Scandal uriaş după Mostiştea Ulmu – CSA Steaua 0-2! Echipa lui Opriţa, acuzată de "japcă!": penalty inventat şi jucător eliminat după ce a primit doar un cartonaş galben

De Antena Sport
Publicat: 8.05.2021, 10:41
Actualizat: 12.05.2021, 11:57

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Scandal după Mostiştea Ulmu - CSA Steaua 0-2

Patronul celor din Mostiştea Ulmu, Vasile Târşolea, a lansat acuzaţii dure la adresa arbitrului.

Acesta a spus că CSA a primit un penalty inexistent, iar un jucător de la echipa sa a primit cartonaşul roşu pentru cumul de cartonaşe galbene, deşi acesta a fostr o singură dată avertizat cu cartonaşul galben. Este vorba de  Lucian Acasandrei, care a fost eliminat în minutul 68, pe motiv că a primit două cartonaşe galbene.

În acest context, Vasile Târşolea cere rejucarea meciului. În caz contrar, acesta ameninţă cu retragerea din campionat. Mai mult, Târşolea e de părere că CSA ar trebui să ceară rejucarea meciului.

Dacă Steaua nu cere rejucarea meciului, nu ne prezentam la retur! Dacă are onoare, să ceară rejucarea. Nu am văzut un asemenea arbitraj nici la Liga a 4-a! A fost un penalty inventat! În plus, am vorbit cu analistul video și nu există niciun cartonaș galben pentru Acasandrei înainte de eliminare.b

Nu ne mai prezentăm în fotbalul românesc! Avem un proiect frumos și curat, dar nu putem să jucăm fotbal. Am vrut să retragem echipa după eliminare, dar din repsect pentru brandul Steaua, pentru fani și competiție am renunțat. Dar am vrut să retrag atunci echipa de teren”, a spus Tîrşolea după meci.

Mostiştea Ulmu – CSA Steaua 0-2 | „Militarii”, cu un pas în finala barajului de promovare

CSA Steaua a câştigat manşa tur cu Mostiştea Ulmu din barajul de promovare pentru Liga 2. „Militarii” s-au impus cu scorul de 2-0.

Adrian Ilie a deschis rapid scorul, în minutul 10, iar Pacionel a stabilit scorul final, în minutul 47, din penalty. Formaţia lui Daniel Opriţa a obţinut lovitură de la 11 metri după ce acelaşi Pacionel a căzut fără să fie atins.

În urma acestui rezultat, „militarii” pornesc cu prima şansă în returul programat săptămâna viitoare, pe 15 mai.

Va reuşi Simona Halep să obţină prima victorie, după revenirea pe teren?

9:12

Trupul lui Maradona va putea fi transferat la un mausoleu din Buenos Aires

9:01

EXCLUSIVPantelis Kapetanos a anunţat favorita din PAOK – FCSB: „Trebuie să fie foarte atentă în primele 20 de minute”

8:32

VIDEOBernadette Szocs şi Ovidiu Ionescu, eliminaţi în sferturile China Smash 2024

8:30

Luis Enrique, discurs exploziv după Arsenal – PSG 2-0: „Nu am de gând să-ți explic tactica pentru că nu ai înțelege-o”

0:01

Robert Lewandowski, bornă impresionantă la Barcelona, la 36 de ani! Capitolul la care este depăşit doar de Cristiano Ronaldo

23:59 1 oct.

VideoNota primită de Florinel Coman după ce a reuşit un dublu assist de senzaţie în Al Gharafa – Al Ain 4-2, LIVE în AntenaPLAY!

1 FotoDavid Popovici își reia facultatea, după ce a avut primul an „înghețat”. Și-a decis viitorul: „Asta îmi doresc!”s 2 FotoFiica lui Michael Schumacher s-a căsătorit la 27 de ani. Tatăl ei ar fi fost de faţă! Ce au fost obligaţi să facă invitaţiis 3 Gigi Becali, discurs vehement despre comportamentul lui Dorinel Munteanu: „Dacă Maftei era fiul meu, ziceam să îi facă mai rău!”s 4 FotoDavid Popovici a refuzat un cadou de o valoare uriaşă, în România! „Îl scot la licitaţie”s 5 Rapid transferă de la o rivală din Liga 1! Lovitura dată de giuleşteni: „Marius Șumudică și l-a dorit mult”s 6 FotoMihaela Cambei, uimită de gestul uriaş al lui Ion Ţiriac! Răsturnare de situaţie: „Era vorba de David Popovici”s

Horoscopul săptămânii 30 septembrie – 6 octombrie 2024. Descoperă ce îți rezervă astrele

Trei zodii au parte de succes pe 1 octombrie 2024. Cine sunt nativii care se bucură de reușite