte.

Reacția lui Gică Hagi

• Tenis de masă: Saudi Smash 2024, între 4 şi 11 mai, în AntenaPLAY
  • Campionatul Mondial de Hochei, Divizia 1, Grupa A: Coreea de Sud – România, 3 mai, 13:30, în AntenaPLAY
  • Care va fi finala UEFA Champions League?

21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” 19:49 „E o problemă! Sunt trist!” Daniel Pancu, verdict despre situația de la Rapid! Ce a spus despre comunicatul lui Dan Șucu 19:35 Andrey Rublev este primul finalist al turneului de la Madrid! L-a învins pe Taylor Fritz după doar 72 de minute Vezi toate știrile