Ilie Dumitrescu, „jos pălăria” în fața lui Laurențiu Reghecampf după Universitatea Craiova – CFR Cluj 3-2: „Asta se numește inspirație!”. „Mister”, complet impresionat de decizia lui „Reghe” din prelungiri

Publicat: 11.04.2022, 10:01

llie Dumitrescu a rămas impresionat de tactica lui Laurențiu Reghecampf

Ilie Dumitrescu, complet impresionat de tactica lui Laurențiu Reghecampf

Hepta

Ilie Dumitrescu l-a lăudat pe Laurențiu Reghecampf pentru inpsirația din prelungirile derby-ului Universitatea Craiova – CFR Cluj 3-2. Antrenorul oltenilor l-a introdus pe Ante Roguljic în minutul 90+1, iar croatul a dat lovitura la ultima fază a meciului.

Ilie Dumitrescu a fost complet impresionat de decizia lui Laurențiu Reghecampf, din finalul meciului Universitatea Craiova – CFR Cluj, scor 3-2. Antrenorul oltenilor l-a aruncat în luptă pe Ante Roguljic în primul minut al prelungirilor, iar croatul s-a dovedit decisiv.

Ilie Dumitrescu, complet impresionat de tactica lui Laurențiu Reghecampf: „Asta se numește inspirație!”

Roguljic a marcat golul victoriei în minutul 90+6 și a declanșat „vulcanul” în Bănie.

La final, Ilie Dumitrescu a comentat pe marginea duelului spectaculos dintre Universitatea Craiova și CFR Cluj. „Mister” l-a lăudat la scenă deschisă pe Laurențiu Reghecampf pentru inspirația din minutele de final.

„O dinamică de joc foarte bună, un ritm foarte bun. Schimbările au fost… Și Dan Petrescu a mutat bine cu Petrila. Un meci cu foarte multe greșeli individuale la ambele echipe.

Asta se numește inspirație, în ultimele minute de joc să-l introduci pe Roguljic, să rămâi fără mijlocaș central, când adversarul evoluează cu trei fundași centrali. Practic ai doar jucători ofensivi și Roguljic face diferența.”, a spus Ilie Dumitrescu, pentru digisport.ro.

Reacţia lui Reghecampf, după Universitatea Craiova – CFR Cluj 3-2

La finalul partidei, Laurenţiu Reghecampf a fost extrem de fericit pentru victoria cu CFR Cluj.

E greu, e a doua oară când am câştigat în ultima secundă. Eu cred că am făcut un meci bun. Suntem bucuroşi că am câştigat şi sper să continuăm pe acelaşi drum. Avem un meci greu cu Farul, mergem la Piteşte, ne aşteaptă o săptămână a Paştelui grea.

Nu a fost uşor, cei de la CFR Cluj au revenit şi au condus cu 2-1. E foarte greu să revii cu CFR Cluj de la 2-1. Toată lumea a intrat bine, ne-am dorit toate cele 3 puncte. Nu le reproșez, dar a fost foarte ușor, la primul gol trebuia să ne comportăm altfel, ca o echipă care închide rezultatul pe final de primă repriză. La golul doi tot o eroare colectivă.

Trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ, dacă reușim să câștigăm următoarele două meciuri, nu va fi ușor, dar dacă reușim, urmează dubla cu cele două echipe din vârful clasamentului și putem spera la locul 2. E mai frumos așa campionatul, noi nu avem absolut nimic în mână, cei de la CFR au multe puncte avans„, a spus Laurenţiu Reghecampf după Universitatea Craiova – CFR Cluj 3-2.

9:51 FotoMădălina Ghenea a anunţat de Paşte că s-a despărţit de iubitul său milionar: „Vă rog să ne respectaţi intimitatea” 9:42 VIDEONebunie la Lisabona după titlul câştigat de Sporting! Cum au sărbătorit jucătorii 8:55 VIDEOReacţia de mare campion a lui Max Verstappen, după ce a fost învins de Lando Norris în Marele Premiu de la Miami 8:55 Marius Şumudică a anunţat ce l-ar face să renunţe la Rapid fără cel mai mic regret: „Aș face 5 paşi în spate” 1:04 VIDEOBucurie nebună la McLaren, după ce Lando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami! Pilotul, copleșit de emoții 0:40 VIDEOLando Norris a câștigat Marele Premiu de la Miami, live pe Antena 3 CNN și în AntenaPLAY! Max Verstappen, pe locul doi 0:17 Dan Petrescu, prima reacție după ce a debutat cu victorie în noul mandat la CFR Cluj: „Nu a fost ușor deloc!” 0:04 „Aștept să mă cheme la EURO!” Daniel Bîrligea, mesaj direct pentru Edi Iordănescu după ce a marcat în CFR – Rapid 3-2! 5
23:49
Claudiu Petrila și-a turnat cenușă în cap după CFR – Rapid 2-3! Mesaj direct pentru fani: „Le oferim doar supărare!”
5
23:22
CFR – Rapid 3-2. Victorie pentru Dan Petrescu la revenirea în Gruia! Giuleștenii continuă seria dezastruoasă

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi