Ilie Dumitrescu îl face praf pe Gigi Becali după incidentul "Buziuc": "Poate l-a auzit Gigi pe comentator". Mister a dat de pământ şi cu Petrea: "E prea mult gossip girl"

Actualizat: 12.05.2021, 8:15

Gigi Becali

Hepta

Gigi Becali, pus la zid

„Rupeam totul pe mine și plecam acasă!”, a fost reactia lui Narcis Răducan, întrebat ce ar fi făcut dacă s-ar fi aflat în locul lui Alexandru Buziuc. Atacantul lui FCSB a fost băgat la pauză în teren, dar a fost scos după numai 34 de minute.

Ilie Dumitrescu l-a ironizat pe Toni Petrea

Ilie Dumitrescu, în schimb, l-a ironizat pe Toni Petrea pentru maniera în care comentează implicarea lui Gigi Becali la FCSB.

„Știi cum e? Că pe chipul lui nu e nicio chestie, niciun fel de reacție. Foarte bun din punctele astea de vedere, mai ales cum gestionează relația cu presa. Cred că e one of the best, poate cel mai bun. Dar e prea mult gosssip…gossip girl”, a spus Ilie Dumitrescu, la Digi Sport.

Alexandru Buziuc a rezistat doar o singură dată 90 de minute pe teren în acest sezon. Se întâmpla în victoria lui FCSB cu 3-0 în fața lui FC Argeș, partidă disputată în luna septembrie. În 2021, atacantul de 26 de ani a jucat cel mai mult, într-un singur meci, 45 de minute , împotriva Viitorului.

„Asta, cu Buziuc, nu e o mutare de antrenor. Poate l-a auzit Gigi pe comentator că a zis că a fost capăt de linie pentru Buziuc și l-a scos. Eu n-aș fi făcut niciodată asta. Și, în general, un antrenor nu gândește așa.

Un antrenor nu face o astfel de schimbare. Dar tu, când decizi (n.r. : se referă la Gigi Becali), faci ce vrei. Oricum, nu înlocuiești după 30 de minute un fotbalist decât atunci când există o problemă fizică.

Vă dați seama copilul ăla ce simte acum! Trebuie să-l ambiționeze asta. Data viitoare să muncească mai mult, iar când intră, să aibă realizări. E o situație care nu e confortabilă pentru jucător”, a mai spus Ilie Dumitrescu.

În cele 17 meciuri bifate în Liga 1, Alexandru Buziuc nu s-a remarcat mai deloc. El nu a înscris vreun gol și are o singură pasă decisivă în dreptul său. Pe de altă parte, Buziuc a prins în total pe teren puțin peste 500 de minute, în cele 17 meciuri în care a fost folosit.

Cum a explicat Toni Petrea schimbarea lui Alexandru Buziuc

”Buziuc a avut o determinare bună, dar n-a avut realizări. De-asta am zis să-i dau o șansă și lui Vukusic. N-a fost o lecție, bănuiesc că nu e mulțumit, sper să-l motiveze și să ajungă să aibă realizări”, a explicat Toni Petrea după meciul cu Chindia.

Victoria împotriva Chindiei a pus capăt unei serii de trei înfrângeri consecutive pentru FCSB. Roș-albaștrii sunt lideri în Liga 1, cu trei puncte peste CFR Cluj, care are însă un meci mai puțin disputat.

2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
2
21:50
România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore
2
21:40
Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa
2
20:53
Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu: „Nu se gândește decât la binele Rapidului!”
2
20:52
Victor Piţurcă, şocat de „perla” Universităţii Craiova: „După 10 minute era sufocat. Patronul ar trebui să îşi pună întrebarea”
2
20:20
Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN
2
20:18
Marius Lăcătuş a dat verdictul, după titlul câştigat de FCSB! „Fiara” ştie unde s-a făcut diferenţa