Mircea Rednic a intrat ”la rupere” după debutul la Viitorul. Terenul, Valentin Cojocaru și Ruben de la Barrera au fost țintele "Puriului"

Actualizat: 12.05.2021, 9:06

SportPictures / Dragos Pascaneanu via Hepta

Mircea Rednic a răbufnit

Pe Rednic l-au nemulțumit terenul de joc, prestația lui Valentin Cojocaru, dar și ”greua moștenire”.

S-a jucat foarte bine în prima repriză. Am reușit să înscriem, am fost aproape de golul doi, apoi a venit acea fază în care portarul nostru a ezitat, a luat roșu, iar jocul s-a dezechilibrat. Puteam să facem 2-0, puteam să și pierdem, dar trebuie să fim mulțumiți și cu acest punct. A fost un teren foarte rău. La experiența lui, putea să evite acel fault. Preferam să-l lase pe jucător să treacă, să luăm gol, și să jucăm 11 la 11.

Când vezi repriza a doua, îți pui ceva întrebări legate de pregătirea fizică a jucătorilor. E de muncă”, a spus Mircea Rednic la finalul meciului, la Telekomsport.

Chindia – Viitorul 1-1! Debut ratat pentru Rednic la echipa lui Hagi

Chindia și Viitorul au remizat la Giurgiu, scor 1-1, în primul meci al lui Mircea Rednic pe banca constănțenilor. Elevii săi au controlat partida fără drept de apel până în minutul 36, atunci când portarul Cojocaru a fost eliminat pentru un fault în afara careului.

Deși Viitorul a reușit să rămână destul de bine în teren chiar și în 10 oameni, băieții lui Emil Săndoi s-au organizat la pauză și au reușit să egaleze în minutul 63.

Mai mult, târgoviștenii au ratat și o ocazie uluitoare în minutul 88 prin Martac, deși pe final s-a jucat pe contre, orice echipă având posibilitatea de a marca golul decisiv.

13:54 FotoAndrei Vlad, petrecere de pomină cu alcool şi săruturi pasionale la Mamaia! S-a „împărţit” între o blondă şi o brunetă 13:09 Adrian Şut, aproape de transferul carierei după ce a câştigat titlul cu FCSB! Gigi Becali poate da un „tun” financiar 13:00 VIDEORomânii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Eduard Ionescu şi Ioana Sîngeorzan joacă azi, live în AntenaPLAY 12:48 Max Verstappen a dat cărţile pe faţă despre oferta colosală de la Mercedes: „Dacă aş concura pentru locul 5, aş deveni morocănos” 12:45 Handbaliştii de la Dinamo şi-au aflat adversara din semifinalele European League! Cu cine se vor duela în Turneul Final Four 12:03 Lionel Messi a cerut transferul unui star la Inter Miami! Oficialii echipei sunt gata să-i facă pe plac 11:57 „O echipă ca oricare alta!” Dovada lui Florin Talpan că FCSB nu este continuatoarea Stelei: „Lucrurile sunt foarte clare” 11:35 Foto„Îmi place să gătesc!” Nadia Comăneci a dezvăluit ce nu lipsește niciodată de pe masa ei de Paște. Rețeta cu care dă lovitura 11:19 Mihai Rotaru a dezvăluit, chiar înainte de Universitatea Craiova – FCSB, ce obiectiv i-a trasat lui Costel Gâlcă 10:48 Foto„Wow!” Fiica lui Marius Şumudică, şedinţă foto spectaculoasă. Sarah le-a aprins imaginaţia fanilor cu o apariţie electrizantă Vezi toate știrile