Ionel Ganea l-a făcut praf de Deian Sorescu. „Să lase ciocu’ mic și să joace fotbal” Reacție virulentă după conflictul cu Mircea Rednic. „Nici dacă se naște a doua oară nu ajunge la CV-ul lui!”

De Alexandru Ivan
Publicat: 10.11.2021, 18:51

Ionel Ganea l-a făcut praf pe Deian Sorescu

Ionel Ganea l-a făcut praf pe Deian Sorescu

Mediafax Foto / Alexandru Dobre via Hepta

“Lui Sorescu îi transmit să lase ciocu’ mic și să joace fotbal! Are calități foarte bune, dar dacă a dat trei goluri nu înseamnă că poate face ce vrea. Să se uite în CV-ul lui Mircea Rednic, să-l respecte!

Reclamă

Deian Sorescu, făcut praf de Ionel Ganea

Nici dacă se mai naște a doua oară nu ajunge să aibă un CV precum Mircea Rednic. Cel mai bine Sorescu ar fi să strângă echipa lângă el și să joace fotbal, pentru că Dinamo are fotbaliști care o pot urca în clasament, nu să comenteze la Rednic„, a spus Ionel Ganea, potrivit sport.ro.

Reclamă

Deian Sorescu a fost scos din lot, pentru o zi, de Mircea Rednic. „Puriul” a explicat că nu a fost vorba de o pedeapsă, ci a încercat să-l ajute pe jucătorul de 24 de ani să revină la forma pe care a avut-o în startul sezonului. Șase goluri a înscris Sorescu în această ediție de campionat.

Scandalul dintre Rednic şi Sorescu a izbucnit după meciul cu Gaz Metan. Rednic l-a schimbat la pauză şi i-a reproşat mai multe lucruri la final. Conform digisport.ro, fotbalistul ar fi sărit chiar şi la bătaie.

Ionel Ganea: „E cea mai proastă perioadă din istoria lui Dinamo!”

La finalul turului sezonului regulat, Dinamo este pe pentulimul loc în Liga 1, cu doar două victorii, și cea mai slabă defensivă din Liga 1. Ionel Ganea a dat vina pe fotbaliștii lui Rednic pentru situația în care a ajuns clubul.

„E cea mai proastă perioadă din istoria clubului, pe mine nu mă doare, ar trebui să-i doară pe băieți, îi știu pe mulți, nu înțeleg ce vor ei de la fotbal, de la viață, au calități, dar nu le arată. Ar trebui să se concentreze mai mult la fotbal. Torje e singurul care-mi place acum, e într-o creștere de formă”, a mai spus Ionel Ganea.

În ultima etapă din campionat, Dinamo a pierdut la scor de neprezentare cu iderul și campioana CFR Cluj.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
22:59

Marius Șumudică, semnal de alarmă după Rapid – U Cluj 0-2: „Totul sau nimic. Urmează meciul sezonului”

22:37

„Parcă îți vine și ție să cânți” Alex Chipciu, savuros despre atmosfera din Giulești! Ce regret are

21:52

Rapid – U Cluj 0-2! Bic și Macalou, „eroii” lui Sabău! „Șepcile roșii”, „coșmarul” lui Marius Șumudică

21:52

VIDEO„Nu mă așteptam” Max Verstappen, uimit după ce a obținut pole-ul în Arabia Saudită! De ce se teme în cursă

21:38

Barcelona, decizie radicală! Clubul depune plângere împotriva forurilor fotbalistice

21:16

Sabrina Voinea, medalie de AUR la sol, la Cupa Mondială de la Doha

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s