Guvernul României a aprobat acordarea cetăţeniei române lui Mario Camora

De Antena Sport
Publicat: 24.08.2020, 18:42
Actualizat: 12.05.2021, 9:49

Guvernul României a aprobat acordarea cetăţeniei române lui Mario Camora

Mario Camora

SportPictures / Mircea Rosca via Hepta

Se acordă cetățenia română domnului Malico Paulino Mario Jorge, cetățean portughez, fiul lui Anibal și Dias Leal Malico, născut la data de 10 noiembrie 1986″, scrie în hotărârea adoptată astăzi de Guvernul României.

Reclamă

Camora: „Aştept să fiu chemat să fac jurământul”

Camora are şanse mari de a deveni primul străin din naţionala României. Fundaşul stânga al CFR-ului este unul dintre preferaţii selecţionerului Mirel Rădoi. Camora a fost dorit şi la FCSB, pe vremea când echipa era antrenată de actualul sellecţioner. 

 „Am aflat că s-a aprobat cetățenia. Aștept să fiu chemat să fac jurământul. Pentru mine, în primul rând, a contat foarte mult această decizie. Eu o să rămân în România toată viața, în Cluj. O să fie o mândrie enormă dacă o să fiu chemat la națională. Eu am vrut de mai mult timp, dar nu depindea numai de mine. A început deja al 10-lea sezon aici, am jucat mult timp aici, mi-am făcut familie și a fost un motiv pentru care nu am mai vrut să plec de la CFR. Sunt foarte fericit”, a spus Camora, la Look Sport.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
11:03

BREAKING NEWSAaron Boupendza a murit la 28 de ani! Fostul atacant al Rapidului a căzut de la etajul 11, în China

10:52

„Poate Real Madrid să întoarcă scorul cu Arsenal?” Specialiștii englezi au dat verdictul: „De asta au nevoie”

10:20

Horațiu Moldovan, ca și transferat! Portarul român va evolua în Serie A din sezonul viitor

9:54

„Favoritul” lui Mihai Rotaru de la Universitatea Craiova nu e Alexandru Mitriță: „Cu el începe echipa”

9:39

Hansi Flick a „spart gheața” la Barcelona. Borna impresionantă stabilită, după calificarea în semifinalele Champions League

9:18

„Îi e frică, sunt prea specialist”. Gigi Becali, mesaj direct pentru Dan Petrescu înainte de FCSB – CFR Cluj

1 Alexandru Cicâldău a câştigat procesul! Suma uriaşă pe care o are de primit de la Konyaspors 2 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 3 EXCLUSIVLovitură pentru Mirel Rădoi! Ştefan Baiaram forţează transferul de la Universitatea Craiovas 4 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajuls 5 S-a decis viitorul lui Denis Alibec! Atacantul Farului va semna contractul: „Se va găsi o soluţie”s 6 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas