Leo Grozavu îl acuză pe Vali Creţu că l-a înjurat: "A rămas cu o ură de nedescris!" Acuze la adresa arbitrajului: "Echipe protejate! Am avut penalty clar!"

De Antena Sport
Publicat: 21.12.2020, 20:09
Actualizat: 12.05.2021, 9:06

Leo Grozavu

Leo Grozavu

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Vali Grozavu l-a acuzat şi el pe Vali Creţu că l-a înjurat.

Creţu a avut nişte cuvinte nelalocul lor în timpul jocului şi eu la pauză i-am spus nişte lucruri. Şi el spune la pauză nişte lucruri. Şi după a spus că pentru cuvinte jignitoare. De aia mi-a dat cartonaş galben. Ca să mă potolească. Cu mine în special nu acea ce să facă. Şi la meciul de Cupă a rămas cu o ură de nedescris împotriva noastră. A fost şi jucătorul meu. Mai ales când era la Mediaş, a venit şi s-a plâns că el nu mai vrea să stea şi să îl ajut să plece.

Pentru asta vine şi înjură. E problema lui. Astea sunt ironii. Nu am treabă, nu intru în dispută cu adversarul. Nu intru în dispută cu banca adversă. A rămas de la finala Cupei cu acelaşi comportament„, a spus Leo Grozavu după FCSB – Sepsi 1-1

Leo Grozavu acuză arbitrajul după FCSB – Sepsi 1-1

Leo Grozavu spune că echipa sa trebuia să primească un penalty.

Suficient de multă energie. Ca la fiecare meci. Îmi doresc foarte mult, acesta este felul meu de a mă manifesta. Trăiesc meciurile la intensitate maximă. Mai am voce, mai găsesc resurse. Nu pot să fiu nemulţumit, dar eu cred că am anihilat FCSB. Am reuşit să îi reducem 60 de minute să nu ajungă la poarta noastră. Au dat un gol din lovitură liberă, din păcate am visat la faza aia.

Nu avem cum să ajungem în România să avem fotbal de calitate cu echipe protejate, cu arbitraje de maniera asta. Am avut un penalty clar. E a doua când mă elimină. Mi-a dat al doilea cartonaş galben la pauză„, a mai spus Leo Grozavu.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

7
22:49
Reacția premierului Marcel Ciolacu după ce Gloria Buzău a promovat în Liga 1! Mesaj după finalul partidei cu Unirea Slobozia
7
22:21
Reacţia lui Ion Crăciunescu după ce Darius Olaru i-a strigat „Băi, prostule!” centralului meciului Universitatea Craiova – FCSB!
7
22:02
„Mă simt extenuat!” Andrei Prepeliță și-a găsit cu greu cuvintele după ce a promovat cu Gloria Buzău în Liga 1!
7
21:52
Anunţul lui Florin Manea despre transferul lui Denis Drăguş: „Cluburile s-au înţeles”
7
21:46
„N-a înțeles nimic! O prostie!” Mihai Stoica i-a dat replica lui Andrea Compagno! „MM” a răspuns, după atacul italianului
7
21:14
„A greșit!” Mihai Stoica, verdict despre ocazia irosită de Octavian Popescu în Universitatea Craiova – FCSB 2-0!
7
20:57
Surprizele pregătite de selecționerul Belgiei pentru EURO 2024. Cu ce jucători se pot duela „tricolorii” lui Edi Iordănescu
7
20:56
FotoGloria Buzău a promovat în Liga 1! Focuri de artificii la Buzău, după performanţa uriaşă!
7
20:35
Ce a spus Mihai Rotaru despre Gigi Becali, după ce Universitatea Craiova a învins-o cu 2-0 pe FCSB!
7
20:32
Ana Bogdan s-a calificat în turul 2 al turneului de la Roma! A învins-o pe Leylah Fernandez în două seturi