Rapid – CFR Cluj | Adrian Bălan, one-man show la Mioveni! Atacantul a reușit o „dublă” de senzație împotriva campioanei României

De Dragoș Vasile
Publicat: 17.10.2021, 22:23

Adrian Bălan, dublă de senzație în Rapid - CFR Cluj

Adrian Bălan, "dublă" de senzație în Rapid - CFR Cluj

Adrian Bălan, „dublă” de senzație împotriva campioanei României

Adrian Bălan a reușit prestația sezonului la Mioveni. Atacantul a fost one-man show în meciul cu CFR Cluj. Acesta a deschis scorul, în minutul 27, din pasa lui Alexandru Albu, și a dus scorul la 2-0, în minutul 55, din pasa lui Sefer.

Puștiul Hindrich, portarul titularizat de Dan Petrescu între buturile ardelenilor, n-a avut nicio șansă în fața vârfului giuleștenilor.

În minutul 70, atacantul a fost schimbat de Mihai Iosif cu Younes Bnou Marzouk.

În urma „dublei” de senzație, Bălan a ajuns la cota 4 în actualul sezon. Acesta mai marcase în prima etapă, în victoria cu Chindia Târgoviște, scor 1-0, și în etapa secundă, în succesul cu CS Mioveni, scor 2-0.

Potrivit site-ului de specialitate transfermarkt.com, Adrian Bălan este cotat la 350.000 de euro.

CFR Cluj, al doilea meci din acest sezon în care încasează două goluri

CFR Cluj este la al doilea meci din acest sezon în care primește două goluri. Primul a fost duelul cu FC U Craiova 1948, scor 3-2, din prima etapă.

Campioana României a început în forţă şi a condus cu 2-0. Ciprian Deac (’10) şi Anas Tahiri (’12) au marcat într-un interval de doar trei minute.

Jucătorii oltenilor au încercat să-i salveze debutul lui Adrian Mutu. Juan Bauza (’22) şi William Baeten (’33) au adus egalarea până la pauză. Adrian Petrila a stabilit scorul final (’75).

15:26 Campionatul Mondial de hochei, două super-turnee de tenis de masă şi spectacolul fotbalistic sunt în mai, în AntenaPLAY 15:23 Gică Hagi şi-a fixat obiectivul, înainte de Farul – Sepsi: „Cel mai important!” Cu ce probleme de lot se confruntă 14:05 EXCLUSIVVictor Piţurcă a răbufnit după declaraţiile lui Gigi Becali: „Nu mai vorbesc în viaţa mea cu Gigi Becali” 13:53 Se „rupe” Arena Naţională! Câte bilete s-au vândut deja la derby-ul FCSB – CFR Cluj 13:11 David Popovici a ajuns să umble cu laptele românesc după el, de frica alimentelor contaminate 13:09 Adevărul din spatele relaţiei tensionate dintre Simona Halep şi Sorana Cîrstea: „A existat o rivalitate!” 12:39 Ce a putut face miliardarul Ion Ţiriac pentru o vedetă uriaşă a României. Totul a ieşit la iveală abia acum 12:30 Chefi la cuțite, lider de audiență! Echipa lui Chef Alexandru Sautner a câștigat battle-ul de aseară 11:56 Primul jucător care va pleca de la Dinamo, la finalul sezonului! Kopic a renunţat la serviciile lui 11:34 Primele mutări făcute de Dan Şucu la Rapid! Cine va fi noul director sportiv al echipei! Daniel Niculae, OUT Vezi toate știrile